
Cukorbetegség (diabétesz) aloldal
Mi a cukorbetegség? A diabétesz típusai
Jelenleg még nem teljesen tisztázott, hogy miért alakul ki 2-es típusú cukorbetegség (diabétesz) bizonyos embereknél, ám a fő rizikótényezők egyértelműek. Mi a különbség az 1-es és a 2-es típusú diabétesz között?
Cukorbetegség (diabétesz) témák
Friss cikkek
WEBBeteg - Dr. Molnár Dóra, kardiológus, belgyógyász
Cukorbetegeknél a szívbetegség kialakulásának kockázata fokozott: a diabéteszben szenvedőknél 2-4-szer nagyobb a kockázata a szív- és érrendszeri megbetegedés miatti halálozásnak, mint a nem cukorbetegeknél.
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító
A cukorbeteg férfiak körében az egészséges emberekhez képest 2-4-szer nagyobb a szívinfarktus kockázata. A cukorbeteg nőknél pedig hatszorosa, és ez a rizikó a menopauza után még tovább nő. Az állandóan magas vércukorszint ugyanis idővel károsítja az ereket. Azonban a cukorbetegek a szívinfarktusra utaló figyelmeztető jeleket gyakran nem észlelik.
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus
A szénhidrátháztartás zavarainak több formája is ismert. Több olyan állapot is létezik, ami a diabétesz megelőző állapotának számít, viszont sok esetben odafigyeléssel, életmódváltással - szükség esetén akár gyógyszeres terápiával - megelőzhető, de legalábbis késleltethető a cukorbetegség kialakulása.
WEBBeteg - Dr. Vas Felícia Emese, csecsemő- és gyermekgyógyász
Az 1-es típusú diabeteses pácienseknek az inzulinkezelés az életben maradás feltétele. Azonban, van néhány nagyon fontos egyéb kezelési szempont, amelyet érdemes megérteni, átgondolni.
WEBBeteg - Dr. Vas Felícia Emese, csecsemő- és gyermekgyógyász
A diabetes mellitus a XXI. század egyik legnagyobb népegészségügyi jelentőségű úgynevezett civilizációs betegségei közé tartozik. Egy olyan anyagcsere-betegségről van szó, amelynek középpontjában a szénhidrát-anyagcsere zavara áll, de a kórfolyamatban másodlagosan a zsír- és a fehérje-anyagcsere is érintett.
Alapvető tudnivalók









