Sport téma
Sport: Így érdemes elkezdeni!
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit

A jó idő sokunkban kelti fel a sportolás iránti vágyat - olyanokban is, akik eddig nem mozogtak rendszeresen vagy már régen abbahagyták azt. A sportolás elkezdése, illetve az újrakezdése a legnehezebb, és ne gondoljuk, hogy a fogadalom megtartása, miszerint holnaptól rendszeresen sportolunk, egyszerű lesz.
Hogyan lélegezzünk helyesen sportolás közben?
WEBBeteg - Sándor Judit, erőnléti és korrektív tréner
A helyes légzés nemcsak testi, hanem szellemi egészségünkre is hat, ezért kiemelten fontos, hogy ne csak a mindennapokban, hanem sportolás közben is helyesen vegyünk levegőt. De vajon hogyan?
Mi a baj a fogyókúrával?
WEBBeteg - Dr. Dinya Zoltán
A fogyókúrák többsége hamis illúziókat kelt, a diéta befejezése után aztán jön a meglepetés: a fogyókúrára vállalkozók rövid idő alatt eredeti súlyuknál is több kilóval bírnak.
A hatékonyabb sportolásért: pulzuskontroll
WEBBeteg - Sándor Judit, hatha jógaoktató és gerincterápiás tréner, erőnléti és korrektív tréner
Egészségmegőrzés, fogyás, állóképesség javítása - ezek a leggyakoribb okok arra, hogy valaki sportolásra adja a fejét. A nem megfelelő intenzitáson végzett sport azonban megakadályozhatja céljaink megvalósulását.
Mire figyeljen a cukorbeteg sportolás közben? Mik a veszélyei?
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos
A sportra biztatjuk a cukorbetegeket, hiszen a testmozgás jó hatású a cukoranyagcsere egyensúlyának beállításában és fenntartásában, a normál testsúly elérésében és megtartásában, és nem utolsósorban a lelki egyensúly kialakításában is szerepet játszik.
Problémás testtájak edzése nőknél
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Magyar Sporttudományi Társaság
A problémás testrészeket valóban lehet edzeni? Sok nő testének csak bizonyos izomcsoportjait edzi, hogy az olyan problémás területeket, mint a has, a lábak vagy a fenék feszesítse. Ez azonban nem hozza meg a kívánt eredményt. Sokkal hatékonyabb az energiafelhasználás fokozása, ami ez egész izomtömegre és testzsírszázalékra, ezeken keresztül pedig az alakra is hatással van.
Kiknek ajánlott a cross training?
WEBBeteg - Sándor Judit, erőnléti és korrektív tréner
Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a cross training edzés változatossága, hatékonysága és variálhatósága miatt, de vajon valóban ajánlható-e mindenkinek ez a mozgásforma? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a cross trainingről.
Mit sportolhatnak a sztómával élők?
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Mindenkinek súlyos testi és lelki megterhelést jelent szembesülni a betegséggel, majd a sztómaviselés tényével.
Nem minden sport megengedett trombózis után
Trombózisközpont - Prof. dr. Blaskó György, véralvadási szakértő
A trombózis igen nagy trauma annak, aki versenysportolóként kénytelen volt szembenézni vele. Nemcsak a fájdalom és a gyógyszerek miatt, hanem azért is, mert az addigi életmódjában komoly változások állnak be.
Így készülj az első 10 kilométeredre
Sportorvosi Központ
A tavasztól őszig terjedő időszak a legalkalmasabb arra, hogy a hobbisportolók nekivágjanak kitűzött céljaik megvalósításának. Aki már lefutotta az 5 km-t, annak logikus célkitűzés a duplázás. Fülöp Tibor, a Sportorvosi Központ sportszakmai igazgatója, laborvezetője szerint egy teljesítménydiagnosztikára építő, alapos edzéstervvel könnyebben elérhető a 10 km, mint gondolnánk.