A guarana jobb mint a kávé?

KamaszPanasz
megjelent:

A guarana Brazíliából és Venezuelából származik, hasonló hatása van mint a kávénak, és évszázadokon keresztül használták hogy segítsenek ébren tartani. Vajon a kávé vagy a guarana használata jobb-e?

A guarana növény magjából készült termékek azok számára készültek, akik nem szeretik a kávé keserű ízét, de szeretnének éberek maradni. A guaranában lévő szaponinok, tanninok és a gyanta segít a súlyvesztésben, javítja a memóriát és antioxidánsként is működik a testben. Van valami különbség a guarana és a koffein között? Vajon a guarana jobb, mint a koffein?

Amit tudunk, a guarana egyre nagyobb sikernek örvend étrend kiegészítőként és táplálék adalékanyagként. Megtalálhatjuk energiaitalokban, vitaminokkal dúsított italokban, ahogy mondják, energia ellátóként és éberség növelőként. A guaranát továbbá fogyáshoz is szokták alkalmazni, más összetevőkkel együttesen. Azt még mindig nem tudjuk, hogy ezeket a hatásokat ugyanaz az összetevő váltja -e ki, mint a kávécserjében megtalálható, esetleg más, vagy mindkettő.

Bizonytalan összetétel, káros mellékhatások

Tapasztalatok szerint szorongást, szívdobogást, felfúvódást, hasmenést, mellkasi fájdalmakat és akár halált is okozhat guarana kiegészítők fogyasztása. Továbbá a vizek, gyógynövények és táplálék kiegészítők pontos összetevői nincsenek szabályozva, ami azt jelenti, hogy egészségügyi hatásai nincsenek megerősítve.

Az aktív hatóanyagok mennyisége eltérhet a címkén jelzett adagtól

Egyes formulák akár háromszoros hatóanyag mennyiséggel rendelkeznek, míg másoknak egyáltalán nincs hatásuk. Sajnos ezeket az értékeket kizárólag laboratóriumi vizsgálattal lehet megállapítani.

Úgy tűnik a legjobb megoldás, ha egy jó nevű cég termékét vásároljuk meg, keveset fogyasztunk belőle és megfigyeljük a hatását, majd csak ezután vonjuk be az étrendedbe.

Annak ellenére, hogy a guaranának hasonló felpörgető hatása van, mint a kávénak – amiben számos kávé fogyasztó bízik – ha figyelembe vesszük a lehetséges egészségügyi kockázatokat, jobban fog ragaszkodni a koffeinhez, amit már megszokott a szervezete – akár kávé, tea vagy kóla formájában.

(KamaszPanasz)

Cikkajánló

Ízületi fájdalmak
Ízületi fájdalmak

Milyen okai lehetnek? Hogyan kezelhető?

Tavasz és fájdalom
Tavasz és fájdalom

Mit tehetünk a fájdalom ellen? (x)

WEBBeteg - Irinyi-Barta Tünde, okleveles táplálkozástudományi szakember
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos
WEBBeteg - K. J., fordító
WEBBeteg - Dr. Reinhardt István
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus, Dr. Reinhardt István
Cikkértesítő
Értesítés a témában születő új cikkekről.