Fog téma
A fluorid szerepe a fogak egészségében
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító - 2023-01-28 15:03

A fluorid egy nyomelem, az emberi szervezet egyik fontos építőköve. Jelentős szerepe van a csontképződésben és a növekedésben.
Mitől romlanak könnyebben várandósság alatt a fogak?
WEBBeteg - Dr. Czinkóczky Béla, szájsebész, fogszakorvos - 2022-12-29 15:03

Az egyik leggyakoribb tévhit a várandós nők körében, hogy a baba elszívja a szervezetből a fogak számára szükséges anyagokat, ezért romlik az anyuka foga. Nem kellene félni a röntgentől és a fájdalomcsillapítástól sem. Ami pedig a legfontosabb: a fogak romlása könnyedén megelőzhető!
Amalgámtömés - Veszélyes? Érdemes kicseréltetni?
WEBBeteg - Dr. Horváth Viktória, fogszakorvos - 2022-10-25 17:33

Manapság az amalgámtömésekkel kapcsolatban az emberek két táborra oszlanak, vannak akik kifejezetten jónak, beváltnak tartják, míg mások viszolyognak a gondolattól, hogy feketés színű fémtartalmú tömés van a szájukban.
Miért hasznos a fogköztisztítás?
WEBBeteg - Dr. Szentpáli Szilvia, fogorvos - 2022-05-12 07:33

Az esti fogmosás után sokan elégedetten dőlnek hátra a fotelban, karosszékben annak tudatában, hogy a fogaik patyolattiszták. Ha a fogköztisztítás elmaradt, akkor bizony nem végeztek alapos munkát.
Hogyan mossunk fogat? A fogmosás helyes technikája
WEBBeteg - Dr. Szentpáli Szilvia, fogorvos - 2022-02-15 18:33

A fogmosás gyakran személyre szabott, és ezt is meg kell tanulnunk, akár az autóvezetést, hiszen senki sem születik ezeknek a képességeknek a birtokában.
Az 5 leggyakoribb kérdés, amikor jön a baba foga
WEBBeteg összeállítás - Dr. Balogh Andrea, Dr. Veress Dóra - 2022-02-06 11:36

Az első fogak előbújásakor számos kérdés felmerülhet a szülőkben. Mikor indul meg a folyamat? Normális-e, ha hőemelkedés vagy hasmenés kíséri? Mit lehet tenni a fájdalom enyhítése érdekében? - Válogatás a WEBBeteg orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
A gyermekkori fogromlást reflux is okozhatja
Budai Allergiaközpont - Dr. Hidvégi Edit, gasztroenterológus - 2021-12-12 19:03
A fogak romlását nem csak az elhanyagolt szájhigiéné vagy a túl sok cukrozott üdítő, édesség okozhatja. A fogromlás gyermekkorban is lehet refluxbetegség jele is.
Rosszak a fogai? Irány a kardiológus!
Kardioközpont - Dr. Sztancsik Ilona, kardiológus, aneszteziológus, intenzív terapeuta - 2021-12-07 03:05
Az eddig is közismert tény volt, hogy a magas vérnyomás és a magas koleszterinszint, az elhízás és a dohányzás a szív-érrendszeri betegségek rizikófaktorai. Most dr. Sztancsik Ilona, a Kardioközpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta a rossz fogak és a szívbetegségek kapcsolatára hívta fel a figyelmet.
Miért gyakoribbak nőknél a szájüregi problémák? - Hormonok és orális egészség
WEBBeteg - Cs. K., fordító - 2021-11-24 11:03
A nők sokkal hajlamosabbak az orális egészségügyi problémákra az életük során őket érő számos hormonális változás miatt.
Így emelheti az életminőségét egy profin kivitelezett fogpótlás
BP Digital Group - Támogatott tartalom - 2021-10-21 10:56
A megfelelő szájhigiénia az egészséges fogazat alapvető feltétele, emellett pedig a szájüreg betegségek megelőzésének leghatékonyabb módja. Azért is elengedhetetlen, mert a kényelmes étkezés, rágás és a tökéletes mosoly szépsége, a magabiztosság sem hiányozhat a mindennapokból. (x)
Milyen a jó fogkefe? - A fogorvos elmondja
WEBBeteg - Dr. Szentpáli Szilvia, fogorvos - 2021-09-06 11:03
Melyek a legfontosabb szempontok fogkefevásárlásnál? Mit tehetünk azért, hogy fogaink a lehető legtovább épek és egészségesek maradjanak?
Dohányzás okozta szájüregi ártalmak - Jó tudni!
WEBBeteg - Dr. Katona Pál, fogorvos-szájsebész - 2021-07-27 16:03
A dohányzás milyen hatással van a fogaimra? Nem vagyok erős dohányos, de érdekelne, hogy érdemes-e cigi után gyakrabban fogat mosnom, akkor is, ha nem ettem semmit. Vagy nincs fogkárosító hatása a dohányzásnak? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Mikor szükséges feltétlenül eltávolítani a bölcsességfogat?
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító - 2021-04-15 13:03

