
Visszérbetegség aloldal
Hogyan kezelhető a visszeres láb?
A visszérbetegség kezelése belgyógyász, érsebész és bőrgyógyász közreműködését egyaránt igényli, ugyanakkor az eredményes terápia a betegtől is életmódváltást követel meg, a mindennapi tevékenységekre való odafigyelést igényli.
Friss cikkek
Oxygen Medical - Dr. Sepa György, sebész, érsebész főorvos
A várandósság hónapjai alatt sok nő szembesül a dudorodó visszerekkel. A visszeresség egészségügyi kockázatot is rejt. Az okokat és a megoldási lehetőségeket dr. Sepa György, sebész, érsebész vette számba.
Trombózisközpont
Amikor trombózisról beszélünk, a legtöbb ember szemei előtt az az állapot jelenik meg, ami sürgős kórházi ellátást igényel, ebből adódóan minden elzáródást mélyvénás trombózisként aposztrofálnak.
Trombózisközpont - Prof. dr. Blaskó György, véralvadási szakértő
A trombózis igen nagy trauma annak, aki versenysportolóként kénytelen volt szembenézni vele. Nemcsak a fájdalom és a gyógyszerek miatt, hanem azért is, mert az addigi életmódjában komoly változások állnak be.
Trombózisközpont - dr. Sepa György, érsebész
Akiknek vannak visszereik, azok azzal is tisztában vannak, hogy nem egyszerű velük az élet. Az még csak hagyján, hogy esztétikailag nem a legszebb látvány, de emellett sokszor okozhat fájdalmat is, amit már nem lehet egy egyszerű hosszú nadrággal elfedni.
WEBBeteg - Dr. Bodnár Edina, bőrgyógyász
A visszeresség megjelenését a női nemi hormonok jelentősen befolyásolják, ezért nők esetében sokkal gyakoribb a visszeresség. A női nemi hormonoknak hatása van a visszérrendszerre, ezért érthető, hogy miért csak pubertás után jelennek meg a nőkben a felületes hajszálerek, a pókvénák, illetve a tágult visszerek.
Alapvető tudnivalók





