Folyadékpótlás téma
Folyadékpótlás télen
WEBBeteg

A folyadékháztartás egyensúlyának fenntartása télen is fontos.
Kit fenyeget leginkább a kiszáradás? - Betegek, gyermekek, idősek, kismamák
WEBBeteg - Irinyi-Barta Tünde, okleveles táplálkozástudományi szakember
Az egészséges életmód részét képzi a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékfogyasztás. A felnőtt szervezet napi folyadékigénye 2-2,5 liter.
Kánikula, nyaralás, utazás - nyáron mire figyeljünk a folyadékpótlásnál?
Európai Hidratációs Intézet
Nyáron a hőmérséklet emelkedésével nő a kiszáradás veszélye, így fokozott odafigyelést és folyadékbevitelt igényel, hogy szerveztünk vízháztartását egyensúlyban tartsuk.
Több mint TestŐr előzetes
Több mint TestŐr
A pánikbetegség is gyógyítható. Mire elég az önképzés?
Seavaj, kámfor és árinka - természetes megoldások, hatóanyagok az ízületek védelmében.
A szemszárazság megelőzhető. Számítógépes programok, melyek figyelmeztetnek a vízivás vagy pislogás elmaradása esetén.
Itatás pohárból

Az iváshoz mindig ültessük fel a fekvőbeteget, nehogy félrenyeljen! Ha betegünk tud pohárból inni, akkor adhatjuk neki pohárban az innivalót. Mindig gondoskodjunk arról, hogy legyen mellette innivaló, például tea.
Ha a beteg erőnléte olyan jó, hogy egyedül fel tud ülni néhány korty erejéig, akkor az innivalót ne pohárban készítsük oda, hanem olyan flakonban, aminek a kupakján egy nyitható-zárható kis lyuk van, ezt a beteg önállóan tudja nyitni-zárni.
Ha a beteg inni kér, adjunk neki folyadékot. Fontos tudni, hogy az idősek szomjúságérzete csökken, de ugyanúgy szükségük van a folyadékpótlásra, ezért erre kiemelt figyelmet kell fordítanunk. Betegünket akkor is rendszeresen kínálni kell folyadékkal, ha nem jelzi vagy bármilyen okból kifolyólag nem tudja jelezni, hogy szomjas. Olyan italt kínáljunk a betegnek, ami az egészségét szolgálja, ugyanakkor ízlik is neki!
Magas víztartalmú ételekkel a szervezet hidratáltságáért
WEBBeteg - Irinyi-Barta Tünde, okleveles táplálkozástudományi szakember
Szervezetünknek a tápanyagok, vitaminok és ásványi anyagok mellett folyadékra is szüksége van ahhoz, hogy megfelelően és egészségesen működjön minden létfontosságú szervünk. A folyadékpótlás nemcsak az italok elfogyasztásával valósul meg, hanem azáltal is, hogy a különböző módon elkészített ételeket megesszük.
5+1 érdekesség az anyatejről
Budai Allergiaközpont - Dr. Hidvégi Edit, gasztroenterológus
A szoptatás egyszerű, kényelmes és biztonságos, az anyatejben a kicsi fejlődéséhez szükséges összes tápanyag megtalálható. Az Anyatejes Táplálás Világnapján dr. Hidvégi Edit, a Budai Allergiaközpont gyermekgasztroenterológusának segítségével hívjuk fel a figyelmet a szoptatás fontosságára.
A fogyókúránál a bőr rugalmasságára is figyelni kell
Több mint TestŐr
Aki valaha fogyókúrázott már, az ismeri a gyors súlyvesztés következményeit. A bőr veszít a feszességéből, sőt nagyobb fogyásnál akár meg is ereszkedhet, vagy rosszabb esetben lóghat is. Fontos, hogy az egyenletes fogyás közben a bőr rugalmasságát az elegendő vízbevitellel rugalmasan tartsuk.
Csapvíz kontra ásványvíz - Melyiket válasszuk?
drportal.hu
Nem csupán a nyári hőség által kiváltott egészségártalmak kivédésének leghatékonyabb módja a bőséges - napi 2-3 liternyi - folyadékfogyasztás, hanem az egészségünk megőrzésének egyik kulcsfontosságú tényezője az egész év folyamán. Vajon melyik a jobb alternatíva: a csapvíz vagy a palackozott vizek?
Az idősek számára még veszélyesebb a hőség
ÁNTSZ
A jelenlegi hőséghullám nagyon megviseli az idősek szervezetét. Ebben a korban ugyanis már nem működik tökéletesen a szervezet hőszabályozó mechanizmusa.