Terhességi komplikáció téma
Hogyan előzhető meg a terhességi cukorbaj?
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos

A terhességi cukorbetegség egy ismert szövődmény a terhesség során. A gyakorisága népcsoportonként változó, 1 és 14 százalék között mozog, hazánkban 3-5 százalék. Előfordulása az anyai életkorral és az anyai testsúllyal együtt nő.
Miről ismerhető fel a terhességi epepangás?
WEBBeteg - Dr. Lesznyák Judit, csecsemő- és gyermekgyógyász
Amikor egy nő várandós lesz, szervezete már szinte a fogantatás pillanatától elkezd készülődni a magzat kihordásának hosszú időtartamára és a megszületés eseményére. Ezen változások gyakorlatilag minden szervet, szervrendszert érintenek, hátterükben a megtermékenyítéskor elkezdődött neurohormonális szabályzó rendszerek komplex működése áll.
Mit kezdjünk a terhességi visszerekkel?
Oxygen Medical - Dr. Sepa György, sebész, érsebész főorvos
A várandósság hónapjai alatt sok nő szembesül a dudorodó visszerekkel. A visszeresség egészségügyi kockázatot is rejt. Az okokat és a megoldási lehetőségeket dr. Sepa György, sebész, érsebész vette számba.
Vetélés utáni komplikációk
WEBBeteg - Dr. Farkas Ágnes, szülész-nőgyógyász
Minden nő életében nagyon nehéz időszak a vetélés utáni néhány hét, néhány hónap. Visszarázódni a mindennapi életbe, miközben igyekszik mindenki feldolgozni a történteket, nagy feladat lehet, mivel egy ilyen eseményre nem sokan vannak felkészülve.
A terhességi cukorbetegség (gesztációs diabétesz) kezelése
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit, családorvos
Az esetek többségében a terhességi diabétesz visszafejlődik a szülés után, ám - mivel a kismama cukorbetegsége a magzatra is hatással van - fontos a mielőbbi felismerés és a megfelelő kezelés.
Terhesség és magas vérnyomás, és a terhességi magas vérnyomás
WEBBeteg - Dr. Molnár Zsuzsanna, szülész-nőgyógyász szakorvos
A cím nem szójáték, hanem arra hívja fel a figyelmet, hogy a terhes nőnél mért magas vérnyomás hátterében nem csak egyféle betegség állhat. Létezik egy, csak az emberi fajra jellemző megbetegedés, a terhességi magasvérnyomás-betegség, mely ismert még preeclampsia, toxémia (toxaemia), toxicosis, illetve terhességi mérgezés néven is.
Hüvelyi fertőzések terhesség esetén
WEBBeteg - Dr. Tekse István, szülész-nőgyógyász
A terhességi hormonhatásoknak - emelkedő hormonszinteknek - köszönhetően a kismamák sokkal fogékonyabbak a hüvelyi fertőzésekre. Melyek a leggyakoribb tünetek? Megelőzhető-e a kialakulásuk? Hogyan kezelhetőek? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a terhesség alatt kialakuló hüvelyfertőzésekről.
Terhesség asztmásan - Ezek a legfontosabb tudnivalók
Budai Allergiaközpont - Dr. Potecz Györgyi, tüdőgyógyász, allergológus
A várandósság időszakában különös figyelmet fordítunk arra, hogy növekvő gyermekünk fejlődését biztosítsuk. Tudatosabban étkezünk, sportolunk és kerüljük azokat a tényezőket, amelyekről úgy véljük, gyermekünk egészségét veszélyeztetné. Különösen gyakori ez a gyógyszerek esetében. Mellőzésük azonban az olyan krónikus betegségek kezelésében, mint az asztma többet árt, mint használ.
Vakbélgyulladás terhesség alatt
WEBBeteg - Dr. Osikóczki Orsolya
Várandósság alatt a leggyakrabban előforduló akut hasi kórkép az akut vakbélgyulladás, amely legtöbbször a terhesség első két trimeszterében alakul ki, de a harmadik harmadban is jelentkezhet. Melyek a veszélyei, hogyan ismerhető fel, és mi a teendő vakbélgyulladás gyanúja esetén?
Előbb gondoljon az antifoszfolipid szindrómára, mint a mesterséges megtermékenyítésre
Trombózisközpont
Az antifoszfolipid szindróma egy olyan autoimmun megbetegedés, melyet antifoszfolipid antitestek következtében kialakult vénás vagy artériás trombózisok, vagy habituális abortusz jellemeznek. Dr. Szélessy Zsuzsanna, a Trombózisközpont hematológus főorvosa szerint ennek ellenére teljes értékű életet lehet a szindrómával élni, sőt, fokozott felügyelet mellett még gyermeket is lehet vállalni.