Meddőség téma
Mi történik a meddőségi kivizsgáláson?
WEBBeteg - Dr. Tekse István, szülész-nőgyógyász

Azon párok számára, akik rendszeres nemi élet mellett legalább 12 hónapja sikertelenül próbálkoznak a teherbeeséssel, komplex meddőségi kivizsgálás javasolható, melynek során meghatározzák a meddőség fennálló okait, valamint terápiás terv elkészítése történik.
Férfi meddőség - hogyan küzdjünk meg vele?
WEBBeteg - Lőrincz-Erdélyi Krisztina, pszichológus
Gyakori jelenség, hogy a meddőséget és a gyermek utáni vágyakozást elsősorban a nőkhöz kötjük, pedig a várva várt baba érkezéséért éppen olyan arányban lehet felelős a férfi, mint a nő.
A férfi meddőség kivizsgálása
WEBBeteg - Dr. Benyó Mátyás PhD, urológus, andrológus szakorvos
Meddőség esetén vagy tervezett lombikprogramot megelőzően a férfiak kivizsgálása elengedhetetlen, mely az andrológus (férfigyógyász) feladata.
A meddő nők közel fele endometriózisban szenved
Semmelweis Egyetem
Minden tizedik fogamzóképes korú nő endometriózisban szenved, a meddő nők csaknem felét ezzel a betegséggel kezelik – mondta Dr. Bokor Attila.
Túlsúlyos a férjem, befolyásolja ez a spermái minőségét? - Az orvos válaszol
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Túlsúlyos a férjem, befolyásolja ez a spermái minőségét? Összefügg a férfiak kövérsége és a nemzőképesség? Okozhat ez meddőségi problémákat? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
PCOS is állhat a depresszió és a fásultság mögött
Budai Endokrinközpont - Dr. Koppány Viktória, PCOS-specialista
Mivel hormonális zavarról van szó, a betegség a hangulatot is befolyásolhatja, sőt, a legfrissebb tanulmányok szerint nem ritkán kiderül, hogy a depresszió és a fásultság mögött PCOS áll. A témában dr. Koppány Viktória, PCOS-specialistát kérdeztük.
Hogyan fokozhatják fogamzóképességüket a nők?
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, pszichoterapeuta, klinikai farmakológus
Nem kell egyből meddőségre gondolni, ha pár hónap alatt fogamzásgátlást nem alkalmazva, rendszeres szexuális élet mellett sem következik be a teherbeesés. Megéri azonban átgondolni, mit lehet tenni a fogamzóképesség növelése érdekében.
A női meddőség okai
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus, Dr. Reinhardt István
A meddőség okát a közvélekedés rendszerint a nőkben keresi, holott a sikertelenség oka éppúgy lehet a férfi oldalán, sőt akár egy időben mindkét partnernél is. A statisztikák szerint a párok meddőségének oka az esetek 35 százalékában a nő, 30 százalékában a férfi egészségével összefüggő problémára vezethető vissza. Mintegy 20 százalékban a pár mindkét tagjánál található valamilyen elváltozás, és körülbelül 15 százalékban nem lehet kideríteni a meddőség okát.
Panaszok, társbetegségek inzulinrezisztencia esetén
Budai Endokrinközpont - Dr. Koppány Viktória, IR- és PCOS-specialista
A fokozott szőrnövekedés, a pattanásos bőr, a túlsúly és a menstruációs zavarok mind az inzulinrezisztencia tünetei, bár meglétük nem törvényszerű.
A petefészek-elégtelenség kezelési lehetőségei
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus; Dr. Csősz György, nőgyógyász
Korai petefészek-elégtelenségben elsősorban az alacsony ösztrogénszint miatt kialakuló szövődményeket kell kezelni. Ezzel megelőzhető a legtöbb kísérőtünet vagy szövődmény kialakulása, ám sajnos jelenleg nincs olyan kezelés, amivel a termékenység biztosan és teljesen helyreállítható.