Herpesz a nemi szerveken (herpes genitalis)

A genitális herpesz kezelése a tünetek gyógyítását jelenti, maga a fertőzés nem szüntethető meg - amint az immunrendszer egyensúlya megbomlik, a betegség kiújul. A nemi herpesz tünetei és kezelése.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

EGY MEGOLDÁS A KITÖRÉS GYORS MEGSZÜNTETÉSÉHEZ:

Hozzászóló: Vendég, 2009-04-19 14:30
EGY MEGOLDÁS A KITÖRÉS GYORS MEGSZÜNTETÉSÉHEZ: Ha nagyon hamar elcsíped, amikor felbukkan a bőrön, én az esetek 80-90%-ban (kitörés mértékétől függően változhat) 2 nap alatt elbúcsúzok tőle, de max 4 nap, és mintha nem is jelent volna meg !!! Szóval ahogy észleled: -szedj be 800mg telvirant vagy herpesint,vagy amit tudsz, a lényeg a 800 mg aciclovir hatóanyag! Ez szépen elkezdi pusztítani a gerincvelőből érkező, a még a vérben keringő vírustesteket, amik ügye folyamatosan táplálják a herpesz hólyagot !! Utána folytasd 400 mg-al 3-4 óránként ( estére ismét bevehetsz dupla adagot mivel 6-8 órát alszol), azért kell 3-4 óránként bevenni , mert kb. ennyi ideig aktív a vérben az aciclovir, ami az egyetlen gyógyszer család, ami hatásosnak bizonyult a herpesz ellen!!! -Ha tudsz szoríts rá jeget legalább 20 percig !!! (ez a vírus nagyon nem bírja a közvetlen hideget, gyilkolja a vírussejteket, bizonyítottan) -Ha a pénztárcád megengedi szedj ezalatt min. 1-2 gramm L-tyrosin aminosav kapszulát vagy tabit is (kb 4500 Ft a Herba Ház-ban egy doboz és egy pár kitörés megakadályozásához elég), de vigyázz ne vidd túlzásba én volt hogy 8-10 grammot benyomtam elosztva, mert amit nem tud megemészteni, lebontani a szervezeted ,az híg formában hamar elő akar majd jönni a hátsó feleden!! Tapasztaltam párszor!!! :) -Ha még akarsz egy kis pluszt, kenjed közben a krém változattal is (herpesin,telviran,zovirax)! Ha ezeket végig csinálod garantáltan pár nap alatt teljesen eltűnik! Csak fel kell készűlni a jövetelére,a kulcs a kezelés mihamarabbi elkezdése az észlelés után, szóval mindig vizsgálgatni kell szemmel pisilésnél (férfiak előnyben) az érintett felületet és ha látod a bőr pírt, ne habozz, kezd el magadba tömni az aciclovir hatóanyagot!!! Ha kérdés van itt tárgyaljuk, mindenki lássa, nem szeretem az e-mail-t, mert más is had lássa, hátha van benne számára is fontos info!! Azért a jó csajszik(20 és 35 között) írhatnak nekem a [email protected] címre !! :) Üdv. mindenkinek!

Egy amcsi oldalon olvastam,hogy állítólag

Hozzászóló: Vendég, 2009-04-19 14:00
Egy amcsi oldalon olvastam,hogy állítólag már meg van a vakcina ellene, de sajna amire kereskedelmi forgalomban kapható gyógyszer is lesz belőle az még minimum 10 év , állítólag... Ha rajtunk már nem is segít akkor, a jövőbeli herpeszeseken legalább igen! :) Mindnyájan tudjuk milyen egy idegölő dolog, amikor előjön két hetente!! :(

