Cikkek

Örökletes a bőrrák?

MTI - 2009.10.15. 02:40
Egy tanulmány szerint nagyobb a bőrrák kockázata, ha az embernek az egypetéjű ikertestvére ilyen betegségben szenved, mintha a két vagy több petéjű ikertestvérének van ilyen rákja.

H1N1: Az egészségügyi dolgozók többsége nem oltatja be magát

WEBBeteg - Szigeti Ildikó, újságíró - 2009.10.14. 18:36
A kórházak, rendelőintézetek munkatársainak csupán egyharmada kérte a – számukra ingyenes – oltást, jóllehet, ezzel nemcsak a saját egészségüket, de a velük kapcsolatba kerülő betegeket is veszélyeztetik.

Mi ellen nyújt védelmet a kézmosás?

Független Hírügynökség - 2009.10.14. 10:47
A Kézmosás Világnapját október 15-én tartják. A kezdeményezés apropójából mikrobiológus szakértőt kérdezett meg az MTI-Press az antibiotikumok ellen védekező kórokozók rafinált trükkjeiről, amelyekkel szemben sokszor...

Jobban megy a munka az "Év kórházaiban”

WEBBeteg - Szigeti Ildikó, újságíró - 2009.10.13. 10:03
Jobban megy a munka azokban az intézményekben, amelyeket a szavazók az "Év kórháza” díjjal tüntettek ki az elmúlt négy évben. A betegek és a hozzátartozók idén is megválaszthatják a legjobbat, a voksokat az év végéig...

H1N1 vakcina - Szavatosság és biztonság

WEBBeteg összeállítás - 2009.10.13. 02:35
Biztonságos, hatékony, ellenőrzött és engedélyezett a magyar újinfluenza elleni oltóanyag - mondta hétfőn Bujdosó László a Pandémiás Bizottság elnöke egy sajtótájékoztatón Veszprémben.
A 272 kórházi ápolásra szoruló, H1N1 vírussal megfertőződött beteg vizsgálatán alapuló tanulmány kimutatta, hogy a betegek 40 százalékának hasmenése volt és hányt, ez a szezonális influenza-megbetegedéseknél ritka. A...

H1N1: Mit ne tegyen?

WEBBeteg - Bodó Mariann, fordító - 2009.10.12. 21:30
A H1N1 vírus már nem számít akkora rémhírnek, mint amilyennek tavasszal tüntették fel. Jóllehet, voltak és vannak halálos áldozatai, és sokan kerültek kórházba szerte a világon, a rögzített esetek nagy része azonban nem...

Megváltozik az agyuk a zsonglőröknek

Független Hírügynökség - 2009.10.12. 14:49
A zsonglőrködés elsajátítása megváltoztatja az agy szerkezetét, módosítva a fehérállományt, amely az agy különböző területei közötti kommunikációt biztosítja.
A hörgőszűkület és ezáltal fulladást okozó, idült hörghurut kezelésére használt eddigi gyógyszerek csak rövid ideig csillapították a tüneteket és a panaszok néha csupán ismételt alkalmazás esetén enyhültek megfelelően.
A rákos sejtek mutálódnak a daganatos folyamat terjedése során - jelentették be kanadai tudósok, akik vízválasztónak nevezték a felfedezést a tumorok gyógyítása szempontjából.
Minden ötödik európai olyan zajszintnek van kitéve éjszaka, amely jelentős hatással lehet egészségére - közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai regionális irodája.

Örökölhető az autizmus?

MTI - 2009.10.08. 12:03
Amerikai kutatók egy gént és két különböző kromoszómán előforduló változásokat azonosítottak, amelyek az autizmushoz köthetők. A felfedezés a zavar örökletes hátterét erősíti.

Őszintén a H1N1 vakcináról - Az oltási pánik mellékhatásai

WEBBeteg - Szigeti Ildikó, újságíró - 2009.10.08. 10:07
Nagy a kockázata annak, ha valaki csupán az ellentmondásos sajtóhírek miatt nem oltatja be magát, holott szüksége volna a védelemre – állítja Mészner Zsófia. Az Országos Gyermekegészségügyi Intézet főigazgatója oltási...

Új kutatás az aszpirinről

MTI - 2009.10.07. 15:03
A legnagyobb forgalmú szívgyógyszer, az aszpirin története az ősidőkbe nyúlik vissza, mert a fűzfa keserű ízű kérgében megtalálható az alapanyaga. A fűzfa kérgét már a sumérok és az asszírok is gyógyszerként használták.