
Gyermektervezés cikkek
A férfi meddőség kivizsgálása
WEBBeteg - Dr. Benyó Mátyás, urológus, andrológus -
2020.11.03. 03:05

Meddőség esetén vagy tervezett lombikprogramot megelőzően a férfiak kivizsgálása elengedhetetlen, mely az andrológus (férfigyógyász) feladata.
Hogyan fokozhatják fogamzóképességüket a nők?
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, pszichoterapeuta, klinikai farmakológus -
2020.08.07. 07:03

Nem kell egyből meddőségre gondolni, ha pár hónap alatt fogamzásgátlást nem alkalmazva, rendszeres szexuális élet mellett sem következik be a teherbeesés. Megéri azonban átgondolni, mit lehet tenni a fogamzóképesség növelése érdekében.
A női meddőség okai
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus, Dr. Reinhardt István -
2020.07.10. 18:35

A meddőség okát a közvélekedés rendszerint a nőkben keresi, holott a sikertelenség oka éppúgy lehet a férfi oldalán, sőt akár egy időben mindkét partnernél is.
Ingyenessé válnak a meddőségkezelésben használt gyógyszerek és beavatkozások
MTI -
2019.12.20. 11:03
Január elsejétől ingyenessé válnak a meddőségkezelésben használt, jelenleg is finanszírozott gyógyszerek és meddőségi beavatkozások - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkára.
Minden negyedik házaspárt érint a meddőség Magyarországon
MTI -
2019.07.22. 18:35
A meddőség minden negyedik házaspárt érint Magyarországon mondta Ratkó Tünde szülésznő.
Lombikbébi-eljárás: az idősebb nőknél növekedhet a mellrák kockázata
MTI -
2019.06.27. 11:06
Nagyobb lehet a mellrák kockázata azoknál a nőknél, akik 40 évesnél idősebben lombikbébi-eljárással (IVF) lettek várandósak - derült ki egy nagyszabású dán tanulmányból.
Meddőségi kezelés - első kézből
WEBBeteg - Fazekas Erzsébet, újságíró -
2019.05.03. 13:03

Az Együtt könnyebb Női Egészségért Alapítvány endometriózis világnapi (márc. 30-i) rendezvényén, érintettsége miatt, Pataki Zita volt a háziasszony, aki a sorstársaknak őszintén beszélt betegségéről, a meddőség elleni harcáról.
Újfajta kromoszómavizsgálat
Több mint TestŐr -
2019.02.13. 16:02
Manapság sok pár küzd meddőséggel, az újfajta genetikai vizsgálatok egyre jobban segítik a kromoszómaproblémák kiküszöbölését. A digitális citogenetikai vizsgálattal már Magyarországon is alaposabban szűrhetők az esetleges kromoszómaeltérések.
Így válhat egészségtudatos szülővé
WEBBeteg - Tóth András, újságíró -
2019.01.31. 16:06
Egy párra 1,25 gyermek születése jut hazánkban a minimum 2,1 helyett. Ennek egyik oka a későbbi gyermekvállalás, nem ritka, hogy 45 évesen vállal első gyermeket az édesanya, ez azonban kockázatot jelent a kismama és a születendő gyermek egészségére nézve, ezért is ajánlott részt venni a családtervezési programban, amelynek fontos segítője a védőnő.
A diagnózis: Down-szindróma - Hogyan dolgozhatják fel a szülők?
WEBBeteg - Cs. K., fordító -
2018.05.28. 20:09
Szinte elképzelni is nehéz, milyen vegyes érzelmekkel szembesülnek azok a szülők, akiknek gyermeke Down-szindrómával születik. Ilyenkor talán még fontosabb egymás támogatása, mint máskor, azonban sokszor az apa és az anya reakciói teljesen eltérnek egymástól, és az ebből adódó nézeteltérések egyáltalán nem segítenek.
Hogyan sportoljunk a várandósság alatt?
Semmelweis Egyetem -
2018.02.20. 14:06
Komplikációmentes várandósság esetén legalább heti három alkalommal ajánlott 30-45 percet mozgással töltenie a kismamának – mondja Dr. Sobel Gábor, a Semmelweis Egyetem II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika adjunktusa.
Gyermekvállalás: mennyi időm van még?
EndoCare Endokrinológiai Központ - Dr. Szakács Zoltán, szülész-nőgyógyász -
2018.01.26. 11:25
Az orvosok, szociológusok, közgazdászok, pszichológusok mind gyakrabban hívják fel figyelmünket arra, hogy a fejlett országokban az utóbbi egy-két évtizedben egyre jobban kitolódik a gyermekvállalás kora. Ezért az egyik legfontosabb információ a női szervezet állapotáról az a termékenységet tükröző eredmény, amely személyre szabottan megmutatja, mennyi idő állhat még rendelkezésre a gondtalan teherbeeséshez.
Összefügghet a születési rendellenességek kockázata és az alacsony szénhidrátbevitel
MTI -
2018.01.25. 16:58
A Birth Defects Research című szaklapban publikált tanulmány alapján a kevés szénhidrátot fogyasztó várandósoknak 30 százalékkal nagyobb eséllyel született gyermeke velőcső-rendellenességgel, többek között nyitott gerinccel vagy súlyos, életveszélyes agyhiánnyal (anenkefália), mint azoknak, akik nem korlátozták a szénhidrát-fogyasztásukat.
A császármetszésnek hosszú távon előnye is lehet
Magyar Nemzet -
2018.01.25. 12:08
A császármetszéssel szülő nőknél később kisebb lehet a kockázata az inkontinenciának, mint a természetes úton szülőknél, ugyanakkor egy átfogó tanulmány szerint későbbi terhességeiknél megemelkedhet náluk a vetélés vagy a halvaszületés rizikója - olvasható a Magyar Nemzet oldalán.
Veleszületett rendellenességek - Nemzetközi és hazai előfordulási gyakoriság
WEBBeteg - Fazekas Erzsébet, újságíró -
2018.01.18. 20:09
A WHO adatai alapján 33 újszülöttből 1 babát érint valamilyen veleszületett fejlődési rendellenesség. Évente mintegy 3,2 millió szül(et)és során ismernek fel anomáliát. Nemzetközi becslések szerint 270 ezer azoknak az újszülötteknek a száma, akik első hónapos koruk előtt súlyosabb veleszületett rendellenesség miatt halnak meg.
Milliárdos beruházással korszerűsítik a lombikprogramot Debrecenben
MTI -
2018.01.04. 21:41
A klinikai központ szerdán vette vissza a 2003-ban a Kaáli Intézetnek átadott meddőségi kezeléseket.
7 tipp a gyorsabb teherbeeséshez
WEBBeteg - Cs. K., fordító -
2017.12.29. 20:11

