2-es típusú cukorbetegség téma
Mit tehet a beteg? - A 2-es típusú diabétesz kezelése
diabetes.hu - Dr. Bedő Csaba
A 2-es típusú diabétesz krónikus betegség, amelyben a szervezet szénhidrát-anyagcseréjének a folyamata zavart szenved. Ez két okból következhet be: egyfelől a szövetek érzékenysége az inzulin hatásával szemben csökkenhet, másfelől nem termelődik a vércukor normális értékek között tartásához elégséges mennyiségű inzulin.
A 2-es típusú cukorbetegség kezelése
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus
A betegség kezelése egy életen át tartó elkötelezettséget jelent rendszeres vércukorszint-ellenőrzéssel, egészséges étkezéssel, rendszeres mozgással, esetleg gyógyszeres kezeléssel.
Alacsony kalóriájú receptek a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedőknek
WEBBeteg - Cs.K., fordító, Lektorálta: Dr. Vajda Orsolya, háziorvos
Minden 2-es típusú cukorbeteg vágya, hogy ne kelljen gyógyszert szednie, illetve a diabétesz rizikófaktorának számító súlyos betegségektől félnie. A legújabb kutatások szerint egy napi 800 kalóriás étrend betartásával és az ahhoz kapcsolódó fogyás segítségével 8-12 hét alatt a betegség visszafordítható állapotba hozható.
Kevés szülő ismeri a gyermekkori diabétesz jeleit
Budai Endokrinközpont - Dr. Bibok György, diabetológus főorvos
A cukorbetegek száma évről évre nő, ezt azonban nem feltétlenül követi a betegség korai jobb felismerése. Az Egyesült Királyság területén készült felmérés szerint a szülők mindössze 14 százaléka képes beazonosítani a betegség tüneteit.
Inzulin vagy tabletta - mikor melyikre van szükség?
Cukorbetegközpont - Dr. Porochnavecz Marietta, diabetológus
A 2-es típusú cukorbetegség diagnózisa hallatán a legtöbben úgy gondolják, hogy életük végéig inzulinkezelésre szorulnak, pedig van, hogy elég a gyógyszeres terápia. Hogy mikor melyiket kell alkalmazni, és hogy mikor van szükség váltásra, arról dr. Porochnavecz Mariettát, a Cukorbetegközpont diabetológusát kérdeztük.
Prediabetes - innen már csak egy lépés a cukorbetegség
Cukorbetegközpont - Dr. Borús Hajnal, diabetológus
Nemcsak a diabéteszt, hanem az azt megelőző állapotokat is komolyan kell venni, ugyanis kezelés nélkül rövid időn belül 2-es típusú cukorbetegséggé nőhetik ki magukat. Dr. Borús Hajnal, a Cukorbetegközpont diabetológusa elmondja, hogyan lehet elkerülni a nagyobb bajt.
A 2-es típusú cukorbetegség
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus
A 2-es típusú cukorbetegség (diabétesz mellitusz) kialakulásáról sokan nem is tudnak, mivel a szervezet egy ideig képes ellensúlyozni az inzulinrezisztenciát.
PCOS is állhat a depresszió és a fásultság mögött
Budai Endokrinközpont - Dr. Koppány Viktória, PCOS-specialista
Mivel hormonális zavarról van szó, a betegség a hangulatot is befolyásolhatja, sőt, a legfrissebb tanulmányok szerint nem ritkán kiderül, hogy a depresszió és a fásultság mögött PCOS áll. A témában dr. Koppány Viktória, PCOS-specialistát kérdeztük.
A prediabétesz felismerése és kezelése
WEBBeteg - Dr. Tänczer Tímea, diabetológus
A prediabétesz a cukorbetegséget megelőző előállapot összefoglaló elnevezése. Prediabétesz esetén már fennáll valamilyen mértékű, rejtett szénhidrát-anyagcserezavar, amely leginkább véletlenszerűen vagy szűrővizsgálatok során kerül felismerésre.
Gyakran jár együtt az alvászavar és a 2-es típusú cukorbetegség
Budai Endokrinközpont - Dr. Polyák Annamária, diabetológus
A 2-es típusú cukorbetegségre gyakran évekig nem derül fény, így nem ritka, amikor már egy-egy súlyosabb szövődménye hívja fel rá a figyelmet. Pedig vannak olyan hétköznapinak tűnő tünetek, melyek felvetik a betegség gyanúját, és a legújabb tanulmányok szerint az egyik ilyen az alvászavar. Dr. Polyák Annamária, diabetológus a diabétesz mihamarabbi diagnózisára hívja fel a figyelmet.