Szorongás és pánikbetegség

A problémát kifejezhetjük sok más szóval is, például: aggodalmaskodás, idegesség, feszültség, nyugtalanság, ingerültség, stresszes állapot. A szorongásos zavarok a lakosság mintegy 20 százalékát érintik.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

anyamacinak

Hozzászóló: tilajukkaja, 2009-10-03 18:39
Válasz erre: tilajukkaja, 2009-10-03 18:52
Szia! Hogyhogy ki ellenőrzi? Gondolom a boltos. Neki érdeke is, hogy mindenféle szert kipróbálj. A tanfolyamért, amiről írsz, kell e fizetni? Persze az egészségért mindent fel kell áldozni. A csodák vajon mennyibe kerülnek? Én szeretnék mindent kipróbálni, és eszembe se jut, hogy elmenjek az ingyenes szakorvoshoz. Most nézem, Te pörit eszel este 10-kor? Bela. Hippokrates Béla.

Az emberi elméről

Hozzászóló: anyamaci69, 2009-10-02 23:58
Válasz erre: tilajukkaja, 2009-10-03 18:39
Tapasztalatom szerint a pánik betegség produkálhat egyéb nem pszichés tüneteket is. Amihez komoly orvosi együttműködés szükséges, kevés a homeopátia.Persze meg lehet mindent próbálni, arra való a kapitalista piacgazdaság.....Tanfolyamról is hallottam, diétával és csodaszerrel gyógyítanak, erre is esküsznek páran.Maradok a dokinál és a pörköltemnél, este 10-kor!Azt én főztem.A homeopátiás kezelést ki ellenőrzi?

mogyiera-nak

Hozzászóló: tilajukkaja, 2009-10-02 21:30
Szia! Ne haragudj, de nem igazán győztél meg, ezzel a "hasonlót a hasonlóval" elvvel. A depressziót, és a pánikot, egy konkrétan megnevezett kémiai szer (szerotonin) hiánya okozza az agyban. Miért kellene ezt, kellőképpen nem meghatározott, de igen drága homeopátiás szerrel megpróbálni pótolni, amikor ennek pótlására, a betegség mértékének megfelelő adagolásban, és minimális díjazásért rendes gyógyszert is lehet felíratni, egyszerű vizsgálat után, szakorvossal? Ha sótlan a leves, sót kell beletenni. Persze másként áll a dolog, ha ti ketten ilyen homeopátiás szerrel kereskedtek. Akkor érthető a hirtelen egyetértés. Bela. Hippokrates Bela

Válasz

Hozzászóló: Tatika, 2009-10-02 13:29
Igen, abszolút nem úgy álltam hozzá, hogy "na most meggyógyulok", tehát nem volt meg nagyon a hit. Ezért mondom, hogy mégis működik, mert ugye van benne hatóanyag is. Nem véletlen gyógyulhattam meg :)

Tatikának

Hozzászóló: mogyiera, 2009-10-02 12:30
Válasz erre: Tatika, 2009-10-02 13:29
érdekes, hogy hatott neked, pedig azt hallottam, hogy aki nem hisz benne, annak nem segít. szerintem tudat alatt annyira szabadulni akartál a depressziótól, hogy annak ellenére, hogy kételkedtél benne, az agyad mégis azt az információt dolgozta föl, hogy hasson a készítmény. bámulatos, hogy mire képes az emberi elme...:)

Válasz

Hozzászóló: Tatika, 2009-10-02 11:48
Válasz erre: mogyiera, 2009-10-02 12:30
Nagyon szívesen, remélem, hogy segíthettem! Emlékszem, először én is kételkedtem benne. Sőt amikor elkezdtem, akkor kissé depressziós voltam, és annak a kezelésére kezdtem el a Sedatif PC-t. 2-3 héten belül hatott is és nagyon jókat tudtam tőle aludni :)

Tatikának

Hozzászóló: mogyiera, 2009-10-02 11:15
Válasz erre: Tatika, 2009-10-02 11:48
köszi, most megnyugtattál.:) Igazából nem igazán értettem eddig ezt az elvet, de ha működik, akkor áldásom rá:)

Hasonlót a hasonlóval

Hozzászóló: Tatika, 2009-10-02 10:19
Válasz erre: mogyiera, 2009-10-02 11:15
Igen, ahogy írtad a "hasonlót a hasonlóval" elv azt jelenti, hogy nagyon felhigítva olyan anyagokat juttatnak be a szervezetedbe, amik azokat a tüneteket produkálják, amik a betegség tünetei. Igazából a higítás mértéke a lényeg! A szervezeted ilyen kis mennyiségre tud "ellenanyagot" termelni, úgymond megismeri a betegséget, és onnantól kezdve képes leszel gyógyulni. Mint a védőoltások :)) Mellékhatások meg nem lehetnek, mert természetes anyagokból készülnek a szerek, gyakorlatilag szinte csak növényekből. A családunkban rendszeresen szedjük a homeopátis készítményeket, és eddig még semmilyen mellékhatás, vagy függőségi jel nem mutatkozott. Nekünk bejött! :)

utána jártam

Hozzászóló: mogyiera, 2009-10-02 09:55
Válasz erre: tilajukkaja, 2009-10-02 21:30
Sziasztok megint! A múltkor már szóba került a homeopátia, de senki nem írt semmi érdemlegeset róla. Utána olvastam és azt tudtam meg, hogy ezek a szerek a "hasonlót hasonlóval gyógyítani" elv alapján működnek, tehát azt hígítják ami hígítatlanul a panaszokat okozza. Ez nekem kicsit bizarr, olyan mintha a tériszonyomat azzal gyógyítanák, hogy még magasabbra felvisznek... Erről mi a véleményetek? Nem lesznek így mellékhatásai a dolognak? A közvetlen környezetemben még senki sem szedett ilyen készítményt.

Brigiknek

Hozzászóló: tilajukkaja, 2009-09-29 20:09
„Ha nem vagy kész változtatni az életeden, nem lehet segíteni rajtad.” ( Hippokrates Bela. Kovacs Bela