A családalapítással a döntés meghozatala után senki sem szeret várni, ám a természet sajnos nem mindig így működik. Nagyon sok nő számára nehéz a várakozással teli időszak, mikor meg kell tapasztalnia, hogy nem tud mindent kontrollálni. Ennek ellenére van néhány dolog, amivel elősegítheti a mihamarabbi teherbeesést.
A meddőség jelenlegi helyzete
WEBBeteg - Dr. Tekse István, szülész-nőgyógyász -
2017.10.24. 05:21

A nagy populációkon elvégzett vizsgálatok alapján a legtöbb pár (100-ból kb. 84) esetében, rendszeres nemi élet mellett (hetente két-három alkalom) az első évben bekövetkezik a kívánt terhesség, majd a maradék (16 százalék) felénél a következő évben. Ezen adatok szerint tehát kb. a párok 8 százalékát érinti a szubfertilitás-infertilitás.
Preimplantációs szűrés - A meddő párok számára is van remény
WEBBeteg -
2017.10.09. 20:09

A világ legtöbb részén ma már bevált, rutinszerű eljárásnak számít a beültetést megelőző magzati vizsgálat. Mikor van szükség preimplantációs szűrésre, és meddig tart, amíg megérkeznek az eredmények? A témáról dr. Vereczkey Attila, meddőségi specialistát, a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet alapítóját, orvosigazgatóját kérdeztük.
Preimplantációs szűrés - Egy eljárás, amivel csökkenthető a vetélések száma
WEBBeteg -
2017.10.04. 20:09

A technológia fejlődésének köszönhetően ma már a mesterséges megtermékenyítés területén is egyre több sikeres beavatkozás hajtható végre. A lombikbébiprogram egyik hazai szakemberével, dr. Vereczkey Attilával, a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet orvosigazgatójával beszélgettünk modern eljárásokról, genetikai vizsgálatokról és a lombikprogram sikerességéről.
Magyar találmány forradalmasíthatja a meddőségkezelések sikerességét világszerte
prelife -
2017.10.02. 16:58
Mintegy 20 százalékkal növekedhet a megtermékenyülés valószínűsége az in vitro eljárásoknál és az inszeminációnál egy új magyar módszernek köszönhetően. A Quantbio Kft. által kifejlesztett Prelife-teszt segítségével a méhnyálkahártya állapotáról szerzett ismeretek birtokában megadható a beültetett embrió megtapadására legnagyobb esélyt ígérő időpont.
Meddőség: a pajzsmirigy működése a petefészekre is hat
Budai Endokrinközpont -
2017.09.15. 20:09
A pajzsmirigy gyulladása vagy csökkent működése akár önmagában is meddőséget, vetélést okozhat. Tovább nehezíti a helyzetet, hogy a pajzsmirigy működésére ható hormonok a petefészek működését is befolyásolják. A petefészek által termelt hormon szintjének ellenőrzése meddőség, vetélés, korai klimax esetén és lombikprogram előtt is javasolt.
Idősebb apuka, kevesebb unoka
MTI -
2017.09.15. 18:02
Az idősebb apák gyerekei kevesebb utódot nemzenek egy nagy szabású nemzetközi kutatás szerint - számolt be róla a phys.org portál.
Hogyan változott az IVF eredményessége?
WEBBeteg - T. Zs., fordító -
2017.09.13. 17:25

A meddőség problémája manapság egyre több pár életében központi szerepet játszik. A mesterséges megtermékenyítés (IVF) szerencsére ma már hazánkban is elérhető kezelés, és az egészségügy ezen területén zajló folyamatos kutatások, innovációk a meddő párok számára egyre több bizakodásra adnak okot.
Mi történik a mesterséges megtermékenyítés közben?
WEBBeteg - T. Zs., fordító -
2017.08.21. 14:55

A mesterséges megtermékenyítés a meddőség problémájának egyre gyakoribb előfordulása miatt évről évre több párt érint. Cikkünkben összefoglaljuk, hogyan zajlik a beavatkozás és milyen fontos állomásai vannak. Jó tudni, hogy bár az eljárás bizonyos szakmai protokollok szerint történik, tehát a beavatkozás alapvető lépései mindenhol megegyeznek, mégis előfordulhatnak kisebb eltérések klinikánként.