Sziasztok! Hát sajnálom, hogy nektek is

Hozzászóló: szorenyieva, 2009-01-25 09:24
Sziasztok! Hát sajnálom, hogy nektek is van! Én már hét éve szenvedek tőle! Ő az egyetlen hűséges társam, aki havonta többször is "meglátogat". Vannak olyan időszakok, amikor 2-3 helyen is van (az egyik el sem múlt, de követi másik). Egy szerencsém van: csak az első alkalommal volt a nemi szerveken (bár akkor kutyául szenvedtem), most már a fenekemen jelennek meg. Sokkal enyhébb lefolyásúak, mint az első, de azért kellemetlen így is! Gyógyszereket én is szedtem, de semmi hatása nem volt: se nem lett ritkább, se nem lett enyhébb lefolyású! A partner keresés kissé bonyolultabbá válik ezzel (volt olyan tudatlan paraszt, aki azt hitte, hogy csak kifogásként hoztam fel, hogy ne kelljen lefeküdnöm vele!!!! Vicces, nem!?), de nem lehetetlen. Hat éve élek együtt a jelenlegi párommal, két éve házasok vagyunk és van egy 21 hós kisfiúnk (császáros). Egyikőjüket sem fertőztem meg vele!!! Pedig a fiammal rendszeresen együtt fürdök. Mivel ez egy nemi úton terjedő betegség, így nem hinném, hogy vízben terjedne...! A víz a vírust nem vezeti, vagy nem? Arra viszont nagyon odafigyelek, hogy mindig fedett legyen a herpesz-es terület. Egyszóval, csak azért írtam, hogy lássátok, vannak pozitív(abb) esetek is, amik azért adnak reményre okot! Ne csüggedjetek. Ha ésszel él az ember, akkor nincs gond, csak mindig osszátok meg a partneretekkel a problémátokat, még az első szerelmes együttlét előtt!!! Ha ezt mindenki betartaná, akkor most én nem lennék fertőzött!

Sziasztok!Terviran helyett a Herpesin tabletta

Hozzászóló: leányvirág, 2009-01-19 19:52
Sziasztok!Terviran helyett a Herpesin tabletta is jó,ugyanazokat tartalmazza és fele annyiba kerül(van 200 as 400 as).A stressz télleg aktválja.Bőrgyógyászom szerint érdemes kúraszerűen szedni,ha többször előjön.Úgy néz ki nekem használ.Kaptam rá kenőcsöt is,ami némileg szárítja és valamennyire szárazon tartja,ha előjön.Nőgyógyászokról meg.....szóval eccer legyen neki is....bár igazán nem kívánom,csak behunyják a szemüket vagy csak simán nem érdekli őket.Sajnos....

Sziasztok!Olvasgatom a felnőtt emberek panaszait!!Legalább

Hozzászóló: bobibaba76, 2008-12-10 18:41
Sziasztok!Olvasgatom a felnőtt emberek panaszait!!Legalább így tudom,hogy mit él át az én alig 18 hónapos gyermekem!Ugyanis ő is ebben a betegségben szenved!Az egész úgy kezdődött,hogy mi babaúszásra jártunk heti rendszerességgel.Egyszer csak a kukiján,pontosabban a makkján apró hólyagok jelentek meg.A gyerek sírt és ütötte a pelenkáját,ha pisilnie kellett.Rohantunk egyik orvostól a másikig,hogy mi lehet a baj,de mindegyik vonogatta a vállát,hogy ilyen pici korban még nem láttak ilyet.Az urológus azt mondta,hogy ez csak nemi úton terjed.De a férjemnek és nekem soha nem volt ilyen problémánk!!Pedig már 16 éve együtt vagyunk.Nem is fürdünk együtt a gyerekekkel.Csak az uszodában fürdött együtt idegen emberekkel.Hiába figyelik a víz minőségét,ha belemegy egy fertőzött szülő is a vízbe nincs menekvés!!!!Kb 4-szer jött ki rajta 3 hónap alatt.És mi csak tehetetlenül nézzük ,hogy kínlódik.Sírhatnékom van ,ha látom!!Ezek szerint ránk a családjára is ez a sors vár?Neki pedig már baba korban eldőlt a sorsa!!?Mi is abban a kádban fürdünk,amelyikben ő.Ha valakinek a gyermekénél is ez a probléma,kérem írja meg a tapasztalatait!Köszönöm

