Immunrendszer téma
D-vitamin hiánya a nőgyógyászatban - ezeket okozhatja
Nőgyógyászati Központ - Dr. Józan Gyöngyi, nőgyógyász
A D-vitamin az egyik legfontosabb vitaminunk, mely hormonként is működik. Nem csak az immunrendszerünk és a csontjaink egészségéhez járul hozzá, de a nőgyógyászatban is igen fontos szerepe van, hiszen nélküle több kóros állapot is kialakulhat. Dr. Józan Gyöngyi, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza ezeket ismerteti.
Hogyan működik a vékonybél?
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus
Cikkünkben a vékonybél felépítéséről, szerepéről, feladatáról és működéséről olvashat.
Az első 3 év szerepe az allergia és cukorbetegség megelőzésében
Budai Allergiaközpont - Dr. Polgár Marianne, gyermekgasztroenterológus
Dán kutatók megfigyelései szerint az anyatej hozzájárul a gyermek egészséges bélflórájának kialakulásához, a jótékony tejsavbaktériumok megtelepedéséhez; ezzel is támogatva az immunrendszer fejlődését, a betegségek megelőzését.
A herpesz - Mit tegyen ellene? Mit tilos?
WEBBeteg - K. J., fordító, Lektorálta: Dr. Jóna Angelika
A herpesszel kapcsolatos elégtelen vagy téves információk a betegséggel járó apró hólyagocskák - az állra vagy a szem környékére való - kiterjedését is okozhatják, s az őszi-téli hónapok különösen kedveznek a fájdalmas betegség terjedésének.
Miért lesz az allergiából asztma?
Budai Allergiaközpont - Dr. Balogh Katalin, allergológus
A légúti allergiás betegek gyakran számolnak be idővel megjelenő asztmás tünetekről is. Mit tehetünk, hogy a betegség lefolyását megváltoztassuk, hogy elkerüljük az asztma kialakulását?
Hogyan előzzük meg a tüdőgyulladást?
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus, Dr. Jóna Angelika, gyermekgyógyász
A tüdőgyulladás leggyakrabban azért alakul ki, mert immunrendszere valami miatt (átmenetileg vagy tartósan) gyengébb. Egészsége megőrzésével vagy akár védőoltással sokat tehet azért, hogy megelőzze a betegség kialakulását.
Hogyan válasszunk multivitamint?
WEBBeteg - Dr. Mélypatakiné Dr. Áfra Júlia, szakgyógyszerész
A tavaszi időszak kezdetén jellemzően még kevesebb friss zöldséghez, gyümölcshöz jutunk, emellett a napfény és a mozgás hiányának hatására immunrendszerünk támogatásra szorul, hiszen fokozottan ki vagyunk téve a különböző fertőzések veszélyeinek.
Hogyan működik a hormonrendszer?
Budai Endokrinközpont
A legtöbb esetben csak akkor veszünk róluk tudomást, ha valami problémát, elváltozást okoznak. Legyen az folyamatos testsúlyemelkedés, idegesség, vagy a menstruációs problémák, a hormonháztartásban jelentkező zavar életminőségünket és egészségünket is jelentősen befolyásolja.
Az immunrendszer betegségei
WEBBeteg - Dr. Gócs Viktor, infektológus
Szervezetünk folyamatos küzdelemben áll a környezetből támadó mikroszkopikus élőlényekkel. A védekező feladatot az immunrendszer összetett működése végzi. Fő alkotói a fehérvérsejtek és a vérben keringő fehérjék, valamint a hírvivő anyagok.
Az agranulocitózis
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus

Agranulocitózis esetén a vérben keringő úgynevezett granulofil fehérvérsejtek száma csökken le, jellemzően immunfolyamat következtében, melyet bizonyos gyógyszerek szedése válthat ki.