
Gyermektervezés
Hazánkban az átlagosnál jelentősebb a lombikbébiprogram állami támogatása
Magyarországon öt beavatkozást támogat az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) a lombikbébiprogramban, ez világviszonylatban jelentősnek számít, mivel a legtöbb országban csak 3-4 kezelést finanszíroz az állam - mondta a Semmelweis Egyetem osztályvezető főorvosa az M1 aktuális csatornán.
2017: változások az egészségügyben
Nőtt a minimálbér összege, így a társadalombiztosítási járulékfizetésnél is változás történt. Új készítmények lesznek támogatottak a gyógyszertárakban, valamint csökken a tej és a tojás áfája. Fejlesztéseket ígér a kormány az egészségügy területén, illetve bérrendezés is várható. Csak néhány fontos változás az idei évre.
Teherbeesés pajzsmirigybetegséggel
A pajzsmirigy az egész szervezet működésére ható szervünk, így a teherbeesésre is komoly befolyást gyakorol. A meddőséggel küzdő nők nagy részénél ugyanis gyakran kiderül, hogy pajzsmirigy alulműködés az oka annak, hogy nem pozitív a terhességi teszt. Dr. Békési Gábor, pajzsmirigy specialista elmondja, hogy mikor gyanakodjunk a mirigy elégtelen működésére.
Dr. Bánfi Andrea PhD.: Nagyon fontos a környezetünkkel szembeni tolerancia
Általában nem lehet húszperces szakorvosi vizit alkalmával a pontos diagnózist megállapítani, lépésről lépésre kell haladni, mint ahogyan ismételt kontrollra, folyamatos gondozásra van szükség a krónikus légúti és egyéb allergiás betegségben szenvedő gyermekek kezelésekor - hangsúlyozza dr. Bánfi Andrea csecsemő- és gyermektüdőgyógyász szakorvos, főorvos, a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet szakmai vezetője.
Kell-e férfi a megtermékenyítéshez? Jönnek a mesterséges spermiumok
Tudósoknak sikerült laboratóriumban előállítaniuk mesterséges spermiumokat, ami sok meddő férfinak adhat reményt az apává váláshoz. A megvalósulásához azonban még szükséges a humán technika teljes kifejlesztése és az orvosetikai kérdések tisztázása.
Lombikprogram során is fontos a D-vitamin
A D-vitamin szedésének előnyeiről sokat hallunk mostanában. Az utóbbi időkben bebizonyosodott, hogy a korábban szinte kizárólag a csontok épségének őrzőjeként ismert anyag, valójában az egész szervezet egészséges működéséhez nélkülözhetetlen. Kutatások a meddőség kezelésében, a vetélés megelőzésében betöltött szerepére hívják fel a figyelmet.
Egy rejtélyes női betegség, amely mindenkinek fejtörést okoz
Minden tizedik nő érintett az endometriózis betegségben. Eszter 4 éves kálvárián volt túl, amire diagnosztizálták betegségét. Meglepő őszinteséggel nyilatkozott a WEBBeteg újságírójának.
Egy ismeretlentől lesz gyermekem? Mindent az ivarsejt adományozásról 1. rész
Magyarországon a jogszabályok engedélyezik, hogy bizonyos esetekben ivarsejtet (hímivarsejt, petesejt), vagy preembriót adományozzanak donáció útján. Sok párnak csak ilyen módon nyílik lehetősége arra, hogy gyermekük szülessen.
Cukorbetegség és gyermekvállalás
Miért javasolt a tervezett teherbeesés előtt a vércukorszintet ellenőriztetni? Szükséges-e terhesség alatt módosítani a kezelést? Hogyan ismerhető fel a terhességi diabétesz? Milyen kockázatokat rejt a fel nem ismert cukorbetegség? A kérdésekre dr. Bibok György diabetológus, az Endokrinközpont főorvosa ad válaszokat.
Mitől függ, hogy megtermékenyül-e a petesejt?
Ha egy egészséges férfi és nő gyermeket szeretnének, mitől függ, hogy megtermékenyül-e a petesejt? Egészségesek, peteéréskor együtt vannak akkor miért nem jön össze egyből a bébi? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.