
Mellrák, emlő - Betegségek megértése: tünet cikkek
Mellrák - Ezekre figyeljen az önellenőrzés során
Az emlőrák kezdetben tünetszegény, a korai felismerés alapja a szűrővizsgálatokon való rendszeres részvétel és a havonkénti önellenőrzés, utóbbit minden nő otthonában segítség nélkül elvégezheti.
Áttétes mellrák - Hogyan alakul ki? Hogyan kezelhető?
Hazánkban a mellrákos esetek nagyjából 10 százaléka már késői stádiumban, áttétekkel kerül felfedezésre. Hogyan alakulnak ki az áttétek? Mi a különbség a korai stádiumú és az áttétes mellrák között? Ezeknek jártunk utána.
Emlőciszta - Tünetek, okok és kezelés
Az emlő állományát a tejmirigyek és a tejcsatornácskák képezik. A köztes területet zsír- és kötőszövet tölti ki. Az emlőben megjelenő ciszták nagy része a tejmirigyek tágulatából alakul ki, és a szélükön kissé vaskosabb hám, tömlő veszi azokat körül. Az emlőciszták kialakulásakor megbomlik az arány a mirigyek által termelt anyag és annak felszívódása között, és esetleg a tejcsatornák elzáródnak.
Milyen szerepet játszik az öröklött hajlam a mellrák kialakulásában?
Hazánkban a vezető halálozási okok között szerepel az emlő rosszindulatú daganata, az összes daganatos betegségek okozta halálozás 14,5 százalékát jelenti. Évente 7500 új megbetegedést és 2800 beteg halálát okozva.
Mellrák - Ezekre figyeljen az önellenőrzés során
Az emlőrák kezdetben tünetszegény, a korai felismerés alapja a szűrővizsgálatokon való rendszeres részvétel és a havonkénti önellenőrzés, utóbbit minden nő otthonában segítség nélkül elvégezheti.
Férfiaknak is lehet mellrákjuk?
Az emlő állománya születéskor néhány csatornácskából áll, és nőknél a serdülőkorban a petefészkek által termelt ösztrogén hatására fejlődik tovább. Ugyanakkor a férfiak ezen szerve csökevényes marad, ha további hormonbehatás nem éri a szervezetet.
Emlőtályog - Tünetek, okok és kezelés
Mi okozhatja emlőtályog kialakulását? Mik lehetnek a tünetei? Hogyan diagnosztizálható? Hogyan kezelhető? Mit lehet tenni a megelőzése érdekében?
Ígéretes jövő a mellrák kezelésében: a krioabláció
Az orvostudomány fejlődésével újabb és újabb lehetőségek jelennek meg a rák kezelésében. Az elmúlt néhány évben egyre több területen kezdtek el thermoablációs eljárásokat alkalmazni, ami hatalmas lehetőség a gyógyításban. Dr. Deák Pál Ákos, intervenciós radiológus segítségével utánajártunk a témának.
Fibroadenoma az emlőben
Az emlő leggyakoribb jóindulatú elváltozása a fibroadenoma. Főként 35 éves kor előtt kerül felismerésre, de minden életkorban előfordulhat. Egyes felmérések alapján az európai női lakosság körében 10 százalékban diagnosztizálják.
Emlő adenosis, adenosis sclerotisans, sugaras heg és komplex szklerotizáló lézió
Hogyan ismerhető fel az emlő adenosisa, illetve ennek egyik speciális típusa, az adenosis sclerotisans? Mi az a sugaras heg és a komplex szklerotizáló lézió? Melyik esetén milyen tünetek jelentkezhetnek? Milyen vizsgálatok szükségesek és milyen kezelés javasolt?
Ön felismerné a mellrákot? Tesztelje tudását!
Az emlődaganatok korai diagnózisa a gyógyulás szempontjából döntő jelentőséggel bír. Ahhoz, hogy hatékony legyen az önvizsgálat, fontos, hogy tudja, mi mindenre kell odafigyelnie. Tudástesztünkből többet is megtudhat!