Prosztatarák téma
Prosztatarák szűrése PSA- és genetikai teszt kombinációjával
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos

A PSA szűrés és egy új vizeletvizsgálattal történő genetikai szűrés kombinációja javíthatja a prosztatarák felismerésének érzékenységét.
Mi a prosztatarák?
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit, családorvos
A prosztatarák világviszonylatban a férfiak körében a tüdőrák után a második leggyakrabban előforduló rosszindulatú daganat, a betegek száma pedig az egész világon - így hazánkban is - évről-évre nő.
Álnegatív rákszűrési eredmény kövér férfiaknál
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos
A prosztatarákban a PSA-szint jellemzően megemelkedik. Az elhízás pedig jelentősen növeli a prosztatarák kockázatát. Amerikai kutatók azt tapasztalták, hogy elhízott férfiak esetében a testsúllyal fordított arányban állt a vérben lévő PSA szintje, ami azért veszélyes, mert prosztatadaganat fennállása esetén a PSA-teszt így álnegatív eredményt adhat.
Tanácskoztak az urológus szakorvosok a prosztata daganatos betegségeiről
WEBBeteg - Balogh Mária, újságíró
Az urológiai daganatos betegségek diagnosztikájáról, kezeléséről és a legkorszerűbb műtéti eljárásokról tanácskoztak a szakemberek Debrecenben a közelmúltban.
Életkor és prosztatagondok: Jó, ha tudja!
WEBBeteg, otvenentul.hu
A prosztataproblémák minden férfit érintenek 50 felett, csak van, aki még nem tud róla. A legújabb információk a prosztatarákról.
Hogyan függ össze az alkoholfogyasztás és a prosztatarák?
WEBBeteg - S. F., fordító, Lektorálta: Dr. Baki Márta, onkológus
Évtizedek óta ismert, hogy az alkohol fokozott bevitele többek között növeli a szájüregi, gége-, garat-, hörgő-, nyelőcső-, májrákok előfordulását. Az esetek nagy többségében az alkohol oki tényezőként is szerepel ezen daganatok kialakulásában. A dülmirigy (prosztata) rák esetén ilyen összefüggés egyértelműen nem bizonyított.
Prosztataproblémák - Miért forduljunk orvoshoz?
WEBBeteg - Dr. Szimuly Sándor
A leggyakoribb prosztatabetegségek közül annak gyulladását, jóindulatú megnagyobbodását, illetve daganatos elváltozását emelhetjük ki. Természetesen ettől jóval több megbetegedése ismert, azonban a legfontosabbak a fent említettek.
Prosztatamegnagyobbodás - Mikor gondoljon rá?
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Szanyi Andrea, belgyógyász, háziorvos, geriáter
A prosztatamegnagyobbodás gyakori probléma az 50 év feletti férfiak körében, ami gyakori és sürgető vizelési ingert okozhat. Kiváltó oka lehet hormonális változás, gyulladás vagy daganat.
Jó vagy rosszindulatú? A prosztatamegnagyobbodás vizsgálata
Orvostkeresek Egészségmagazin - dr. Szabó Andrea, radiológus főorvos
A prosztata jóindulatú megnagyobbodása az életkorral együtt járó természetes folyamat, de tünetei nagymértékben rontják az életminőséget, ennek ellenére sokan mégsem fordulnak orvoshoz. A vizsgálatot azért sem szabad halogatni, mert a prosztatamegnagyobbodás lehet rosszindulatú folyamat is, amely sokszor hasonló tünetekkel jelentkezik. A vizsgálat lépéseit dr. Szabó Andrea radiológus főorvos ismertette.
A prosztatarák a korai stádiumban sikerrel gyógyítható
WEBBeteg - Balogh Mária, újságíró
A prosztata (dülmirigy) karcinómája a férfiak leggyakoribb s legfélelmetesebb tumoros betegsége. A tünetek jelentkezése előtt, azaz megfelelő időben felfedezve a rák megjelenését, jó eséllyel gyógyítható a betegség, ami a rendszeres szűrővizsgálatok nélkül elképzelhetetlen.