Fogamzásgátló téma
Miért lehet rendszertelen a ciklus a fogamzásgátló abbahagyása után?
Nőgyógyászati Központ - Dr. Lőrincz Ildikó, nőgyógyász, endokrinológus
Akár teherbe esési szándék, akár más miatt hagyja abba valaki a fogamzásgátló tabletta szedését, olykor azt tapasztalhatja, hogy a ciklusa felborul, és rendszertelenül jelentkezik a vérzés. Vajon csak átmeneti hormonzavarról van szó, melyet a készítmény elhagyása váltott ki? Vagy komolyabb problémát jelez? Dr. Lőrincz Ildikó, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-endokrinológusa választ ad a kérdésekre.
Mikortól kezd hatni a fogamzásgátló tabletta?
WEBBeteg - Dr. Molnár Zsuzsanna, szülész-nőgyógyász szakorvos
A szájon át szedhető fogamzásgátló tablettákról - bármely okból is kerül alkalmazásra, legyen az nem kívánt terhesség megelőzése, vérzészavar, fájdalmas, görcsös menstruáció, pattanásos bőr, hajhullás vagy fokozott szőrzetnövekedés - fontos tudni, hogy mikortól véd a terhességgel szemben.
Fogamzásgátló tabletták és a magas vérnyomás
WEBBeteg - Dr. Vincze Dóra, kardiológus
Arra a kérdésekre keressük a választ, hogy a női nemi hormonok miként befolyásolják a magas vérnyomást? Illetve a fogamzásgátló tabletták előidézhetnek-e magas vérnyomást?
Gyomor-bélrendszer és fogamzásgátló
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos
A fogamzásgátló tabletták szedésének emésztőrendszeri hatásairól, illetve gyomor és bélrendszeri betegségek mellett szedett fogamzásgátlók hatékonyságáról írunk cikkünkben.
Antibiotikumok és fogamzásgátlás
WEBBeteg - Dr. Péntek Róbert, szülész-nőgyógyász
Amennyiben bármilyen gyógyszert szedünk, annak hatékonyságát alapvetően két tényező határozza meg. Az egyik a gyógyszer felszívódása, a másik pedig annak lebomlása a szervezetben. A felszívódást követően a gyógyszerek többsége a májban bomlik le, és ezen lebomlás során szabadulnak fel azok a vegyületek, amelyek a gyógyszer tulajdonképpeni hatásáért felelősek.
A leggyakoribb hibák fogamzásgátló tablettát szedőknél
WEBBeteg - Dr. Hazay Máté

A fogamzásgátló tabletta a XX. század egyik legjelentősebb gyógyszervívmánya. Sok évtized fejlesztés és finomítás után mára már ultraalacsony hormontartalmú, mégis hatékony, biztonságos, mellékhatással szinte alig bíró készítmények találhatók a patikák polcain.
Hogyan védekezzenek a fiatalok a terhesség ellen?
WEBBeteg - Dr. Molnár Zsuzsanna, szülész-nőgyógyász szakorvos
Számtalan módszert ismerünk, amellyel a teherbeesés elkerülhető. A nem kívánt terhesség a serdülőkorúak között a legveszélyesebb.
Szoptatás a terhesség alatt
WEBBeteg - Dr. Szimuly Bernadett, általános orvos
A szoptatás a szülés utáni időszakban viszonylag biztonságos fogamzásgátlási módszer. A fogamzásgátló hatás azonban csak akkor jelentős, ha a baba nincs hat hónapos, nem kap az anyatejen kívül kiegészítő táplálékot, sem cumit, az egyes szoptatások között nem telik el hat óra, és a baba kellően hosszú időt tölt az anyamellen.
Leggyakoribb kérdések a fogamzásgátlót szedő nők körében
WEBBeteg - Dr. Erdődi Balázs, szülész-nőgyógyász
A hormonális fogamzásgátlás története az 1950-es évek második felére nyúlik vissza. Hatékony módja a nem kívánt terhesség elkerülésének. A terhesség kockázata mindössze 1-2 százalék, mely a tablettaszedés szabályainak pontos betartásával tizedére csökkenthető. Orvosi feladat annak elbírálása, hogy szedhet-e valaki fogamzásgátló tablettát.
Életmódtanácsok fogamzásgátlót szedők számára
WEBBeteg - Dr. Péntek Róbert, szülész-nőgyógyász
Napjainkban a korszerű, alacsony hormontartalmú fogamzásgátló tabletták szedése széleskörűen elterjedt. Célszerű betartani azonban néhány szabályt ahhoz, hogy a tabletta a legbiztonságosabban, egészségünk veszélyeztetése nélkül védjen a nem kívánt teherbe esés ellen.