
Fertőző betegségek - Panaszok cikkek
Skarlát - Tünetek és kezelés
A skarlát (régebbi nevén vörheny) egy bakteriális fertőzés, ami a test jelentős részét beborító vörös kiütések formájában jelentkezik. A betegség cseppfertőzéssel és kontakt úton terjed. A legtöbb esetben súlyos, 2-4 napos lappangási idő után kialakuló betegséget torokfájás, valamint láz kíséri.
Kullancsveszély - Fontos tudnivalók
A közhiedelemmel ellentétben a kullancsok nem a fákról támadják meg áldozataikat és nem is kizárólag az erdőben jelentenek veszélyt. A fűben, bokrok alacsony ágain tartózkodnak, és az arra sétáló állatok szőrébe vagy az ember ruháira akaszkodnak fel.
7 zavaró tény az ajakherpeszről, amit minden nőnek érdemes tudnia
Az ajakherpesz problémája a lakosság nagy részét érinti. Az elsődleges fertőzés általában gyermekkorban zajlik le - tünetmentesen. A visszatérő, másodlagos fertőzés leggyakrabban a fiatal nőket érinti, emiatt összegyűjtöttük számukra a legfontosabb tudnivalókat.
Az ajakherpesz okai, tünetei, kezelése és megelőzése
Az ajakherpesz egy gyakori vírusos megbetegedés, amit a Herpes simplex vírus 1-es típusa okoz. Az ajkakon kis, kifakadó hólyagok keletkeznek. Ezek gyakran érzékenyek, fájdalmasak és viszketnek.
A herpesz - Mit tegyen ellene? Mit tilos?
A herpesszel kapcsolatos elégtelen vagy téves információk a betegséggel járó apró hólyagocskák - az állra vagy a szem környékére való - kiterjedését is okozhatják, s az őszi-téli hónapok különösen kedveznek a fájdalmas betegség terjedésének.
Előzzük meg a herpesz terjedését! 9 tipp a mindennapokra
Az ajakherpesszel való megfertőződés kockázata megelőző intézkedésekkel csökkenthető. Ha a herpeszvírus egyszer már bekerült a szervezetbe, akkor azt nem lehet kiirtani, ugyanis megbújik az idegdúcokban, és időről időre aktiválódik. A herpeszes fellángolások gyakoriságának csökkentéséért sokat lehet tenni.
Hogyan kerülhető el a herpesz fellángolása?
Ha valaki egyszer megfertőződött a herpeszvírussal, akkor a vírus már nem irtható ki a szervezetéből. A herpeszvírusok megbújnak az idegdúcokban, és időről időre reaktiválódva a tünetek fellángolását, a herpesz megjelenését okozzák.
Hogyan lesz a megfázásból, influenzából tüdőgyulladás?
Hogyan különíthetőek el a vírusos eredetű légzőszervi betegségek? Nátháról vagy influenzáról beszélünk? Kik tartoznak az influenzafertőzés által leginkább veszélyeztetett rizikócsoportba? Hogyan alakulnak ki az influenza szövődményei? Melyek a tüdőgyulladás tünetei? Cikkünkből megtudhatja a válaszokat.
COVID és szédülékenység - mi a kapcsolat?
A koronavírus-fertőzésen átesett személyeknél igen gyakori, tartós, nagyon kellemetlen panasz a szédülés, szédülékenység. A „szinte a semmiből” előtörő tünet váratlansága akár tartósan fennálló szorongáshoz, szociális izolációhoz is vezethet.
Miért fordul elő szívdobogásérzés, szédülés vagy ájulás a COVID után?
Sok tünetről számoltak be a COVID utáni időszakban, és ezeknek a tüneteknek több oka is lehet. A súlyos fáradtság gyakori a koronavírus-fertőzés után, csakúgy, mint bármely súlyos betegség után. Emellett azonban hasonlóan gyakori tünet a koronavírustól hosszú távon szenvedőknél a szívdobogásérzés, a szédülés vagy akár az ájulás is.
A COVID-on átesetteknél nagyobb a szívet érintő új panaszok kockázata
A legújabb kutatások azt mutatják, hogy a COVID-ból való felépülés után jelentősebb számban fordulnak elő újonnan jelentkező szívproblémák. Ráadásul, sokan jócskán a koronavírus okozta betegség elmúlta után kénytelenek ezzel szembesülni - derül ki az amerikai lakosság igen nagy részét érintő új kutatás eredményeiből.