Demencia
Mindent a témáról
|
További tartalmak
Minden rovat és szolgáltatás
|
A dohányzás fokozza a középkorúak emlékezetromlását - állapították meg francia kutatók. A szakemberek szoros összefüggést találtak a dohányzás, és a később fellépő gondolkodási és emlékezetproblémák között.
A franciák több mint 10 ezer 35-55 éves londoni kormányhivatali alkalmazott adatait elemezték. A kutatók szerint egyértelműen kiderült, hogy a középkorú dohányosoknál gyakoribbak az emlékezeti problémák és a gondolkodás képességek romlása.
Azoknál a középkorúaknál, akik már régóta abbahagyták a dohányzást, sokkal ritkábban fordulnak elő emlékezeti, tanulási és szóhasználati problémák.
A dohányzásról való leszokás a középkorúak esetében, sok más területen javítja az egészségi állapotot. A francia kutatók szerint mostanig alábecsülték a dohányzás és az időskori szellemi problémák összefüggését. Részben azért, mert a dohányosok közül kevesebben élnek olyan sokáig, másrészt a kognitív tesztekbe kevesebb dohányost vonnak be.
Pedig fontos volna, mert gyorsabban alakul ki időskori elbutulás azoknál, akiknek már életük delén vannak emlékezetproblémáik - állapítják meg a francia kutatók, az Archives of Internal Medicine című tudományos folyóirat legfrissebb számában publikált tanulmányukban.
(FH)
Száraz, hámló bőr
Dr. Lesznyák JuditMik lehetnek az okok? Mit tehetünk a bőrszárazság megelőzéséért, kezeléséért?
Szájüregi gyulladások
Szponzorált tartalomAz orvosi zsályás gél hatásos afták és szájüregi gyulladások kezelésében. (x)
Dohányzás és nikotinfüggőség - Így alakul ki a függőség
Magyarországon a 13-16 éves korosztály 70 százaléka már legalább egyszer szívott cigarettát, és körülbelül a harmaduk dohányzik különböző rendszerességgel. Sajnálatos módon az is előfordul, hogy már 8-9 éves korban megtörténik az első próbálkozás.
November 21-én senki ne gyújtson rá
A magyar lakosság 27 százaléka vallja magát dohányosnak, és a dohányzás 10-15 évvel rövidíti meg az életet. Már csak pár nap van a "Ne gyújts rá!" világnapig.
A kolin meg is akadályozhatja az Alzheimer-kór kialakulását
A kolin egy vízben oldódó makrotápanyag, amely hasonlóképpen hat a szervezetben, mint a B-vitaminok. Szükséges a máj és az agy megfelelő működéséhez, biztosítja az idegrendszer és az izmok egészségét, valamint fenntartja a normális anyagcserét.
A dohányzás káros hatásai
Aki dohányzik, számos káros tényezőnek és következményes negatív hatásnak, betegségnek teszi ki magát. Vajon minden dohányos tisztában van az összes következménnyel? Tekintsük át részletesen.
Dohányzás: módszerek a leszokáshoz - Egyedül nem megy
A dohányosok nagy része annak tudatában is tovább dohányzik, hogy tisztában van annak veszélyeivel. Ennek legfőbb oka, hogy a dohányzás az egyik legsúlyosabb - a kemény drogokra jellemző mértékű - függőséget képes létrehozni.
10 tipp a dohányzásról való leszokáshoz
Abbahagyom a dohányzást - bizonyára sokaknak ismerősen hangzik ez a fogadkozás. Cikkünkben olvashat néhány tanácsot, melyek megkönnyítik búcsúját a cigarettától.
Leszokás a dohányzásról - Milyen szerek segíthetnek?
A cigarettázás bizonyos szempontból szenvedélybetegségnek tekinthető. Vannak helyzetek, amikor a dohányzás, illetve annak hiánya kellemetlen lehet a dohányos számára, és az is lehetséges, hogy a pöfékelő jelent kellemetlenséget a környezete számára.
Dohányzás - A leszokás módszerei
A dohányosok - akár hiszik, akár nem - nikotinfüggőségben szenvednek. A cigarettázás során felszabaduló káros anyagok számos betegség okozójaként károsítják az egészséget és megrövidítik az illető életét.
Neurológus, vaszkularis neurológus (agyérbeteg-specialista)
Figyelem! Az oldalon található információk tájékoztató jellegűek, nem helyettesítik a szakszerű orvosi véleményt. A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!