Cikkek
Koronavírus kisokos - A legfontosabb tudnivalók és tanácsok
Minden egészségügyi tudnivaló, amit ismernie kell és érdemes a COVID-19-járványról a WEBBeteg.hu összeállításában. A legfontosabb jelenleg is: aki teheti, tünetek esetén pedig mindenképp maradjon otthon!
Diagnózis: Alzheimer-kór
Az Alzheimer-kór még mindig kevéssé ismert betegségnek számít, a diagnózis felállítását általában más, hasonló tüneteket okozó betegségek kizárásával kezdik.
A sclerosis multiplex társbetegségei és kezelésük
Milyen betegségek kísérhetik a sclerosis multiplexet (szklerózis multiplex (SM)), és hogyan kezelhetőek ezek?
A stroke közvetlen kiváltó okai
Az agyérkatasztrófa hirtelen következik be. Közvetlen kiváltó oka ugyanakkor általában nincs, a rizikótényezők évtizedes hatásának eredményeképpen lép fel. Vannak azonban olyan okok, amelyek a meglévő kockázati tényezők mellett hirtelen állapotromlást okozhatnak.
Országos tisztifőorvos: továbblépünk, növeljük az oltás intenzitását az idősotthonokban
Tovább kell lépni, az egészségügyi dolgozók kampányszerű oltása napokon belül lezárul, és intenzívebbé válik az oltások beadása az idősotthonokban, szociális intézményekben - mondta az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs szerdai online sajtótájékoztatóján.
A tüdőrák új kezelési lehetőségei - az immunfék oldása
A tüdőrák gyakori tumor - veszélyes, agresszív betegségnek számít, ami évente csaknem 8 ezer halálesetért felel. Holott, korábban felismerve a betegek több mint felének esélye lehetne a túlélésre. Ugyanis az utóbbi másfél évtizedben különösen felgyorsult e daganattípus terápiájának fejlődése. A modern eljárásokkal (mint amilyen például az immunterápia, a célzott daganatterápiás módszerek) már az előrehaladott stádiumban lévők életét is egyre többször sikerül megmenteniük vagy legalábbis meghosszabbítaniuk a szakembereknek.
A nagyothallás kivizsgálása
A hallás fontossága közvetlenül a látás után következik, hiszen az embert érő ingerek 20-40 százaléka hanginger. Mi számít nagyothallásnak, és mikor érdemes megfontolni a hallókészüléket? A hallásvizsgálatról részletesen.
Koronavírus - A beteg saját felső légútjaiból származó vírusok okozzák a tüdőgyulladást egy magyar kutatás szerint
Nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy a SARS-CoV-2 vírusok a levegőből közvetlenül a tüdőbe jussanak, a tüdőgyulladást okozó vírusok az érintett beteg felső légútjaiból származnak - derült ki az ELKH Energiatudományi Kutatóközpont (EK), az ELKH Wigner Fizikai Kutatóközpont (Wigner FK), a Semmelweis Egyetem és a Törökbálinti Tüdőgyógyintézet munkatársainak részvételével zajló kutatásból, amelynek eredményeit a Scientific Reports című folyóiratban publikálták.
Koronavírus - 1004 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 85 beteg
1004 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 361 881 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Oltatni vagy sem? A leggyakoribb tévhitek
A vakcina megjelenése óriási siker: a koronavírussal vívott küzdelem egyik sarokköve. Mégis sokan szkeptikusak az oltással kapcsolatban. Dr. Botz Lajos professzort, a PTE Klinikai Központi Gyógyszertárának és Gyógyszerészeti Intézetének vezetőjét, a PTE Gyógyszerésztudományi Kar dékánját és dr. Czinner Valériát, a PTE Gyógyszerészeti Intézet és Klinikai Központi Gyógyszertár szakgyógyszerészét kérdezte a Pécsi Tudományegyetem mindenről, ami csak az oltással összefügg. A kérdések a Facebook különböző platformjairól származnak.
Ma érkezik az egyik leghatékonyabb Covid-ellenes hatóanyag első szállítmánya
A magyar infektológusok folyamatosan vizsgálják a COVID-19 fertőzés terápiájába beépíthető új gyógyszereket. Ennek eredményeként Európában elsőként engedélyeztük az amerikai Eli Lilly gyógyszergyár által előállított készítményt, a bamlanivimab gyógyszert - ismertette Kásler Miklós.