WEBBeteg -
2010.04.12. 17:57
El vagyok keseredve, nem eszem zsírosan, sok zöldséget és zabpelyhet naponta fogyasztok, mégis rosszak a koleszterinértékeim. Válogatás a WEBBeteg orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Azt korábban is tudták a kutatók, hogy a kis súllyal született babáknál nagyobb valószínűséggel alakul ki diabétesz későbbi életükben, ám ennek okait nem ismerték.
A dohányzás - bizonyos neurológiai rendellenességekkel párosulva - nagyban hozzájárulhat a szklerózis multiplex kialakulási kockázatának növekedéséhez - állapították meg az amerikai Harvard...
Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság, az FDA csütörtökön jelentette be, hogy áttekintette az antibakteriális szappanokban, fogkrémekben és más higiéniai termékekben széleskörűen...
WEBBeteg - Dr. Plósz János, gasztroenterológus -
2010.04.10. 18:53
Nemrég elfogyasztottam egy energiaitalt és pár órán belül rosszul lettem (remegett a kezem, nem bírtam menni, le kellett feküdnöm). Mi okozhatta a rosszullétemet? - A WEBBeteg Orvos...
A preeklampszia elnevezésű állapot a terhesség során alakulhat ki, magas vérnyomással jár, és a várandós nő vizeletében fehérje jelenik meg.
A réz és a vas kis mennyiségben alapvetően fontos az életfolyamatokhoz, ám idősebb korban e fémek nagy koncentrációban károsíthatják a sejteket.
Az úgynevezett zsírbontó kezelések, melyeket az Egyesült Államokban szépészeti kezelésként fürdőkben végeznek, nem távolítják el a zsírt és az érintett cégeknek fel kellene hagyniuk ennek...
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 1990-ben kibocsátott ajánlása szerint napi öt adag gyümölcs vagy zöldség elfogyasztása segít a rák és más betegségek elleni védekezésben.
Napi egy szeletnyi csokoládé elfogyasztása már 39 százalékkal csökkenti a szívbetegségek, valamint a stroke előfordulásának kockázatát - számol be eredményéről egy német orvosi kutatás.
Árthatnak ondósejtjeiknek azok a férfiak, akik naponta egy liternél több kólát isznak - állítják dán kutatók.
Az agyi gátlás megváltoztatja az erkölcsi értékítéletet, mutatták ki amerikai kutatók az amerikai tudományos akadémia folyóiratának (PNAS) hétfőn megjelent számában.
Medipress -
2010.03.29. 21:41
Nem csak a stresszes életmód vihet rá valakit arra, hogy étellel vigasztalódjon, de a sok idegesség és az alváshiány az anyagcserére sem gyakorol jó hatást.
Plazmaferezis Állomás Közhasznú Nonprofit Kft. -
2010.03.29. 14:47
Emberi vérplazmából készülnek a különböző alvadási faktorok, amelyek a veleszületett vérzékenységben, a hemofíliában szenvedő betegek ellátásához szükségesek.
Független Hírügynökség -
2010.03.28. 22:03
Kiváló minősítést kapott a Somogy megyei Mesztegnyő ivóvize. A településen most azt tervezik, hogy egy-egy ünnepi alkalomra palackozzák is a csapvizet - mondta Nemes László polgármester...
A több mint 20 évet felölelő vizsgálat szerint, ritkábban lett magas vérnyomása azoknak az amerikai nőknek, akik ifjú korukban mérsékelten fogyasztottak alkoholt, azokhoz képest, akik...
A mediterrán diéta csökkenti a szívinfarktus és a tüdőrák kockázatát, sőt a szellemi képességek időskori romlásának veszélyét is, és ennek egyik tényezője a paradicsom piros színét adó...
Egyszer használatos akupunktúrás tűk alkalmazását, valamint a bőr megfelelő fertőtlenítési eljárását lenne szükséges előírni. Szigorítanák az engedélyek kiadásának feltételeit és a...
Medipress -
2010.03.17. 10:07
Bár sok kutató vizsgálta már a kalcium és magnéziumbevitel, valamint a krónikus betegségek kockázatát; de keveset tudtak arról, hogy milyen összefüggésben áll ezen tápanyagok fogyasztása a...
Medipress -
2010.03.14. 15:07
A kutatás magyarázatot ad arra, hogy az alacsony D-vitamin-szintű betegeket miért veszi le jobban a lábukról egy-egy fertőzés, mint másokat.
A lakás nedves levegőjű helyiségeiben tárolt vitaminok és táplálék-kiegészítők rövid idő alatt tönkremehetnek, és akkor hiába szedjük őket: a remélt gyógyhatás nem érvényesül.
Medipress -
2010.03.12. 17:41
A vörösbort fogyasztó nők híztak a legkevesebbet a másféle bort, sört, vagy röviditalt ivókhoz képest. Kutatás.
Yvonne Nestoriuc munkatársaival száz pácienst kérdezett ki felmérésében gyógyszereik vélt szükségességéről és kockázatairól, valamint a tapasztalt mellékhatásokról.
Kanadai kutatók választ kaptak arra a kérdésre, hogy éjszaka - a nappali időszaktól eltérően - miért nem kell rendszeresen innunk, illetve felkeresnünk a mellékhelységet.
Az amerikai tudományos akadémia folyóiratának (PNAS) online kiadásában megjelent tanulmány szerint a nikotin felhalmozódása az agyban több percen át, ugrásokkal zajlik.