Halláskárosodás téma
Fülzúgás és halláskárosodás COVID-19 elleni vakcinák után?
WEBBeteg - Dr. Szabó Zsuzsanna, háziorvos, pszichoterapeuta szakorvos
A WHO jelenleg vizsgálja a COVID-19 elleni védőoltással kapcsolatos lehetséges hallásproblémákat, mivel egyes esetekben fülzúgásról, fülcsengésről vagy halláskárosodásról számoltak be világszerte olyan emberek, akik COVID-oltást kaptak.
Szeretné elkerülni a fülzúgást? Fogadja meg a tanácsokat
Fül-orr-gége Központ - Dr. Fülöp Györgyi, fül-orr-gégész, audiológus
A fülzúgás tünetei gyakrabban jelentkeznek idősebbeknél, de nem a kor az egyetlen rizikótényező.
A nagyothallás kialakulása
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus
A kor előrehaladtával viszonylag gyakran alakul ki nagyothallás. A 65-75 éves korosztály körülbelül egynegyedét, míg a 75 év feletti korosztály mintegy háromnegyedét érinti valamilyen fokú halláscsökkenés.
A rossz hallás növeli a balesetek kockázatát
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos
Ha úgy gondolja, hogy a rossz hallás csak annyit jelent, hogy kimarad a beszélgetések egy részéből, téved. Egy új kutatás azt sugallja, hogy a rossz hallás növeli a balesetek kockázatát.
Halláskárosodás és beszédfejlődés - Figyeljen oda
Budapesti Fül-orr-gége Központ - Dr. Holpert Valéria, fül-orr-gégész, foniáter
Az iskoláskor eléréséig 20 gyermekből egynél tapasztalható az egyik fület érintő halláscsökkenés. - derült ki a Washington University School of Medicine kutatói által készített felmérésből.
Mekkora zajterhelésnek van Ön kitéve?
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus
Ön tudja, hogy egy átlagos napon mekkora zajszintnek van kitéve, és hogy annak milyen élettani hatásai, következményei lehetnek egészségére? Most mindezt megtudhatja!
SCDS - Felsőívjárat-dehiszcencia szindróma (ablak szindróma)
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos

A felső ívjárat dehiszcencia szindróma vagy röviden SCDS (superior canal dehiscence syndrome, helytelenül felső ívjárat kifakadási szindróma néven is emlegetik) olyan ritka rendellenesség, mely egyensúlyzavarral és halláskárosodással jár. Az elnevezés arra utal, hogy a betegségben szenvedők belső fülében a felső félkörös ívjáratokat fedő csont lyukas vagy elvékonyodott.
A hallókészülékkel élők mindennapjai: rugalmasság, elfogadás, megfelelő kommunikáció
WEBBeteg - Tóth András, újságíró
Annak ellenére, hogy a hallókészülékkel való ellátottság technikailag régóta biztosított, a hallásprobléma elfogadása, a tudatos tájékozódás lehetősége elérhető információ hiányában még ma is korlátozott.
Zajártalom - Meddig sípol a fülem?
WEBBeteg - Dr. Lengyel Csongor, fül-orr-gégész
Pár napja diszkóban voltam, ahol eléggé nagy hangerővel bombázták a fiatalokat. Én kb. 1 órát bírtam ki, és muszáj volt elhagynom a helyiséget. Mikor kint voltam, azt tapasztaltam, hogy zúg, sípol a fülem. - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatában feltett kérdések közül.
Közép-Európában egyedülálló hallássegítő műtét vált elérhetővé Szegeden
MTI
Közép-Európában egyedülálló hallássegítő műtét vált elérhetővé a Szegedi Tudományegyetem fül-orr-gégészeti és fej-nyaksebészeti klinikáján: kívülről nem látható középfül-implantátum beültetésével tudnak a vezetéses és kevert halláscsökkenéssel élő betegeken segíteni - közölte Kiss József, az intézmény tudományos tanácsadója pénteken az MTI-vel.