2. hónapja is barnás vérzés?

Tisztelt Doktornő! Sajnos a következő problémával kell szembenéznem: Augusztusban megjött a menstruációm, de sajnos csak egy napig tartott és teljesen barnás színe volt. Mivel akkoriban épp fogyókúráztam, ezért azt mondták, hogy ne aggódjak, amint ismét normálisan fogok enni, a menstruációm is vissza fog térni és minden rendben lesz. A fogyókúrát ugyan a mai napig nem hagytam abba, de a napi 2-3 étkezést felemeltem 5-6-ra, más kérdés, hogy ezeknek az összetevője rengeteg zöldségből és gyümölcsből áll, szóval továbbra sem eszek semmi hizlalót, viszont teli pocival fekszek le és egyáltalán nincs hiányom semmiben. Szóval most már tényleg visszatértem a normális étkezésekhez, csak az összetevők cserélődtek ki.. ami régebben köretnek a rizs volt, az most valami saláta stb... ennél jobban már nem tudom visszacsinálni az étkezésemet, visszatérni a régi étrendemhez meg nem akarok, mert továbbra is célom 2-3 kg leadása még. Az alakom ugyan jobb lett, de nem fogytam olyan eget rengetően sokat (5 kilót egészen pontosan) , továbbra sem vagyok anorexiás... szóval nem kell arra gondolni, hogy esetleg túlzásba vittem a fogyókúrát és amiatt alakult ki ez a baj. És mivel szeptemberben már tényleg rendesen ettem, ezért is gyanakszom, hogy talán mégsem a fogyókúra okozta a problémát, habár eleinte nagyon furcsa volt, hogy pont akkor nem jött meg normálisan amikor belevágtam ebbe az egészbe. Lehet véletlen egybeesés? Esetleg a túlzott sport okozhat problémát? Mert a napi 1 órás futást a mai napig nem hagytam abba, ez is a fogyókúrám része... vagyis a héten már lejjebb vittem 30 percekre, de mindennapi szinten talán még ez is sok, nem? Vagy ennek sincs köze hozzá? Úgy döntöttem, hogy a szeptemberi ciklusomat is megvárom és majd azt követően döntök a sorsomat illetően. Ma pontosan 28 napra megjött, de a színe megint csak barna volt és még kevesebb is, mint az augusztusi hónapban. Pár órája cseréltem betétet, na nem azért mert az első betét "megtelt" volna, csak gondoltam estére mégis legyen benn egy teljesen tiszta. Az előbb voltam wc-n, az újonnan berakott betétem teljesen tiszta... persze reménykedem, hogy holnap hátha beindul, a dolog, de nem valószínű... szerintem ez ismét csak ennyi volt. Én nem élek nemi életet, szűz is vagyok még, szóval nem szex közben szedtem össze valamit. Rettegek attól, hogy valami komolyabb bajom van, esetleg hogy ez az egész később kihatással lesz a teherbeesésre. A héten valószínűleg kérek egy időpontot egy orvoshoz... ettől függetlenül minden tanácsot szívesen fogadok.

Dr. Deli Tamás válasza vérzéskimaradás témában

Tisztelt Kérdező!

A fizikai megterhelés és a fogyókúra okozhat vérzéskimaradást. Ezzel együtt remélem, a kérdés feltevésének másnapján valóban szépen megjött a mensese. Ha mégsem, szerintem is jó ötlet nőgyógyászhoz fordulni a vérzéskimaradás okainak felderítése céljából (pl. hyperprolactinaemia, polycystás ovarium betegség, pajzsmirigybetegség stb.) .

Üdvözlettel,

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Deli Tamás
Dr. Deli Tamás szülész-nőgyógyász szakorvos
Kérdés: 2010. szeptember 24., 02:00; Megválaszolva: 2010. szeptember 26., 18:19
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Nem jött meg a menzeszem
Tisztelt Doktor úr! Olyan problémával fordulok önhöz hogy novemberben abbahagytam a fogamzásgátló tablettát/milligest kb 10-12 évig szedtem/utána...
Menstruáció kimaradása/hormonok?
Kedves Olvasó! Múlt hónapban kimaradt egy teljes menstruációm, mostanra már ismét "meg kellett volna jönnie" már pár napja, de nem így történt....
Mi lehet a baj?
Áprilisban együtt voltam valakivel, áprilisban menszeszeltem is, májusban is, júniusban kimaradt, júliusban gyógyszertől megjött, tesztet csináltam...
Menstruációs gond
Tisztelt Doktor úr! Jelenleg 2 hete késik a menstruációm, ami miatt kezdek egyre inkább ideges lenni. A párommal óvszerrel védekezünk, amit minden...
Megvonásos vérzés hiánya
Kedves Doktornő! Közben a Yadine szedése utáni 5. napon szokásos megvonásos vérzésem nem jelentkezett. Ezt okozhatta, hogy a Qlairát a 2....