Trombózisveszély téma
10 tipp a lábak és vénák egészségének megőrzéséért
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos
Lábszárgörcsök, visszeresség, seprűvénák, trombózis... A vénákat érintő betegségek nem csak esztétikai problémát jelentenek. Komoly betegségek, amelyeket feltétlenül kezelni kell. A legjobb azonban megelőzni a bajt. Mit tehet vénái egészségének megőrzése érdekében?
Miért növekedhet a trombózisveszély terhesség idején?
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus
Mai ismereteink alapján számos veleszületett és szerzett tényező vezethet vérrög (trombus) kialakulásához az artériás és a vénás rendszerben. Az öröklődő faktorokon túl azonban önálló trombózisrizikót jelent maga a terhesség is. Vajon miért jár nagyobb rizikóval ez az időszak a nők életében?
Bizonyos daganatok esetén megnő a trombózisveszély
Trombózisközpont - Prof. dr. Blaskó György, véralvadási specialista
A rosszindulatú daganatok már önmagukban nagy veszélyeket hordoznak, ám bizonyos fajtáik a mélyvénás trombózis kialakulásának kockázatát is lényegesen megnövelik. Prof. Blaskó György, véralvadási specialista a vérrögösödés megelőzésére hívja fel a figyelmet.
Mozgás trombózis után? Lehetséges?
Trombózisközpont - Prof. dr. Blaskó György, belgyógyász, klinikai farmakológus
A rendszeres testmozgás elengedhetetlen szerepet játszik az egészséges életmódban mindenki számára, de a trombózist követően nem mindegy, hogy milyen sportot választ az ember, és azt milyen intenzitással űzi - nyilatkozta Prof. Dr. Blaskó György belgyógyász, klinikai farmakológus, a Trombózisközpont orvosa.
Újra kialakulhat trombózisom?
Trombózisközpont - Prof. dr. Blaskó György, véralvadási szakértő
Olvasóink kérdezték, hogy kialakulhat-e újabb trombózis, ha például túlterhelik a lábat, vagy esetleg nem tartják be az orvos által javasolt életmódot? Sajnos a következő trombózis legkedvezőbb kiindulási helye éppen az előző lesz. Prof. Dr. Blaskó György, a Trombózisközpont orvosa mondja el a legfontosabbakat.
Hogyan történik a trombózishajlam szűrése?
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia, belgyógyász, hematológus
A trombofília, vagyis a trombózishajlam lehet örökletes (familiáris) vagy szerzett állapot is, sőt, a kettő társulhat is egymással.
Vegyen részt genetikai szűrésen, ha több trombózis is volt a családban
Trombózisközpont - Prof. dr. Blaskó György, véralvadási specialista
A trombózis kialakulásában több tényező is szerepet játszhat. Ezek közül vannak olyanok, amik ellen sokat tehetünk - odafigyelhetünk az életmódunkra, táplálkozásunkra.
Az egészségeseknél is megnő a trombózisveszély várandósság során
Trombózisközpont
A terhesség időszaka igen különleges periódus az ember életében. Ilyenkor a kismama egyszerre boldog, és aggódik a magzata miatt. Nem szabad elfelejteni azt a tényt, hogy ebben az időszakban az édesanya teste is nagy változásokon megy keresztül, ami bizony hatással van az egészségére is.
Trombózis a légszennyezettségtől?
healzz.com
Új kutatások szerint összefüggés lehet a növekvő légszennyezettség és a mélyvénás trombózis kialakulása közt.
Leiden mutáció - Az orvos válaszol
WEBBeteg
"Egy nem szült, fiatal nőnek Leiden heterozigóta státusz mellett, csak az óvszer és a spermicidiek maradtak fogamzásgátlási alternatívának?" - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.