Növekedési hormon téma
Az alacsonynövés hormonális okai
WEBBeteg - Dr. Debreczeni Anikó, általános orvos
Az alacsonynövésnek számos más ok mellett hormonális alapja is lehet. Ezek közül a legtöbbek által ismert a növekedési hormon hiányából fakadó alacsony termet, de e mellett egyéb hormonhiány is vezethet törpenövéshez.
Meddig nőhet a testmagasság?
WEBBeteg - Dr. Fáklya Mónika, gyermekgyógyász, endokrinológus
Sokszor jönnek az endokrinológiai szakrendelésre betegek azzal a panasszal, hogy alacsony termetűek. A növekedési hormont már mesterségesen előállították, a gyógyítás szolgálatában áll. De lehet-e mindenkin segíteni?
Lassítható-e az öregedés növekedési hormonokkal?
WEBBeteg - O. K. T.
A borsónyi nagyságú agyalapi mirigyben termelődő növekedési hormonok a születés pillanatától kezdve a szövetek és a szervek növekedését, működését generálják. Egyes betegségeknél javasolt a mesterséges hormonkészítmények szedése, ám szükségtelen szedése többféle károsodást is okozhat az egészséges szervezetben.
Baj, ha a gyermekem magasabb vagy alacsonyabb a kortársainál?
Budai Endokrinközpont - dr. Tar Attila, gyermekendokrinológus
Minden szülő azt szeretné, hogy gyermeke egészséges ütemben fejlődjön, és hogy ne maradjon le semmilyen szempontból a kortársaitól. Amennyiben a gyerek testileg nem éri el a többiek fejlettségét, akkor a szülők hamar orvoshoz fordulnak, hogy kizárják a betegségek fennállását. Azonban mi a teendő akkor, ha a fiunk vagy a lányunk jóval magasabb az átlagnál? Hogy van-e ok ekkor aggodalomra, arra dr. Tar Attila, gyermekendokrinológus ad választ.
Alacsonyabb a gyermeke az átlagnál? Ez lehet az oka!
Budai Endokrinközpont - Dr. Tar Attila, gyermekendokrinológus
A gyermekek normál testmagassága igen széles skálán mozog, melyben legnagyobb szerepe a genetikának van. Igen ám, viszont olykor előfordulhat, hogy az alacsony növés hátterében hormonális betegség húzódik. Hogy pontosan mi, arról dr. Tar Attila, gyermekendokrinológust kérdeztük.
Gyerekeknél is fennállhat pajzsmirigyprobléma
Budai Endokrinközpont
A gyermekek indokolatlan, fogyása/hízása, hajhullása, rossz közérzete, a koncentrálás hiánya, van, hogy pajzsmirigyproblémára utalhat. Bár legtöbbször felnőtteknél diagnosztizálják, nem ritka, amikor a gyermek veleszületett pajzsmirigyzavara okozza a kellemetlen tüneteket. Dr. Tar Attila, gyermek endokrinológustól megtudhatja, milyen tünetek esetén érdemes elmenni a szerv ultrahangos vizsgálatára.
Férfi létemre csak 168 cm vagyok, nőhetek még? - Az orvos válaszol
WEBBeteg - Dr. Fáklya Mónika, gyermekgyógyász, endokrinológus
Férfi létemre 25 évesen 168 cm vagyok, ami eléggé frusztráló. Manapság a villamosra felszálló általános iskolás diáklányok is akkorák, ha nem magasabbak, mint én. Nőhetek még? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Mikor alkalmazható a növekedési hormon? - Az orvos válaszol
WEBBeteg
A 17 éves fiamnak kb. 15 éves korában befejeződött a növekedése. Jelenleg 165 cm, 60kg, lábmérete 37-es. Fiamat zavarja testmagassága, de jobban lábmérete. Növekedési hormonnal lehet-e testmagasságát és lábméretét befolyásolni? A WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Javíthatóak a mentális képességek?
MTI
A növekedési hormont felszabadító hormonnal (GHRH) való kezelés javítja a memóriát és a koncentrálást egészséges felnőtteknél és azoknál is, akiknél már jelentkeztek a szellemi hanyatlás első jelei - közölték amerikai kutatók az Archives of Neurology című szakfolyóiratban.
Zavar az alacsonyságom, nőhetek még? - Az orvos válaszol
WEBBeteg - Dr. Fáklya Mónika, gyermekgyógyász, endokrinológus
Nagyon zavar az alacsonyságom, Ön szerint fogok-e még nőni vagy nem? Hallottam a növekedési hormon létezéséről. El tudná nekem mondani, hogy tulajdonképpen mi is ez? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.