Diabétesz téma
Cukorbeteg? Néhány érv, miért kell figyelnie a szívére is!
WEBBeteg
Magas vérnyomás, családi hajlam, magas koleszterinszint… Egy friss felmérés szerint a cukorbetegek közel felének fokozott hajlama van az olyan súlyos szív-érrendszeri események kialakulására, mint a szívinfarktus vagy a stroke, 15 százalékuk pedig már át is esett legalább egy ilyen rohamon.
Cukorbetegség és merevedési zavar
WEBBeteg - Cs. K. fordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Egy új, a Diabetes Care-ben megjelent tanulmány szerint noha a középkorúak és az idősebbek is szívesen élnének rendszeres szexuális életet, a cukorbetegség rontja a libidót és merevedési zavart is eredményezhet.
Cukorbetegség: hamarabb kimutatható
MTI
A BBC News által ismertetett tanulmány szerint évekkel a cukorbetegség kialakulása előtt már megemelkedett vércukorszintet és inzulinrezisztenciát tapasztaltak a kutatók.
Az inkontinencia, a cukorbetegség és a túlsúly kapcsolata
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Az inkontinencia kialakulásában szerepe van a túlsúlynak és a kettes típusú cukorbetegségnek. Az inkontinencia magasabb arányban fordul elő kettes típusú diabéteszben és túlsúlyban szenvedő nők esetében, és egy tanulmány szerint a diabétesz egyéb szövődményeihez képest a gyakorisága nagyobb.
Diabétesz és inkontinencia: összefüggés van a hólyag működészavara és a cukorbetegség között
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Tänczer Tímea, diabetológus
A 2-es típusú cukorbetegek közül sokan szenvednek a húgyhólyag működési zavarától. Elsősorban hosszú betegségtartam esetén gyakori az inkontinencia egyidejű fennállása a cukorbetegséggel.
Lábszárfekély kötözése

Jelentős hangsúlyt kell fektetni az orvosi utasítás szerinti sebkezelésre. A kezelés történhet antibiotikus kezeléssel a különböző fertőzések elkerülése végett. Manapság könnyen be lehet szerezni különböző, ún. intelligens kötszereket, amelyek felfogják az esetlegesen termelődő váladékot és szagokat is.
A megfelelő kötszertípus kiválasztása tapasztalt szakemberek feladata. A kötszer felett is alkalmazni kell a rugalmas pólyát, sőt a fekély gyógyulása után is.
Mi a cukorbetegség? Alapvető tudnivalók

Míg az 1-es típusnál az okot nem ismerik (feltételezik a genetikai hajlamot, vírusok szerepét, autoimmun eredetet), a 2-es típusnál várható a betegség megjelenése bizonyos rizikótényezők esetén: pl. elhízás, magas vérnyomás, cukorbetegség a családban.
Mit ehet és mit nem a cukorbeteg? Megkérdeztük a dietetikust!
Cukorbetegközpont - Szarka Dorottya, dietetikus, táplálkozásallergia szakember
Egyénre szabott étrend kialakításával segítik a dietetikusok a cukorbetegeket, ebben mindenre kiterjedő tanácsokat is talál a páciens. Nem minden tilos! Szarka Dorottyát, a Cukorbetegközpont dietetikusát kérdeztük.
Bőr alá ültethető szenzorok cukorbetegeknek
Cukorbetegközpont - Dr. Bibok György, diabetológus
Cukorbetegeknek készült a bőr alá ültethető, mobilapplikációval összehangolható glükózszenzor, amely elődeinél jóval tovább, akár 90 napig is használható. Megkérdeztük dr. Bibok Györgyöt, a Cukorbetegközpont diabetológusát az innovatív eszközökről, újdonságokról.
Inzulinkezelési sémák
WEBBeteg - Dr. Laczkó Andrea, diabetológus szakorvos
Általában napi kétszeri előkevert-premix-inzulin adagolását jelenti. Idősebb, stabil életvitelű cukorbetegeknél, ahol a betegek életmódja, étrendje rögzített, a konvencionális kezelés könnyen kivitelezhető és az esetek többségében az elért eredmény is megfelelő.