Férfiak téma
A prosztatarák tünetei
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit, családorvos
A prosztata daganatos megbetegedése sokszor egyáltalán nem okoz panaszokat, vagy nehezen különböztethető meg annak jóindulatú megnagyobbodásától. Vegyen részt a szűrővizsgálatokon, hogy időben felismerjék a bajt, vagy - a legtöbb esetben - hogy megnyugtassa magát!
A prosztata egészsége 40 fölött
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Lesznyák Judit
Élete első felében valószínűleg észre sem vette, hogy van prosztatája. A dióméretű nemi szerv a hólyag alatt helyezkedik el, és a petesejt megtermékenyítésére készülő spermiumokat védő folyadékot termel. Az egészséges prosztata anélkül működik, hogy felhívná magára a figyelmet. Az életkor előrehaladtával azonban a dolgok megváltoznak.
A prosztata megnagyobbodása - Gyakran ismételt kérdések
WEBBeteg - Dr. Földi Ildikó
Az életkor előrehaladtával a prosztata nagyobbodása természetes folyamat, ám előrehaladottabb állapotban szövődményeket is okozhat. A statisztikák szerint a 40 éves korosztály mintegy 20 százalékánál, míg a 80 év felettiek 90 százalékánál merül fel a prosztatanagyobbodás problémája. Mit kell tudni róla? Melyek a leggyakrabban felmerülő kérdések?
Eltérések és változások a tesztoszteronszintben
WEBBeteg - S. F., fordító, Lektorálta: Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus
A tesztoszteron az a kulcsfontosságú hormon, ami meghatározza a férfiak termékenységét, az izomszaporulatot, a testtömeg eloszlását és a másodlagos férfi nemi jelleget is.
Amit a férfiaknak tudni kell az egészségük érdekében
WEBBeteg - Balogh Mária, újságíró
Miért nem fordulnak orvoshoz a férfiak, ha betegek vagy ha prevencióról van szó?
A prosztatanagyobbodás otthoni kezelése
WEBBeteg - Dr. Lesznyák Judit
A prosztata (dülmirigy) jóindulatú megnagyobbodása a férfiakat sújtó egyik leggyakoribb kórkép. Tekintve, hogy a kellemetlen panaszokkal járó jelenség egy bizonyos életkor felett majdhogynem mindenkinél megjelenik valamilyen formában, helyesebb betegség helyett állapotnak titulálni.
Prosztatamegnagyobbodás: tünetek és diagnosztika
WEBBeteg - Dr. Szimuly Sándor, családorvos
A BPH (benignus prosztata hiperplázia vagy más néven jóindulatú prosztatamegnagyobbodás) jellemzően a 40 évesnél idősebb férfiak körében fordul elő. Az érintettek aránya a kor előrehaladtával nő (a 60 év fölötti férfiak akár felét is érintheti).
Mit lehet tenni a prosztata védelme érdekében?
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó
A férfiak maguk is sokat tehetnek annak érdekében, hogy megőrizzék prosztatájuk egészségét. Mire figyeljen? Mit tehet egészsége megőrzése érdekében?
Herevisszér-tágulat - Okok, tünetek és kezelés
WEBBeteg - Dr. Benyó Mátyás PhD, urológus, andrológus szakorvos
Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a herevisszér-tágulattal (varicocele) kapcsolatban.
Azoospermia - Amikor nincs hímivarsejt az ondómintában
WEBBeteg - Dr. Benyó Mátyás PhD, urológus, andrológus szakorvos
Mi okozhat azoospermiát? Mik a rizikófaktorok? Milyen jelek utalnak rá? Miből veheti észre a páciens, hogy nála fennáll ez az állapot? Milyen vizsgálatokkal mutatható ki? Milyen következményei lehetnek? Hogyan lehet kezelni?