Fogamzásgátló tabletta téma
A magas vérnyomás hormonális okai és tünetei
WEBBeteg - Dr. Fáklya Mónika, gyermekgyógyász, endokrinológus
A magas vérnyomás sajnos nagyon gyakori betegség. A betegek nagy százalékában az alapos orvosi kivizsgálás sem mutat ki szervi betegséget. Ilyenkor esszenciális hipertóniának nevezzük a magas vérnyomást. Leggyakrabban a mozgásszegény életmód és az elhízás okolható a betegség kialakulásáért.
Hagyjunk-e szünetet a fogamzásgátló tabletta szedésében?
WEBBeteg - Dr. Molnár Zsuzsanna, szülész-nőgyógyász szakorvos
A fogamzásgátló tabletták bevezetésekor minden figyelem a káros mellékhatások kutatására, vizsgálatára fordult. Mára már ismert tény, hogy a tablettaszedésnek nemcsak esetleges mellékhatásai, hanem a fogamzásgátló hatáson túl egyéb előnyei is vannak.
Fogamzásgátlás: A tabletta a legkedveltebb módszer
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
A fogamzásgátló tablettát az Amerikai Egyesült Államokban fejlesztették ki, 1960 májusában került piacra, hazánkban csak néhány évvel később vált elérhetővé. Azóta is a legelterjedtebb és legkedveltebb módja a nem kívánt terhesség megelőzésének.
Személyre szabott fogamzásgátlás
WEBBeteg - Dr. Péntek Róbert, szülész-nőgyógyász
Napjainkban az első szexuális kapcsolat létrejötte egyre korábbi életkorban következik be, jellemzően a 15. életév környékén. Nagyon fontos döntés előtt áll tehát az a fiatal - és kezelőorvosa is -, aki a számára legmegfelelőbb fogamzásgátlási módszeren gondolkodik.
Mikortól kezd hatni a fogamzásgátló tabletta?
WEBBeteg - Dr. Molnár Zsuzsanna, szülész-nőgyógyász szakorvos
A szájon át szedhető fogamzásgátló tablettákról - bármely okból is kerül alkalmazásra, legyen az nem kívánt terhesség megelőzése, vérzészavar, fájdalmas, görcsös menstruáció, pattanásos bőr, hajhullás vagy fokozott szőrzetnövekedés - fontos tudni, hogy mikortól véd a terhességgel szemben.
A fogamzásgátló tabletta szedésének alapszabályai
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Minden fogamzásgátló tablettát szedő nőnek tisztában kell lennie néhány, a szedéssel kapcsolatos alapszabállyal. Cikkünkből most megismerheti ezeket.
Mikor váltsunk fogamzásgátló tablettát?
WEBBeteg - Dr. Molnár Zsuzsanna, szülész-nőgyógyász szakorvos
A fogamzásgátló tabletta nagy biztonságossággal szedhető, kényelmes, korszerű családtervezési eszköz. Számtalan fajtával találkozhatunk, sok-sok gyógyszernevet hallhatunk, ha végigkérdezzük ismerőseinket arról, hogy ki mit szed.
Áttöréses vérzés vagy pecsételő vérzés fogamzásgátló tabletta szedésénél
WEBBeteg - Dr. Szalóczy Péter, nőgyógyász
Különbséget kell tennünk hormonális fogamzásgátlót szedő nők esetén a megvonásos, valamint az áttöréses vérzés fogalma között. Az egy hét tablettaszünettel szedett gyógyszerek esetén az utolsó tabletta után 2-3 nappal érkező vérzés a megvonásos vérzés.
Antibiotikumok és fogamzásgátlás
WEBBeteg - Dr. Péntek Róbert, szülész-nőgyógyász
Amennyiben bármilyen gyógyszert szedünk, annak hatékonyságát alapvetően két tényező határozza meg. Az egyik a gyógyszer felszívódása, a másik pedig annak lebomlása a szervezetben. A felszívódást követően a gyógyszerek többsége a májban bomlik le, és ezen lebomlás során szabadulnak fel azok a vegyületek, amelyek a gyógyszer tulajdonképpeni hatásáért felelősek.
A leggyakoribb hibák fogamzásgátló tablettát szedőknél
WEBBeteg - Dr. Hazay Máté

A fogamzásgátló tabletta a XX. század egyik legjelentősebb gyógyszervívmánya. Sok évtized fejlesztés és finomítás után mára már ultra-alacsony hormontartalmú, mégis hatékony, biztonságos, mellékhatással szinte alig bíró készítmények találhatók a patikák polcain.