Alkoholfogyasztás téma
A túlzott nyári szabadosság veszélyes lehet a májra
Hepatológiai Központ - dr. Németh Alíz, hepatológus, gasztroenterológus
Természetes, hogy nyáron könnyebb elengedni magunkat, nem mondunk nemet a finom falatokra, az alkoholra, a dohányzásra, a laza kapcsolatokra. Holott a krónikus májbetegségek kialakulásához számos életmódbeli tényező is hozzájárul.
9 fontos kérdés a vérnyomásról
Kardioközpont - Dr. Sztancsik Ilona, kardiológus, sportorvos, aneszteziológus és intenzív terapeuta
Vajon miért magasabb a vérnyomásunk, ha rendelőben mérik? Sportolhatunk magas vérnyomással? Ihatunk-e alkoholt, ha magasabbak az értékeink?
Az alkoholfogyasztás veszélyei
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit, családorvos

A huzamosabb időn keresztül fennálló, rendszeres alkoholfogyasztás súlyos károsodásokat okoz az egyén fizikai, pszichés állapotában, a közösségi életében, a tágabb környezet szociális-társadalmi jellemzőiben.
Gyógyszerszedés és alkoholfogyasztás
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit, családorvos
Az alkoholfogyasztás a világ minden pontján különleges figyelmet igényel - akár vallási, akár életmódbeli, akár társadalmi okok miatt. Hazánkban borúlátó adatok szerint a lakosság körülbelül 10 százaléka alkoholfüggő.
Magzati alkohol szindróma
WEBBeteg - Dr. Debreczeni Anikó, általános orvos
A magzat a terhesség teljes ideje alatt ki van téve a várandós anya szervezetébe kerülő minden értékes és káros anyag hatásának. Sajnos nemcsak a vitaminok, ásványi anyagok jutnak át a placentán keresztül a magzat szervezetébe, hanem az olyan ártalmas anyagok is, mint az alkohol, a drog vagy a nikotin.
Az elhízás veszélyesebb a májra, mint a mértékletes alkoholfogyasztás
Orvostkeresek Egészségmagazin
Aki azt gondolja, csak a nagy mennyiségű alkoholfogyasztás jelent veszélyt a májra, az téved. Ugyanis az elhízás és az inzulin-rezisztencia ebből a szempontból sokkal inkább veszélyezteti a májat, mint korábban gondolták.
Hogyan függ össze az alkoholfogyasztás és a prosztatarák?
WEBBeteg - S. F., fordító, Lektorálta: Dr. Baki Márta, onkológus
Évtizedek óta ismert, hogy az alkohol fokozott bevitele többek között növeli a szájüregi, gége-, garat-, hörgő-, nyelőcső-, májrákok előfordulását. Az esetek nagy többségében az alkohol oki tényezőként is szerepel ezen daganatok kialakulásában. A dülmirigy (prosztata) rák esetén ilyen összefüggés egyértelműen nem bizonyított.
A mellrák rizikófaktorai
WEBBeteg összeállítás - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
A mellrák kialakulása több tényezőre vezethető vissza. Bár megéri egészséges életmódot folytatni, hogy csökkentsük a kockázatot, azonban sajnos rendkívül egészségtudatos életvitel sem akadályozhatja meg a kialakulását. Bárkinél előfordulhat. Ezért elengedhetetlen a rendszeres önvizsgálat és a szűrővizsgálatokon való rendszeres részvétel.
Ittasság, részegség vagy alkoholmérgezés?
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit, családorvos
Ugyanazon mennyiségű alkohol a különböző személyeknél más-más fokú ittasságot-részegséget okoz, az egyéni tolerancia következtében. Nagyobb mennyiségű ital fogyasztása vagy alacsonyabb alkoholtolerancia súlyos mérgezést okozhat.
Kevesebb alkohol, erősebb csontok
WEBBeteg - Dr. Debreczeni Anikó, általános orvos
Az elmúlt néhány évben fény derült arra, hogy a nagyobb mennyiségű alkoholt fogyasztó emberekben csökken a csontok sűrűsége és erőssége. Ennek oka eddig ismeretlen volt, de a loyolai egyetemen közelmúltban végzett vizsgálat rávilágított az összefüggésre.