
Asztma - Betegségek megértése: terápia cikkek
5 hasznos tanács asztmás betegek nyaralásához
Hogyan tároljuk az asztma gyógyszereket utazás közben és mit tegyünk, ha kimaradt egy adag? A kérdéseket dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyász, a Tüdőközpont főorvosa válaszolta meg, és még egy hasznos segítségre is felhívta a figyelmet, ha a tünetek az otthontól távol rosszabbodnak.
Az asztma kezelési lehetőségei
A legtöbb asztmás beteg esetén a gyógyszerek kombinációban biztosítják a hosszú távú tünetmentességet és a rohamoldást. Orvosa segít Önnek eldönteni, hogy az Ön esetében a kor és a betegség súlyossága függvényében melyik kezelési lehetőség a legmegfelelőbb.
Otthoni légzésfunkciós eszköz: ezért különösen fontos az asztmásoknak
A tüdő aktuális állapotát, az úgynevezett kilégzési csúcsáramlást, azaz a PEF (peak expiratory flow) értéket légzésfunkciós vizsgálattal lehet mérni. A rendelőben végzett vizsgálat mellett erre ma már az otthonunkban is van lehetőség.
Mit tegyünk, ha kimaradt az asztma gyógyszer?
Mit tegyünk, ha a gyógyszerszedésben kimarad néhány alkalom, pótoljuk-e az elfeledett gyógyszert, és ha igen, hogyan?
A gyermek asztmájának kezelése az iskolában
Amennyiben gyermekénél asztmát diagnosztizáltak, bizonyára tudja, milyen nehéz a tünetek kezelése az iskolában. Ezért is fontos a tanárok beavatása, még enyhe asztma esetén is.
5 kérdés a gyermekkori asztmáról
Asztma bármely életkorban kialakulhat, előfordulása egyre gyakoribb, felmérések szerint hazánkban megközelítőleg minden 15. gyermek érintett a betegség tüneteitől.
Asztma gyermekkorban - Mi a teendő?
Meg kell különböztetnünk az allergiás és a nem allergiás asztmát. Amennyiben allergiás hajlam vagy más allergiás betegség fennáll, feltehető, hogy allergiás asztmával állunk szemben.
Asztmás roham és pánikroham - Miben hasonlóak és miben különböznek?
Cikkünkben az asztma és a pánikroham közötti hasonlóságokat és különbségeket részletezzük.
A túlsúlyos asztmások betegsége nehezebben tartható egyensúlyban
Az elhízás egészségre gyakorolt káros hatásairól nagyon sokat lehet hallani mostanában, ám kevéssé hangsúlyozzák a krónikus betegségek egyensúlyban tartására gyakorolt hatását.
Hogyan diagnosztizálják az asztmát?
Roham esetén a diagnózis felállítása nem nehéz. Annyira jellegzetes a megnyúlt kilégzés, és a hörgők által kiadott sípoló, búgó hang, hogy ilyenkor már csak az asztma okát kell kideríteni. Általában nem ilyen egyszerű a kivizsgálás, mert a rohamokon kívül az asztmásoknak a légzésfunkciós értékei normálisak.