Bölcsességfognak a leghátsó őrlőfogat nevezzük, mely már 14 éves korban elkezd kinőni az állkapocsból. Az íny áttörésének ideje a 18. és 25. életév között következik be. Nem mindenkinek nőnek ki a bölcsességfogai, és nem minden esetben kell eltávolítani őket.
Fogászati implantátumok - Drága mulatság, megéri?
WEBBeteg - Dr. Szentpáli Szilvia, fogorvos - 2018-12-09 04:33

A lakosság nagy részének sajnos van hiányzó foga. Fogaink elvesztéséhez számos kiváltó ok vezethet. Ilyen az erősen szuvas fogazat, a fogágybetegség vagy esetleg baleset. A mai fogorvoslás igen eredményes a fogmegtartó kezelések terén, azonban bizonyos esetekben már csak a fogeltávolítás jöhet szóba.
A D-vitamin segíti a szív gyógyulását egy angol tanulmány szerint
MTI - 2016-04-07 22:25
A D-vitamin szedése segítheti a szívizomgyengeség gyógyulását egy kevés résztvevővel végzett angol kutatás alapján.
Hogyan előzhető meg a fogak sárgulása?
Sólyom Eleonóra - 2016-02-08 05:25
A fogfehérítés az egyik leggyakoribb (kisebb) beavatkozás a fogászatban, de a gyógyszertárak polcai is tele vannak otthoni fogfehérítő készítményekkel, valamint egyre népszerűbbek az ilyen-olyan szerekkel kiegészített fogkrémek, amik visszahozzák fogaink csillogását.
Világszerte több milliárd embernek van kezeletlen fogszuvasodása
MTI - 2015-03-08 23:23
Világszerte több mint 2,4 milliárd embernek van kezeletlen fogszuvasodása - derült ki egy tanulmányból, amelyet a Journal of Dental Research című folyóirat közölt.
A foglepedék kialakulása és a szájüregi mikroorganizmusok
WEBBeteg - Bak Marianna, biológus szakfordító - 2014-09-03 18:37
A fogakon, a nyelven, a szájüregben rengeteg baktérium található. A megfelelő szájhigiénia hiányában a mikroorganizmusok akadálytalanul elszaporodhatnak. Először lepedék rakódik le, majd fogkő keletkezik, ami nem egyszerűen csúnya látvány, hanem fogszuvasodás és parodontitisz kialakulásához vezet.
Tények a fogszuvasodásról
Chapter Four Communications Hungary - 2014-07-10 18:23
A fogszuvasodás egy olyan krónikus betegség, amelyet savképző baktériumok okoznak azáltal, hogy a szájba jutó szénhidrátokat bontják, és a bontás során keletkező savak a fogzománc ásványi anyag tartalmát kioldják. Ez az első fázis.
Mi okozza az éjszakai fogcsikorgatást? - Az orvos válaszol
WEBBeteg - Dr. Balogh Andrea, gyermekgyógyász - 2014-01-30 12:05
Kisfiam 8 éves, éjszaka, alvás közben csikorgatja a fogait. Szeretném tudni, hogy ennek mi lehet az oka. Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Megelőzi a fogszuvasodást az új cukorka
WEBBeteg - Sándor Judit, újságíró - 2013-12-19 13:21
A fogorvosok gyakran figyelmeztetnek arra, hogy a túl sok cukorka fogyasztása fogszuvasodást okozhat. Ezt az állítást Christine Lang cáfolja meg, aki a kollégáival együtt létrehozott egy olyan édességet, ami nemcsak nem árt, de még használ is a fogaknak.
Védjük ki az infarktust fogápolással!
Oxygen Medical - Dr. Strémen Zsófia, fogszakorvos, esztétikai fogászati specialista - 2013-10-17 23:23
A megfelelő szájhigiénia nem csak a fogak állapota és az esztétikum miatt fontos, de egészen messzire vezető következményei is lehetnek az elhanyagolt fogaknak. Az összefüggésekről Dr. Strémen Zsófia, az Oxygen Medical fogszakorvosa, mosolytervező specialista beszélt.
A szép mosoly megfiatalít
healzz - 2012-02-23 18:37
Sokan nem mernek önfeledten nevetni, mert elégedetlenek a fogaikkal. Holott nincs olyan rendezetlen, esztétikai hibával rendelkező fogsor, amelyet ne lehetne szebbé, harmonikusabbá varázsolni.
Az amalgámtömés előnyei és hátrányai
WEBBeteg - Ötvenentúl.hu - 2011-09-17 07:38
Az utóbbi években meglehetősen sokat lehetett hallani, a majd száz éve használt fogászati tömőanyag, a higany és ezüst ötvözetéből készült amalgám egészségkárosító hatásairól. Mint manapság szinte minden, ez is két táborra osztja a szakembereket (és így persze a laikus közvéleményt is).
Titán fogimplantátummal rövidebb a gyógyulási idő
Medipress - 2011-06-27 13:33
A kiesett fogak pótlására használt titán fogimplantátumok területén, komoly technológiai előrelépés várható, melynek köszönhetően a gyógyulási idő jelentősen lerövidülhet, állítják a Göteborgi Egyetem kutatói.