Gyermeknevelés téma
A test serdülőkori változásai
WEBBeteg - Dr. Fáklya Mónika, gyermekgyógyász, endokrinológus
Pubertás, azaz serdülőkor. Sok tizenéves teszi fel magának ebben az életkorban a kérdést: normálisan fejlődöm? Sokszor a szülők is bizonytalanok egy korábban, vagy később fejlődő gyermek láttán abban, hogy mi az ami belefér a normál variánsba, és mikor kell orvoshoz fordulni.
Viselkedési problémák: félelem a sötétben
WEBBeteg - Kazimir Ágnes, pszichológus
A nevelési problémák elsősorban magatartási és tanulási tünetekben jelentkeznek. A kisgyerek számára a szülő jelenléte adja a biztonságot, ha nem hallja, ha nem látja, ősi félelem uralkodik el rajta, a kiszolgáltatottság iszonyata.
Viselkedési problémák: a figyelmetlen gyerek
WEBBeteg - Kazimír Ágnes, pszichológus
A nevelési problémák elsősorban magatartási és tanulási tünetekben jelentkeznek. Amikor kialakul gondolkodásában a differenciálás képessége, vagyis megjelenik a felismerés, hogy én és a másik nem egy és ugyanaz a személy, elkezdődik a gyermeknevelés munkásabb, nehezebb része.
Hogyan szerettessük meg gyermekünkkel a zöldséget?
WEBBeteg, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos, csecsemő- és gyermekgyógyász
Minden szülőnek, anyának ismerős a helyzet: órákat tölt a konyhában, hogy egészséges, vitaminban gazdag és finom ételt készítsen gyermekei elé, de csak fintorgást kap viszonzásul. Vannak trükkök, melyekkel elérhetjük, hogy gyermekeink megkedveljék az egészséges ételeket.
Jobb a gyermeknek az anyja ölében - A hordozásról
WEBBeteg - Dr. Szimuly Bernadett, általános orvos
Az emberi újszülött az úgynevezett hordozott utódok közé sorolható, vagyis feltételezhető, hogy néhány tízezer évvel ezelőtt őseink a testükön hordták újszülötteiket. Erre utal az újszülöttek veleszületett fogóreflexe is.
Gyermeknevelési naptár: óvodáskor
WEBBeteg - Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter főorvos
A szülő legfontosabb tennivalói és buktatói a gyermek háromévestől hatéves koráig.
Életkorok pszichológiája: a kamaszkor
WEBBeteg - Kazimír Ágnes, pszichológus
Nem könnyű időszak a kamaszkor sem a gyereknek, sem a szülőknek és a környezetnek. A korábban még kedves és mindig szófogadó, gyakran még megijedő kisgyermek a testi és lelki változások következtében akaratának erejét kezdi próbálgatni, és képes akár minden ellen lázadni.
Úton az iskolába: Tanácsok a biztonságos megérkezéshez
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos
Statisztikák szerint minden hatodik közlekedési baleset, amelyben gyermekek érintettek, az iskolába vezető úton következik be. A megfelelő viselkedés, magatartás azonban tanulható! 8 fontos tanácsot gyűjtöttünk össze, amelyek segítségével felkészítheti gyermekét a biztonságos közlekedésre.
Alvás csecsemőkorban
WEBBeteg - Dr. Szimuly Bernadett, általános orvos
A szülőkkel való együttalvás újszülöttkorban sok ifjú párnál megannyi kérdést vet fel. Melyik a jobb: ha a szülőkkel alszik a kicsi, vagy ha külön a saját szobájában? Az egyik módszerrel a baba elkényeztetéséhez, a másik módszerrel pedig lelki problémák kialakulásához vezethet az út.
Kényszerbeteg vagyok?
WEBBeteg - Dr. Veress Dóra, pszichiáter
22 éve szenvedek abban, hogy előre egy évre felírom a napi teendőimet, és azt minden nap meg kell tennem. 3 éves a fiam, még nem beszél. Tegnap voltunk pszichiátrián, ott azt mondták, azért van elmaradva a gyermekem, mert kényszerbeteg vagyok - Válogatás a WEBBeteg orvos válaszol rovatának kérdéseiből.