Fog téma
Mikor szükséges feltétlenül eltávolítani a bölcsességfogat?
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Bölcsességfognak a leghátsó őrlőfogat nevezzük, mely már 14 éves korban elkezd kinőni az állkapocsból. Az íny áttörésének ideje a 18. és 25. életév között következik be. Nem mindenkinek nőnek ki a bölcsességfogai, és nem minden esetben kell eltávolítani őket.
Hogyan mossunk fogat? A fogmosás helyes technikája
WEBBeteg - Dr. Szentpáli Szilvia, fogorvos
A fogmosás gyakran személyre szabott, és ezt is meg kell tanulnunk, akár az autóvezetést, hiszen senki sem születik ezeknek a képességeknek a birtokában.
Az 5 leggyakoribb kérdés, amikor jön a baba foga
WEBBeteg összeállítás - Dr. Balogh Andrea, Dr. Veress Dóra
Az első fogak előbújásakor számos kérdés felmerülhet a szülőkben. Mikor indul meg a folyamat? Normális-e, ha hőemelkedés vagy hasmenés kíséri? Mit lehet tenni a fájdalom enyhítése érdekében? - Válogatás a WEBBeteg orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Rosszak a fogai? Irány a kardiológus!
Kardioközpont - Dr. Sztancsik Ilona, kardiológus, aneszteziológus, intenzív terapeuta
Az eddig is közismert tény volt, hogy a magas vérnyomás és a magas koleszterinszint, az elhízás és a dohányzás a szív-érrendszeri betegségek rizikófaktorai. Most dr. Sztancsik Ilona, a Kardioközpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta a rossz fogak és a szívbetegségek kapcsolatára hívta fel a figyelmet.
A gyermekkori fogromlást reflux is okozhatja
Budai Allergiaközpont - Dr. Hidvégi Edit, gyermekgasztroenterológus
A fogak romlását nem csak az elhanyagolt szájhigiéné vagy a túl sok cukrozott üdítő, édesség okozhatja. A fogromlás gyermekkorban is lehet refluxbetegség jele is.
Mitől romlanak könnyebben várandósság alatt a fogak?
WEBBeteg - Dr. Czinkóczky Béla, szájsebész, fogszakorvos
Az egyik leggyakoribb tévhit a várandós nők körében, hogy a baba elszívja a szervezetből a fogak számára szükséges anyagokat, ezért romlik az anyuka foga. Nem kellene félni a röntgentől és a fájdalomcsillapítástól sem. Ami pedig a legfontosabb: a fogak romlása könnyedén megelőzhető!
A fluorid szerepe a fogak egészségében
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
A fluorid egy nyomelem, az emberi szervezet egyik fontos építőköve. Jelentős szerepe van a csontképződésben és a növekedésben.
Milyen a jó fogkefe? - A fogorvos válaszol
WEBBeteg - Dr. Szentpáli Szilvia, fogorvos
Melyek a legfontosabb szempontok fogkefevásárlásnál? Mit tehetünk azért, hogy fogaink a lehető legtovább épek és egészségesek maradjanak?
Fogfehérítés - Részletesen a módszerekről
WEBBeteg - Dr. Galgóczi Natália, fogorvos
Minden fognak van egy saját természetes színe, amit főleg a fogunkban lévő belső foganyag, a dentin színe határoz meg. A fogazat elszíneződését számos külső tényező befolyásolhatja. Egyrészt a fogak felszínére tapadt fogkő és az erre lerakódott színezőanyagok, másrészt a fog mélyebb szerkezetébe beivódott színezőanyagok.
Miért hasznos a fogköztisztítás?
WEBBeteg - Dr. Szentpáli Szilvia, fogorvos
Az esti fogmosás után sokan elégedetten dőlnek hátra a fotelben, karosszékben annak tudatában, hogy a fogaik patyolattiszták. Ha a fogköztisztítás elmaradt, akkor bizony nem végeztek alapos munkát.