PCOS téma
A policisztás petefészek szindróma (PCOS) - Tünetek és kezelés
WEBBeteg - Dr. Debreczeni Anikó, általános orvos, Dr. Farkas Ágnes, nőgyógyász

A PCOS egy mozaikszó, jelentése policisztás ovárium (petefészek) szindróma. Bár az elnevezés csak a petefészekre utal, valójában igen összetett, a hormonháztartást komplexen érintő betegségről van szó. A PCOS igen gyakori betegség, egyben a meddőség egyik leggyakoribb oka.
Túlzott szőrnövekedés lányoknál? Ez is állhat a háttérben!
Budai Endokrinközpont - Dr. Tar Attila, gyermekendokrinológus
A tesztoszterontúltengés hátterében gyakran PCOS áll. Bár az esetek többségében a felnőtt nők kapcsán kerül szóba, ám gyerekeknél is előfordulhat, így a tünetek fennállásakor az ő esetükben is érdemes erre gyanakodni. Dr. Tar Attila, a Budai Endokrinközpont gyermekendokrinológus főorvosa, csecsemő- és gyermekgyógyász mondja el a legfontosabbakat.
Az inzulinrezisztencia és a PCOS örökölhető
Budai Endokrinközpont - Dr. Koppány Viktória, PCOS- és inzulinrezisztencia-specialista
Sok kismama küzd azért, hogy egyáltalán teherbe eshessen. Közülük sokan a PCOS vagy éppen az inzulinrezisztencia miatt kénytelenek megvívni ezt a harcot, ami szerencsére ma már nem reménytelen.
PCOS és magnézium - Mi az összefüggés?
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Pétervári László, szülész-nőgyógyász
A magnézium a szervezet számára az egyik legfontosabb ásványi anyag, de a PCOS-es nőknél 19-szer nagyobb a valószínűsége a magnéziumhiánynak, mint a betegségben nem szenvedők körében.
Vezető meddőségi ok: PCOS
Papp Ildikó - szakpszichológus, Cserges Enikő - szakpszichológus
A PCOS és az inzulinrezisztencia egy olyan tünetegyüttes, mely egyre gyakoribb a fiatal felnőtt nők körében, és amely manapság az egyik leggyakoribb vezető női meddőségi ok. Hogyan kezelhető? Milyen terápiás lehetőségek léteznek?
IR, PCOS, cukorbetegség: egyszerű és pontos az adiponektinszint vizsgálata
Budai Endokrinközpont - Prof. Balázs Csaba, belgyógyász, immunológus, endokrinológus
A felsorolt betegségek gyanúja esetén, a terheléses vércukorvizsgálat helyett elvégezhető az adiponektin értékének meghatározása. Prof. dr. Balázs Csaba endokrinológus elmondta, hogy a korábbinál lényegesen egyszerűbb és az érintettek számára kevésbé megterhelő vizsgálathoz elegendő egy vérvétel, és nem szükséges a sok esetben kellemetlen mellékhatásokat okozó cukoroldat elfogyasztása.
Policisztás ovarium szindróma (PCOS) és hormonális fogamzásgátlás
WEBBeteg - Dr. Péntek Róbert, szülész-nőgyógyász
A policisztás ovarium (petefészek) szindróma (a továbbiakban PCOS) a termékeny korú fiatal nők betegsége. A legújabb kutatások bebizonyították, hogy a PCOS az esetek többségében tulajdonképpen egy anyagcsere-betegségnek, az úgynevezett metabolikus szindrómának az egyik kísérőjelensége.
Rendszertelen a vérzésem, mi lehet a baj? - Az orvos válaszol
WEBBeteg - Dr. Farkas Ágnes, szülész-nőgyógyász
Kétgyermekes anyuka vagyok, 168 cm és 81 kiló. Eléggé rendszertelen volt a vérzésem, ezért felkerestem a nőgyógyászt. - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Hormonzavar a szőrösödés mögött
Oxygen Medical - Dr. Katona Evelin, endokrinológus
A fokozott szőrnövekedés okozta kellemetlenség sajnos csak átmenetileg orvosolható a szőrtelenítési eljárásokkal, ugyanis a probléma mögött hormonális okok állhatnak. Dr. Katona Evelin endokrinológus a hirsutizmus okairól, kezelési lehetőségeiről beszélt.
A párkapcsolatra is hatással van a PCOS
Budai Endokrinközpont - Dr. Koppány Viktória, PCOS- és inzulinrezisztencia-specialista
A PCOS, vagyis a petefészek cisztásodása gyakori probléma a nők körében, melynek számos negatív egészségügyi vonzata van, ráadásul előfordulhat, hogy a párkapcsolatra sincs jó hatással. Dr. Koppány Viktória PCOS- és inzulinrezisztencia-specialista a betegség kezelési módszereit ismerteti.