Gyógytorna téma
Milyen betegségeknél hasznos a gyógytorna?
WEBBeteg - Dr. Németh Ágnes

Az emberek nagy többsége szívesebben jár fizikoterápiás kezelésekre, mint gyógytornára. Pedig hosszú távon a gyógytorna a leghatékonyabb kezelési mód a derékfájás, gerincbántalmak, hátfájás, lúdtalp, nyaki fájdalom, csontritkulás és egyéb mozgásszervi panaszok esetében.
A gerincferdülés (scoliosis) tünetei és kezelése
WEBBeteg - Dr. Horváth Balázs, általános orvos
A gerincferdülés (scoliosis) a gerincoszlop kóros oldalirányú elgörbülése, melyet a csigolyák egymáson való elmozdulása, elcsavarodása okoz.
Hasizom-erősítés másképp
WEBBeteg - Keczán Judit, gyógytornász
Szokásos hasizom erősítő gyakorlatokon és a jól ismert konditermes has gyakorlatokon kívül nézzük meg, milyen más módon tudjuk erősíteni a hasfalunkat. A gyakorlatokat nyugodtan végezhetik gyermekágyas anyukák és hasi műtéten átesett betegek is a rehabilitációs időszakban.
Gyógytornáztatás műtét után
Nurse Háziápolási Szolgálat
Felgyorsult világunkban a műtétet követően igen hamar hazaengedik a betegeket, utalva arra a bizonyított tényre, hogy a saját környezet, az otthon melege hozzá segít bennünket a gyorsabb, intenzívebb felépüléshez.
A porckorongsérv életmódkezelése és a megelőzés lehetőségei
WEBBeteg - Dr. Bálint Anita, reumatológus
A porckorongsérv nem egy statikus állapot, nagyon sok esetben megfelelő életmódváltással, megfelelően végzett napi rendszeres gyógytornával és gerinckímélő sportokkal a porckorongsérv teljesen regenerálódhat.
Az arthrosis rehabilitációja
WEBBeteg - Dr. Borsi-Lieber Katalin
Az arthrosis (ízületi porckopás) világszerte a leggyakoribb mozgásszervi megbetegedés, amely leginkább a térd, a csípő és a kéz kisízületeit érinti. A folyamat az ízület egészének betegsége, az ízület valamennyi alkotóelemének folyamatosan előrehaladó (progrediáló) károsodása, aminek végeredménye a fájdalom és mozgászavar.
Gyógytorna a neurológiai betegségekben: Mikor javasolt? Mikor tilos?
WEBBeteg - Dr. Kerekes Éva, neurológus és gyermekneurológus
Semmilyen neurológiai betegségben, beleértve a gerincbetegségek heveny fájdalommal járó szakaszát, nem tilos a gyógytorna, csak helyesen kell megválasztani a nehézségi fokot, időtartamot és a gyakorlatok mennyiségét (naponta többször rövid ideig).
Tanácsok a derékfájás megelőzéséhez
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit neurológus
A derékfájdalom jó eséllyel megelőzhető a fizikai állapot karbantartásával, erős gerinc körüli izomzat kialakításával, megfelelő testtartással, illetve mozgás- és emelési technikákkal. Az alábbi módszerekkel tarthatja hátát egészségesen és erősen.
Csontkovácsolás - Súlyos árat fizethetünk a rossz választásért
WEBBeteg - Feövenyessy Krisztina mozgásterapeuta, okl. rehabilitációs szakember, a Feövenyessy Medical Fitness Akadémia vezetője
Egy viszonylag friss felmérés (1) szerint minden második magyar ember küzd mozgásszervi betegséggel, s bár nem létezik hivatalos statisztika, mozgásterapeutaként személyes tapasztalataim azt mutatják, hogy tízből hét-nyolc páciensem rendszeresen jár csontkovácshoz, mielőtt nálam köt ki.
Mire is jó a masszázs valójában?
Feövenyessy Krisztina mozgásterapeuta, okl. rehabilitációs szakember, a Feövenyessy Medical Fitness Akadémia vezetője
Gyakran hangzik el a felkiáltás betegeink szájából, hogy nem értik, miért fáj a nyakuk vagy a derekuk, hisz évek óta rendszeresen járnak masszázsra. Nos, a közhiedelemmel ellentétben a masszázs önmagában általában ugyanúgy nem képes arra, hogy kigyógyítson bennünket a krónikus mozgásszervi betegségekből, ahogy egyetlen más passzív terápia sem, beleértve a gyógyszereket is. Az aktív kezelés (gyógytorna, mozgásterápia) mellett, kiegészítő kezelésként alkalmazva azonban nagyon is hasznos, és valóban csodákra képes.