• DOLORAMOL 24 mg/ml belsőleges oldat (100 ml) adatlap

        1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A DOLORAMOL BELSŐLEGES OLDAT ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

        A Doloramol belsőleges oldat paracetamolt tartalmaz, ami az analgetikumok (fájdalomcsillapítók) gyógyszercsoportjába tartozik. A Doloramol belsőleges oldat enyhe vagy közepesen súlyos fájdalom, valamint láz csillapítására szolgál.

        A Doloramol belsőleges oldat alkalmazható még fejfájás, fogfájás, menstruációs fájdalom, izomfájdalom és megfázáskor jelentkező láz csillapítására.

        Gyógyszerinfók

        Gyártó: Actavis Group
        Hatóanyag: paracetamol
        Normatív TB támogatás: nem támogatott
        Közgyógyellátásra adható: nem
        EÜ támogatásra adható: nem
        EÜ 100% támogatásra adható: nem
        Kiadhatóság: Orvosi vény nélkül is kiadható

        2. TUDNIVALÓK A DOLORAMOL BELSŐLEGES OLDAT ALKALMAZÁSA ELŐTT

        Ne szedje a Doloramol belsőleges oldatot

        - ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra vagy a Doloramol belsőleges oldat egyéb (a 6. pontban felsorolt) összetevőjére.

        A Doloramol belsőleges oldat fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

        A Doloramol belsőleges oldatot alkoholproblémákban vagy májkárosodásban szenvedő betegek csak akkor alkalmazhatják, ha ezt orvosuk előírja. Doloramol nem adható alkohollal együtt, mivel ez a kombináció súlyosan károsíthatja a májat. Az alkohol hatását a Doloramol nem fokozza.

        A Doloramol belsőleges oldat alkalmazása előtt egyeztessen orvosával:

        • ha Önnek vese- vagy májbetegsége (többek között Gilbert szindrómája vagy májgyulladása (hepatítisz)) van;
        • ha Ön kiszáradt állapotban van vagy alultáplált, pl. étvágytalanság vagy nem megfelelő táplálkozás miatt;
        • ha Ön hemolítikus anémiában (a vörösvérsejtek kóros mértékű szétesésében) szenved;
        • ha egy bizonyos enzim, a glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz hiányzik a szervezetéből;
        • ha más, olyan gyógyszereket kap, amelyek ismerten befolyást gyakorolnak a májra;
        • ha egyéb paracetamoltartalmú készítményeket szed, mivel ez esetben súlyosan károsodhat a mája;
        • ha asztmás és érzékeny az acetilszalicilsavra.

        A gyakran, hosszú ideig szedett fájdalomcsillapítók fejfájást idézhetnek elő vagy a meglévő fejfájást súlyosbíthatják. Ilyen esetben nem szabad emelni a fájdalomcsillapító gyógyszer adagját, hanem orvoshoz kell fordulni.

        Figyelmeztetés: A javasoltnál nagyobb adagok bevétele nem biztosít hatékonyabb fájdalomcsillapítást, viszont fennáll a súlyos májkárosodás kockázata. A paracetamol maximális napi adagját ezért tilos túllépni. Kérje ki orvos vagy gyógyszerész tanácsát, mielőtt ezzel a készítménnyel együtt más, szintén paracetamolt tartalmazó gyógyszereket kezd el szedni. A májkárosodás tünetei általában csak néhány nap múlva jelentkeznek. Ezért igen fontos, hogy azonnal kérjen orvosi segítséget, ha a javasoltnál többet alkalmazott a gyógyszerből. Lásd még a 3. pont "Ha az előírtnál több Doloramol belsőleges oldatot vett be" c. része.

        Forduljon orvoshoz, ha magas láz, fertőzés jelei tapasztalhatók, vagy ha a tünetek 2 napon túl is fennmaradnak.

        A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

        Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is. Ez különösen fontos, az alábbiak esetében:


        További gyógyszerek paracetamol hatóanyaggal

        További gyógyszerek a(z) Láz- és fájdalomcsillapítók kategóriában

        Új keresés