Orvos-beteg kommunikáció téma
A hozzátartozó szerepe az idős beteg-orvos kommunikációban
Töreki Evelin, Semmelweis Egyetem, Lektorálta: Dr. Babusa Bernadett
Bizonyára az Ön családjában is vannak idősödő hozzátartozók, akik egészségügyi állapota, illetve ellátása mindannyiunkat érintő kérdés. Az időskor valójában nehezen meghatározható komplex fogalom, melyben az életkoron kívül a fizikai állapot és a társadalomban betöltött szerep sem elhanyagolható.
Gyermekkel a rendelőben: az eredményes kommunikáció titka
Borsos Réka Flóra, orvostanhallgató, Semmelweis Egyetem ÁOK
Az emberek többsége nem szívesen jár orvoshoz. A szülőknek nagy stresszt okoz, amikor a gyermekük betegszik meg, és nem tudják, hogy vehetnének részt a leghatékonyabban az orvosi rendelésen.
Időmegtakarítás és a hatékonyság növelése a megfelelő kommunikációval
Zsáry Eszter, orvostanhallgató, Semmelweis Egyetem, Lektorálta: Dr. Babusa Bernadett
A folyamatos időhiány sajnos a mindennapos kommunikációt is megváltoztatta. Manapság egyre jobban elszemélytelenedtek a kapcsolatok és a pontos információk közlése is nehézzé vált. Ugyanígy az orvosi rendelőben is nehézségek merülhetnek fel, mivel az orvosok is állandóan idő szűkében vannak.
Az orvosi kommunikáció jelentősége a kezelésekkel kapcsolatos döntésekben
Téglás Vivien, orvostanhallgató, Semmelweis Egyetem, Lektorálta: Dr. Tóth Mónika Ditta, PhD, Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet
A beteg kezelése, gyógyulása sokrétű dolog, amelynek egyik fontos eleme az orvosi kommunikáció. A hatékony orvos-beteg együttműködés mindkét fél részéről megfelelő tájékozottságot és nyitottságot igényel.
Orvos-beteg kommunikáció az egyszerűbb közös munkáért
Czurkó Natália, orvostanhallgató, Semmelweis Egyetem, Lektorálta: Dr. Babusa Bernadett
Alapvető probléma manapság az orvosok és betegek körében, hogy nem minden esetben találják meg a közös hangot, nem értik meg egymást és ezáltal a gyógyuláshoz vezető út is meghosszabbodik.
Dr. Csullag Zsolt háziorvos: az alapellátás az első lépcsőfok, itt sok minden eldől!
WEBBeteg - Tóth András, újságíró

Első helyezést ért el a györei háziorvosi rendelő Az év praxisa a Kárpát-medencében pályázaton hazai kategóriában. Dr. Csullag Zsolt 2011. szeptember elseje óta állandó háziorvosa a Tolna megyei településnek, asszisztensével öt éve dolgoznak együtt. Azt mondja, nagyon fontos az orvos-beteg kapcsolat és kommunikáció.
Hogyan kommunikáljunk orvosunkkal?
Kokas Eszter, orvostanhallgató - SE ÁOK, Lektorálta: Dr. Pilling János, pszichiáter
A kommunikáció életünk szerves részét képezi, és a 21. században szinte lehetetlenség az ébren töltött időnkben nem kommunikálni másokkal. Mégis, ha van egy félreértés, ezeket a hétköznapok során legtöbbször könnyedén kezeljük, azonban az orvos-beteg kapcsolatban egy félreértés akár emberéleteket is követelhet. Hogyan kommunikáljunk jól az orvosainkkal?
Kulisszatitkok a sürgősségiről: egy közös nyelv, amely növeli a betegbiztonságot
Kotmayer Lili, Semmelweis Egyetem, Lektorálta: Dr. Demeter Anna
A sürgősségi ellátásban minden perc számít. Éppen ezért az ellátó személyzetnek gyorsan és hatékonyan kell átadni és átvenni egymástól azokat a kulcsfontosságú információkat, amelyek a beteg ellátása szempontjából a legfontosabbak.
Oszteoporózis-kezelés: a betegegyüttműködést kell növelni
MTI
Az elmúlt években csökkent a csontritkulásos (oszteoporózis) törésen átesett betegek együttműködése, ezen mindenképpen változtatni kell - mondta el a Magyar Oszteoporózis és Osteoarthrológiai Társaság (MOOT) főtitkára csütörtökön, Budapesten.
Kommunikációs segítséget a daganatos betegeknek és hozzátartozóiknak
Magyar Hospice Alapítvány
A Magyar Hospice Alapítvány arra vállalkozott, hogy betegek és hozzátartozóik egészségügybe vetett bizalmát egy több elemből álló programmal erősítse. Az alapítvány Orvos-Beteg Kapcsolat programjának egyik kiemelt része a daganatos betegek és hozzátartozóik kommunikációs képzése.