
Stressz - Egészségmegőrzés cikkek
Mi lesz velünk a járvány után? A munkahelyre való visszatérés
Körülbelül egy évvel ezelőtt a világ nagy része azzal barátkozott, hogyan is térjen át az otthoni munkavégzésre és hogyan egyeztesse össze a különböző szerepeit és feladatait. Bár sokan ezzel még most is küzdenek, ugyanakkor egyre többen vannak azok, akik kifejezetten megszerették ezt a fajta életmódot, és nem szívesen gondolnak arra, hogy előbb-utóbb kénytelenek lesznek visszatérni az irodába.
Ön hogyan kezeli a stresszt? Stresszkezelési stratégiák
A mindennapok során mindenkit ér kisebb-nagyobb stressz a munkahelyén vagy családi életében. Nem mindegy azonban, hogy hogyan viszonyulunk hozzá, hagyjuk, hogy legyőzzön, vagy megtanuljuk kezelni és felülemelkedünk rajta.
Stressz és betegség - A betegség stresszel jár
Sok elhúzódó betegséggel ellentétben a megfázásból és az influenzából általában egy-két hét alatt fel lehet épülni. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy ez az időszak ne lenne stresszes.
Csodafegyver stressz ellen: a mozgás
Mindenki tisztában van vele, hogy a mozgás jót tesz a testnek, de az kevéssé köztudott, hogy a léleknek és az elmének is valóságos csodaszer. Dr. Keresztényi Zoltán, humánkineziológus feltárja és megerősíti az összefüggéseket.
Ünnepeljen boldogan!
A karácsony a legszebb ünnep, de sokan nem tudnak felhőtlenül örülni, eszükbe jut, hogy elfelejtettek valamit, valami nem úgy sikerült, ahogy várták, sőt már az ünnepekre való készülődés is nagy megterhelést jelent számukra.
A stressz megbetegíti a születendő babát
Ha a kismamát terhessége alatt mindennapos stressz éri, később a gyermeknél egészségügyi problémák jelentkezhetnek, például légúti-, bőr- vagy emésztőrendszeri megbetegedések fordulhatnak elő a kicsinél.
Súlyos problémákat idézhet elő a tartós stressz
Szívbetegség, reflux, fekély, szorongás, cukorbetegség vagy akár pánikzavar is kialakulhat a tartós stressz miatt. Emellett tenziós fejfájás, alvászavar és depresszió is megjelenhet - mondja Dr. Lakatos Péter.
A stressz és a hormoningadozás
Négy ember közül, akiknek migrénes rohamaik vannak, háromnál ún. trigger faktor váltja ki a fejfájást. A stressz és a hormonszint ingadozása nagy szerepet játszanak a migrénes roham kialakulásában.
Ne adjon esélyt a stressznek! Az önbecsülés szerepe a stresszkezelésben
A stressz kialakulásának talaja az önbizalom- és az önértékelés hiánya. Ha Ön is túl sokat kételkedik képességeiben, újra és újra azon aggódik, vajon helyt tud-e állni minden élethelyzetben, akkor nagy valószínűséggel jól ismeri, hogy mi is az a stressz. Ha hiányzik az önbizalom, hiányzik az erő is, amivel legyőzheti a stresszt.
A magas vérnyomás és a stressz
Feszült? Ingerlékeny? Semmire nincsen ideje? - A stressz mára már sajnos szinte hozzátartozik a mindennapi élethez. Azonban ha túl sok stressz ér valakit, az hatással lehet az egyén érzelmi, szellemi és fizikai állapotára is. A stressz a magas vérnyomás egyik jelentős rizikófaktora, ami egy kis odafigyeléssel megelőzhető.