Immunrendszer téma
A szervezet esszenciája, a cink
Szponzorált tartalom - 2023.03.13. 08:16
Felelős szülőként kiemelt fontossággal figyelek gyermekeim egészséges fejlődésére, illetve igyekszem mindent megtenni annak érdekében, hogy az immunrendszerük ellenálló legyen a betegségekben bővelkedő időszakokban is. (x)
Immunerősítő étrendi tippek megfázás esetére
WEBBeteg - Irinyi-Barta Tünde, okleveles táplálkozástudományi szakember - 2023.02.23. 20:33
Milyen ételek, italok fogyasztásával erősíthetjük ellenálló képességünket, és gyorsíthatjuk fel a gyógyulási folyamatot meghűlés esetén?
A SynergoLAB hatékonyabb! Az immunerősítés terén is!
Szponzorált tartalom - 2023.02.16. 14:03
A magyar szakértői csapat gondolt azokra, akik a természetes alapú gyógymódokat részesítik előnyben és szeretik, ha azok mögött bizonyítékok is állnak. (x)
Előnyösebb lehet a hibrid immunitás a koronavírus ellen
WEBBeteg - Fazekas Erzsébet, újságíró - 2023.01.24. 17:03
A vírusfertőzésekkel szemben jóval hatékonyabb a kettős eredetű, azaz hibrid immunitás - ennek a megállapításnak az alátámasztására jutottak nemrégiben adatokhoz szakemberek, sokféle tanulmány eredményeinek feldolgozásával (metaanalízissel). Eredményeiket a Lancet tudományos folyóiratban publikálták a közelmúltban.
Milyen vitaminokra van szükségünk télen?
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító - 2023.01.14. 15:03
A fényhiány, a diétázás, a gyorsételek fogyasztása miatt télen is nagyon fontos, hogy szervezetünket hozzájuttassuk az olyan vitaminokhoz, amelyeket ilyen feltételek mellett gyorsan felhasználunk. Napi vitaminszükségletünket legjobb természetes forrásból pótolni.
Gyenge az immunrendszere? Ezeket mindenképp nézesse meg a vérképében!
Trombózis-és Hematológiai Központ - dr. Fehér Ágnes, hematológia specializációjú belgyógyász - 2023.01.05. 08:08
Az immunrendszerünk fontos szerepet tölt be betegségek elkerülése szempontjából, így, ha túl sokszor, illetve túl sokáig gyűr le minket valamilyen fertőzés, akkor érdemes vérvétellel ellenőriztetnünk pár paraméterünket, hogy közelebb kerülhessünk ahhoz, hogy mi is okozza a problémát.
Így maradhat egészséges és fitt a téli hónapokban is
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító - 2023.01.03. 09:33

Aki betart néhány egyszerű szabályt, a hideg évszakban is problémamentesen megőrizheti egészségét, fitt és karcsú maradhat. Ehhez adunk öt tippet.
Miért érezzük betegebbnek magunkat az esti órákban?
WEBBeteg - Dr. Szabó Zsuzsanna, háziorvos, pszichoterapeuta - 2022.12.14. 17:33
Régi tapasztalat, hogy estére és éjszaka sokkal rosszabbul érezhetjük magunkat betegség esetén. A bioritmus, a hormonok és a biokémiai folyamatok együttesen befolyásolhatják a tünetek súlyosságát, de persze az is előfordulhat, hogy egyszerűen kevesebb a zavaró tényező, amely elterelné a figyelmet a panaszokról.
Az asztma kezelésében is áttörést érhetnek el Szegeden
MTI - 2022.12.13. 11:17
A gyulladások kialakulásában, fenntartásában és megszűnésében is központi szerepet játszó fehérvérsejtek, a makrofágok mikrokörnyezeti jelek hatására végbemenő átalakulását, polarizációját vizsgálják a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársai Czimmerer Zsolt vezetésével - tájékoztatott az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat titkársága.
Stresszes időszak télen? Így hat az immunrendszerünkre
Budai Endokrinközpont - Dr. Bérczy Judit, endokrinológus - 2022.12.12. 04:03
A hideg időjárás és a rövid, borús nappalok bárkit könnyen lehangolttá tehetnek. A mindennapokban átélt stressz pedig további kihívást jelent immunrendszerünk számára.
A nyirokcsomó-megnagyobbodás okai
WEBBeteg - Dr. Lesznyák Judit, Dr. Borsi-Lieber Katalin - 2022.12.05. 14:33

