PCOS téma
A policisztás petefészek szindróma (PCOS) - Tünetek és kezelés
WEBBeteg - Dr. Debreczeni Anikó, általános orvos, Dr. Farkas Ágnes, nőgyógyász

A PCOS egy mozaikszó, jelentése policisztás ovárium (petefészek) szindróma. Bár az elnevezés csak a petefészekre utal, valójában igen összetett, a hormonháztartást komplexen érintő betegségről van szó. A PCOS igen gyakori betegség, egyben a meddőség egyik leggyakoribb oka.
A párkapcsolatra is hatással van a PCOS
Budai Endokrinközpont - Dr. Koppány Viktória, PCOS- és inzulinrezisztencia-specialista
A PCOS, vagyis a petefészek cisztásodása gyakori probléma a nők körében, melynek számos negatív egészségügyi vonzata van, ráadásul előfordulhat, hogy a párkapcsolatra sincs jó hatással. Dr. Koppány Viktória PCOS- és inzulinrezisztencia-specialista a betegség kezelési módszereit ismerteti.
Nem kívánja a szexet? Hormonzavar is okozhatja
Nőgyógyászati Központ - Dr. Lőrincz Ildikó, nőgyógyász, endokrinológus
A szexuális együttlétek igen fontosak egy párkapcsolatban, ám olykor előfordulhat, hogy a pár egyik tagja összebújás helyett inkább mással töltené az időt. Amennyiben a libidó hiánya túlságosan is gyakorivá válik, az nem csupán a kapcsolat problémáira utalhat, de akár hormonzavarra is. Dr. Lőrincz Ildikó, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-endokrinológusa a szexuális vágy csökkenésének okait ismerteti.
Hirsutizmus - Túlzott szőrnövekedés és a PCOS
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Pétervári László, szülész-nőgyógyász
A PCOS egy hormonális rendellenesség, mely a fogamzóképes korú nőket érinti, és többek között olyan kellemetlen tünetekkel jár, mint a nemkívánatos, túlzott szőrnövekedés, a hirsutizmus. Mi okozza, és mit tehet ellene?
Policisztás ovarium szindróma (PCOS) és hormonális fogamzásgátlás
WEBBeteg - Dr. Péntek Róbert, szülész-nőgyógyász
A policisztás ovarium (petefészek) szindróma (a továbbiakban PCOS) a termékeny korú fiatal nők betegsége. A legújabb kutatások bebizonyították, hogy a PCOS az esetek többségében tulajdonképpen egy anyagcsere-betegségnek, az úgynevezett metabolikus szindrómának az egyik kísérőjelensége.
Hogyan táplálkozzunk PCOS esetén?
WEBBeteg - F. Zs., fordító, Lektorálta: Irinyi-Barta Tünde, okleveles táplálkozástudományi szakember
A policisztás ovárium szindróma (PCOS) egy olyan betegség, ami hormonális egyensúlyzavarokat és anyagcsere-problémákat idéz elő.
PCOS is állhat a depresszió és a fásultság mögött
Budai Endokrinközpont - Dr. Koppány Viktória, PCOS-specialista
Mivel hormonális zavarról van szó, a betegség a hangulatot is befolyásolhatja, sőt, a legfrissebb tanulmányok szerint nem ritkán kiderül, hogy a depresszió és a fásultság mögött PCOS áll. A témában dr. Koppány Viktória, PCOS-specialistát kérdeztük.
Mit tegyek, ha PCO szindrómát állapítottak meg?
WEBBeteg - Dr. Pétervári László, szülész-nőgyógyász
Az utolsó menstruációm napja hónapokkal ezelőtt volt. Fogamzásgátló tablettát szedtem, a legutolsó menstruációm után hagytam abba. Az egyik helyen azt mondták, hogy várjak, ilyen előfordul a gyógyszer elhagyása után, illetve a cytológiai eredményem is rendben volt, a másik helyen azt állapították meg, hogy PCO szindrómám van. Ilyenkor mi a teendő?
Így függ össze a PCOS és a magas AMH-szint
Budai Endokrinközpont - Dr. Koppány Viktória, endokrinológus
Az AMH értéke igen lényeges abból a szempontból, hogy a gyermekre vágyó nő tisztába kerüljön jelenlegi termékenységi állapotával, ugyanis ennek alacsony szintje a termékenység végét jelzi. Mivel a családalapítási hajlandóság manapság igencsak kitoldott, ezért igen sokakat érint az AMH abnormális értéke, főleg akkor, ha az illető PCOS-sel küzd.
A menopauza és a PCOS
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Pétervári László, szülész-nőgyógyász
A policisztás petefészek szindróma (PCOS) és a menopauza is hormonokkal kapcsolatos állapot. Amikor változókorba lép, a menopauza tünetei mellett továbbra is tapasztalhatja a PCOS egyes tüneteit.