Sziasztok! Örömmel tapasztaltam, hogy

Hozzászóló: Embrace, 2008-11-24 10:02
Sziasztok! Örömmel tapasztaltam, hogy végre férfi hozzászólást is olvashattam. Két éve élek HSVII-vel, kezdetben a különböző fórumok adtak valamelyest is vígaszt, hogy nem vagyok egyedül e problémával, de egyetlen férfi sem volt jelen ezeken a fórumokon. A társkereséssel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy külföldön jól működik, olyannyira, hogy sikerült néhány barátot találnom ezeken a társkeresőkön és ezek a beszélgetések sokat segítettek, különösen lelkileg. Sajnos Magyarországon a HSVII még mindíg tabu téma és tisztelet a kivételnek, de az orvosok hozzá állása is hagy némi kívánnivalót ezen a téren. Az első orvosom röhögve közölte, hogy ma már minden haramadik ember evvel a betegséggel él. Volt humorom és visszakérdeztem, nem adná meg valamelyik telefonszámát, mert éppen ilyen partnert keresek. A terápiája is meglepő volt, amikor felírta egy cetlire a krémek nevét, amit használhatok, de aki kicsit is jártas ebben a betegségben, tudja, hogy nem elég a helyi kezelés, a gyógyszerek zöme pedig recept köteles. A fertőzés megállíthatatlanul terjed, mert sokan titkolják a partnerük előtt. Blogokat írok, STD betegek társkeresési kudarcai címen, próbálom felkutatni azokat az embereket, akiknek hozzátok hasonlóan és persze magamra nézve is problémát jelent a társkeresés, de lassan feladni kényszerülök ezen törekvéseimet, mert hónapok óta egyetlen ember sem reagált rá. Szívesen megszerveznék egy találkozót is, gondolok itt egy kötetlen beszélgetésre, ahol megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, gondolatainkat,ahol valóban nem kellene, hogy tabu legyen ez a betegség. Jó ötletnek tartanám, ha Magyarországon is lenne ilyen társkereső, ahol nyíltan vállalhatnánk a betegségünket, de ez csak a HSVII, pedig még ott van a HPV is, ami szintén rohamosan terjed. Elgondolkodtató, hogy leszbikusként sokkal könnyebb helyzetben lennék, mert nekik megadatott ez a fajta társkeresés, ezt csak példaként említettem meg, mielőtt bárki megvádolna a nézeteim miatt. Ha bárkinek kérdése lenne, vagy csak szeretné megosztani a gondolatait e témával kapcsolatban, az email címemre nyugodtan írhat. [email protected] Őszintén remélem, hogy egyszer valaki felvállja a betegségünket egy társkereső formájában is. Üdvözlettel: Embrace

?

Hozzászóló: Józsa Erika, 2008-10-08 22:29
?

Ez nem is rossz ötlet! Indítani kéne egy

Hozzászóló: Vendég, 2008-08-30 01:02
Ez nem is rossz ötlet! Indítani kéne egy párkereső weboldalt HSV-2 -eseknek, hogy ne legyenek gátlások... :)

Ugy fogadják, hogy köszi szia inkább keresek

Hozzászóló: Vendég, 2008-08-29 16:32
Ugy fogadják, hogy köszi szia inkább keresek vírusmentes partnert!!! Egy megoldás van: MI herpeszesek 1más közt kell partnert találni, így nem kell félni ,hogy megfertőzöd a partnered! Na én itt is vagyok mint férfi 25 éves alany, jelige: "herpeszes lányok nyugodtan írjatojk! :)" e-mail: [email protected]

Sziasztok! Először is mindenkinek részvétem,

Hozzászóló: Vendég, 2008-08-24 21:38
Sziasztok! Először is mindenkinek részvétem, aki elkapta ezt a rüsvedt kórságot, sajnos nekem is sikerült elkapnom az előző barátomtól. Nem tudom neki megbocsátani soha és remélem megveri érte az, akinek ez a feladata... Azt is megbántam, h. valaha is megismertem. De hát ez az én bajom, csak ugye amikor megbízol vkiben és az egyszer csak úgy jön haza a közös ágyba, h. ajándékba átad egy ilyen 'cuki' betegséget, na az a klasz. Sajnos én sem tudok sok okosat hozzátenni a történethez, mármint a megoldáshoz, mert azt mondják a szakemberek, h. ez amíg élsz, ott lesz benned, szóval csak reménykedni lehet, meg picit odafigyelni az immunrendszer állapotára. Viszot amire kíváncsi lennék kedves hozzászólók, h. ti hogy közöltétek az új partnerrel azt, h. herpeszetek van, illetve milyen fogadtatásban részesítették az infot? Mert ugye senki sem szeretné továbbadni ezt, viszont az, h. 20-30 évesen zárdába vonuljunk, az azért mégsem várható el... Szóval ha vkinek már van ilyen jellegű tapasztalata, az írja meg, köszönöm!