A nyirokcsomók a szervezetben elszórtan, a nyirokerek mentén elhelyezkedő, a nyirokrendszer részét képező szervek. Kb. 500-600 nyirokcsomó található a nyak, a hónalj, a mellkas, a has és az ágyék régiójában. Szűrő funkciót töltenek be, fő szerepük a kórokozókkal szembeni küzdelem.
Miért lehet a hidegben megfázni?
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító - 2022.12.04. 05:33
Ha nagyon fázunk, vagy hosszabb ideig nem megfelelő öltözetben tartózkodunk a hidegben, annak sokszor megfázás lehet a következménye. Télen sokkal gyakoribbak a náthás, meghűléses megbetegedések.
A női húgyhólyag mikrobiomja
WEBBeteg - D. Farkas Ágnes, szülész-nőgyógyász - 2022.11.11. 09:33
Az emberi testben legalább annyi, de inkább több mikroorganizmus él, mint amennyi sejtből testünk felépül. A test különböző részein különböző ezen mikroorganizmusok összetétele, mások élnek a bőrünkön, és mások a beleinkben, vagy a hüvelyben. Mikrobiomnak nevezzük a különböző mikroorganizmusok adott biológiai környezetre jellemző, viszonylag állandó összetételű csoportját.
Melyek a legfontosabb tápanyagok immunrendszerünk erősítéséhez?
WEBBeteg - Dr. Mélypatakiné Dr. Áfra Júlia, szakgyógyszerész - 2022.11.09. 13:15
„Itt van az ősz, itt van újra...”, és habár egészségünk egész évben nagyon fontos, az immunrendszer erősítésére, illetve a megfázás és a légúti megbetegedések megelőzésére általában ősszel és télen fektetünk nagyobb hangsúlyt.
Immunológiai oka van a visszatérő légúti betegségeknek?
Immunközpont - Dr. Kádár János, immunológus - 2022.11.04. 08:17
Gyakran betegeskedik? Ősztől tavaszig szinte egyik légúti betegség követi a másikat? Dr. Kádár János immunológust, az Immunközpont főorvosát arról kérdeztük, hogy érdemes-e alapos kivizsgáláson részt venni ilyen esetben.
Immunerősítés probiotikumokkal
WEBBeteg - Dr. Borsi-Lieber Katalin - 2022.11.03. 18:03

Több száz tudományos vizsgálatot végeztek a jótékony tejsavbaktériumok hatását kutatva, melyek eredménye szerint a tavasztól őszig rendszeresen szedett probiotikumok segítenek megelőzni a náthát, influenzaszerű megbetegedéseket, illetve a megbetegedés esetén gyorsabb és enyhébb lefolyású a betegség, kevesebb a kialakuló szövődmény.
A csecsemőkori táplálkozás jelentős hatással van az immunrendszerre
Budai Allergiaközpont - Dr. Polgár Marianne, gyermekgyógyász, gasztroenterológus - 2022.10.31. 11:33
A szervezetünkben élő jótékony baktériumokról sokat hallunk, talán azt is tudjuk, hogy fontos szerepet játszanak egészségünk megőrzésében. De mi köze valójában a bélrendszernek az egészségünkhöz, és miért fontos már csecsemőkortól kezdődően figyelmet fordítani a megfelelő táplálkozásra?
Meghűlés, megfázás, nátha - Mit is jelent?
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit, Dr. Árki Ildikó háziorvosok - 2022.10.24. 04:36

