Csecsemőtáplálás téma
A csecsemőkor hasi problémái
WEBBeteg - Dr. Balogh Andrea, gyermekgyógyász
A kisbabák első életévében a szülőknek a legtöbb fejtörést a különböző hasi problémák okozzák, mint a hasfájás vagy közismert nevén kólika, a puffadás, a széklet milyensége, gyakorisága. Talán könnyebb lesz eligazodnunk ebben a témakörben, és hatékonyabban tudunk segíteni gyermekünknek, ha egy kicsit megvilágítás alá kerül ezeknek a folyamatoknak az élettani háttere.
Előtej (kolosztrum) - Mikor, mennyi a normális?
WEBBeteg - Dr. Lesznyák Judit, csecsemő- és gyermekgyógyász
A terhesség hónapjai alatt a hormonális változások miatt a női mell különleges átalakulásokon megy keresztül: mirigyállománya felszaporodik és alkalmassá válik a tejtermelésre. Míg a tejbelövellés a szülés után pár napot még várat magára, az úgynevezett előtej az első perctől kezdve a baba rendelkezésére áll.
Hogyan válasszunk a gyereknek etetőszéket? Mutatjuk, mire kell figyelni!
Szponzorált tartalom
Egy etetőszék kiválasztásánál a gyermek és a szülők igényeit is figyelembe kell venni. Az eszköznek egyszerre kell biztonságosnak, strapabírónak, kényelmesnek lennie, de az sem árt, ha a megfizethető. Segítünk a döntésben a legfontosabb szempontok összefoglalásával. (x)
Csecsemőtáplálás és táplálékintolerancia
WEBBeteg - Dr. Csáki Csilla, allergológus, klinikai immunológus
A táplálékintolerancia a táplálékallergiához hasonló tünetekkel jelentkező állapot, melyet valamilyen elfogyasztott élelmiszer vált ki, hátterében azonban nincsen tényleges allergiás folyamat. A táplálékintolerancia is és az allergia is sürgős orvosi kezelést igénylő komoly betegség, amely speciális táplálást igényel.
A csecsemőkori táplálkozás jelentős hatással van az immunrendszerre
Budai Allergiaközpont - Dr. Polgár Marianne, gyermekgasztroenterológus
A szervezetünkben élő jótékony baktériumokról sokat hallunk, talán azt is tudjuk, hogy fontos szerepet játszanak egészségünk megőrzésében. De mi köze valójában a bélrendszernek az egészségünkhöz, és miért fontos már csecsemőkortól kezdődően figyelmet fordítani a megfelelő táplálkozásra?
Bébiételek - házilag
WEBBeteg - Faar Ida
A csecsemők egészséges fejlődése érdekében az anyatejes táplálás fontossága vitathatatlan. Az Egészségügyi Világszervezet véleménye szerint a bébiételek fogyasztása nem is ajánlható a kicsik 6 hónapos koráig - majd csak ezután iktathatóak be az étrendbe a csecsemő elválasztása idején, a kisgyermek étrendjének kiegészítéseként, vagy az általánosan fogyasztott élelmiszerekhez való fokozatos hozzászoktatás folyamán.
A csecsemők egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozása
WEBBeteg - Irinyi-Barta Tünde, okleveles táplálkozástudományi szakember
A táplálás célja a csecsemő- és gyermek egészséges növekedésének és fejlődésének biztosítása minőségileg és mennyiségileg az életkornak megfelelő táplálék biztosításával. Az optimális táplálás fontos szerepet játszik a megfelelő súlygyarapodásban, az immunrendszer érésében, a mozgás fejlődésében, az értelmi és érzelmi élet alakulásában.
Csecsemőtáplálás és ételallergia
WEBBeteg - Dr. Csáki Csilla, allergológus, klinikai immunológus
A baba kizárólagos anyatejes táplálása védelmet nyújt számára az allergiás betegségekkel szemben. A kizárólagos szoptatás alatt minimális az idegen allergén fehérjék bejutása a szervezetbe, az anyatej számos, az immunrendszer érését befolyásoló anyagot tartalmaz, és támogatja az egészséges bélflóra kialakulását.
Hogyan szoptassuk refluxos gyermekünket?
WEBBeteg - Dr. Vajda Orsolya
Csecsemőkorban a gyomortáj záródási elégtelenségének, azaz a refluxnak a leggyakoribb oka a gyomorszáj-záróizom lazasága, mely a kor előrehaladtával megerősödik, kivéve, ha a reflux oka veleszületett rekeszsérv.
Puffadás, hasfájás: fruktózproblémák is okozhatják
Budai Allergiaközpont - Dr. Hidvégi Edit, gasztroenterológus
Ha gyümölcsök fogyasztását követően rendszeresen kellemetlen tüneteket tapasztalunk, fontos utánajárni, mi okozza a panaszokat.