
Gyógytorna - Egészségmegőrzés cikkek
Ízületi kopás - pihensz vagy gyógyulsz?
Nemzetközi kutatások szerint az ízületi betegségek, a különféle kopások és gyulladások a fejlett országok felnőtt lakosságának több mint egyharmadát érintik és gyakran okoznak a mindennapokat megkeserítő fájdalmat, mozgáskorlátozottságot.
15 perces office torna
Az ülőmunka során a helyes testtartásnak fontos szerepe van a gerinc egészségének megőrzésében, de tovább csökkentheti a fájdalom és a betegségek kialakulásának esélyét, ha időnként megszakítja az egy helyben ülést. Milyen apróbb trükköket vethet be annak érdekében, hogy megelőzze a tartós ülés káros hatásait?
Vállsérültek, vállműtöttek gyógytornája - rögzítésben
Elég gyakran sérül a vállízület, akár egy banális esés során is eltörhet a felkarcsont vagy kificamodhat a váll. A helyreállítás jelenthet műtétet vagy egyszerű pihentető rögzítést.
Mire is jó a masszázs valójában?
Gyakran hangzik el a felkiáltás betegeink szájából, hogy nem értik, miért fáj a nyakuk vagy a derekuk, hisz évek óta rendszeresen járnak masszázsra. Nos, a közhiedelemmel ellentétben a masszázs önmagában általában ugyanúgy nem képes arra, hogy kigyógyítson bennünket a krónikus mozgásszervi betegségekből, ahogy egyetlen más passzív terápia sem, beleértve a gyógyszereket is.
8 gyakorlat derékfájás ellen a mindennapokra
A XXI. századra oly jellemző mozgásszegény életmód, az ülőmunka, az állandósult görnyedt testtartás (SMS-ezés, tabletezés) és az izmokat görcsösen összehúzó folytonos stressz hatására mindössze néhány évtized alatt oda jutottunk, hogy 10 emberből 9 szenved gerincproblémáktól. Miután a túlterhelés jellemzően leginkább a nyaki, illetve az ágyéki területet érinti, általában a panaszok is itt kezdődnek.
Fájdalmas testrészek kezelése orvosi gyógymasszázzsal
A mozgásszervi megbetegedések sokrétű elterjedése társadalmunkban gyökeresen tükrözi a rohanó, stresszes, figyelmetlen hozzáállásunkat önmagunk és embertársaink irányába. Napjainkban minden második ember szenved valamilyen eredetű fizikális fájdalomtól.
Mit kell tudni a Schroth-módszerről?
A Schroth-módszert napjainkban a tartáshibák, a scoliosis - gerincferdülés - és a Scheuermann-betegség háromdimenziós korrekciójára és különböző gerincfájdalmak kezelésére alkalmazzák.
Vállsérültek, vállműtöttek gyógytornája - rögzítés levétele után
Válltáji sérülést követően - ha az orvos megengedi a vállízület mozgatását - lassan elkezdhetjük az óvatos bemozgatást. Legszerencsésebb, ha egy gyógytornászt személyesen is fel tudunk keresni, aki személyre szabottan tanítja be a gyakorlatokat. Ha erre nincs mód, akkor az alábbi egyszerű gyakorlatokkal is biztonságosan elkezdhetjük a tornázást.
Hasizom-erősítés másképp - haladóknak
A következő gyakorlatsorok a négy részes Hasizomerősítés másképp sorozatom befejező, egyben legnehezebb része. Kizárólag akkor végezze a gyakorlatokat, ha az első három részt már könnyedén és fájdalommentesen el tudja végezni. Sportolók is bátran beépíthetik a mindennapi edzésükbe! Mutassa meg gyermekeinek a gyakorlatokat, ugyanis számukra is jótékony az egész napos ülés után.
Mit kell tudni a Bowen-technikáról?
A Bowen-technika nevét feltalálójáról, Tom Bowenről kapta, aki a múlt században tevékenykedett Ausztráliában. Egy 1974-es felmérés szerint 13000 embert kezelt meg egy év alatt, mintegy 88 százalékos hatékonysággal, így joggal vált az ausztrál egészségügy részévé.