A nátha közönséges esetben néhány nap alatt kezelés nélkül is megszűnik, ám hajlamosító tényezők esetén súlyosabb szövődmények léphetnek fel. Ezért gyermekek, idősek és valamilyen alapbetegségben szenvedők esetében azonnal orvoshoz kell fordulni! Az egyébként egészséges felnőttek esetében pedig akkor kell orvoshoz fordulni, ha néhány napon belül nem szűnnek a tünetek.
A probiotikumok jelentősége csecsemőkorban
WEBBeteg - Dr. Csáki Csilla, allergológus, klinikai immunológus - 2022.10.23. 21:41

A baba megszületését követően a kezdetben steril, kórokozómentes bélcsatorna néhány óra leforgása alatt benépesül baktériumokkal. A természetes úton született és anyatejjel táplált csecsemők bélcsatornájában hasznos baktériumtörzsek fognak elszaporodni.
Mikor gyanakodjunk autoimmun betegségre?
WEBBeteg - Dr. Brugós László, tüdőgyógyász - 2022.10.23. 17:42

Az autoimmun betegségek lényege, hogy immunrendszerünk a szervezet saját sejtjeit nem ismeri fel, a felismerő rendszer működésében keletkezett zavar pedig működésbe hozza a védekező mechanizmusokat. A szerteágazó tünetek miatt igen nehéz az autoimmun betegségek felismerése, ám a változó ízületi panaszok, a láz, fogyás, fáradékonyság gyakran ezen betegségek tünete.
A szezonális influenza és megelőzése gyermekeknél
WEBBeteg - Fazekas Erzsébet, újságíró - 2022.10.11. 21:03
A 2022/23-as évi influenzaszezonnal és a jelentkező betegség megelőzésével kapcsolatos fontos tudnivalókat ismerteti - nemcsak a körzetébe tartozók szüleivel, nevelőikkel, hanem minden aktuális őszi egészségügyi, védőoltási információra kíváncsi érdeklődővel - dr. Bogdányi Katalin gyermekorvos, neonatológus (Normafa Gyermekrendelő).
Hogyan erősítsük immunrendszerünket?
WEBBeteg - Dr. Lajtos Melinda, tüdőgyógyász - 2022.10.04. 16:33

Az őszi hónapok beköszöntével egyre többen fáznak meg, lesznek betegek, vagy rosszabb esetben az influenza miatt esnek ágynak. Mindez betudható az időjárás megváltozásának - a lehűlésnek, esőknek, nyirkossá vált levegőnek -, amely hozzájárul a kórokozók számának növekedéséhez.
Hogyan erősíthetik a cukorbetegek az immunrendszerüket?
WEBBeteg - Cs. K., fordító - 2022.09.18. 04:36
A cukorbetegek sokkal hajlamosabbak a test bármely területén kialakuló fertőzésekre, mint a diabéteszben nem szenvedők. Ráadásul a fertőzések nemcsak gyakoribbak, de általában komplikáltabbak és nehezebben kezelhetők náluk. Ez azért van, mert a cukorbetegség befolyásolja az immunrendszert.
D-vitamin hiánya a nőgyógyászatban - ezeket okozhatja
Nőgyógyászati Központ - Dr. Józan Gyöngyi, nőgyógyász - 2022.07.29. 10:04
A D-vitamin az egyik legfontosabb vitaminunk, mely hormonként is működik. Nem csak az immunrendszerünk és a csontjaink egészségéhez járul hozzá, de a nőgyógyászatban is igen fontos szerepe van, hiszen nélküle több kóros állapot is kialakulhat. Dr. Józan Gyöngyi, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza ezeket ismerteti.
Hogyan működik a vékonybél?
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus - 2022.05.12. 05:03
Cikkünkben a vékonybél felépítéséről, szerepéről, feladatáról és működéséről olvashat.