Internet téma
Az internetfüggők körében gyakoribb a depresszió
WEBBeteg - K. J., fordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
A sok időt internetezéssel töltők körében jóval gyakoribbak a depresszióra utaló tünetek, mint a világhálót csupán alkalomszerűen látogatók között - derítették ki brit pszichológusok.
Játékszenvedély és internetfüggőség
WEBBeteg - Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter
Korunk társadalma olyan élettér, amelyben az addiktív viselkedés új kategóriái születtek meg, pl. munkakényszer, tv-, SMS- és internetfüggőség formájában. Ezek a modern addikciók magukon viselik a klasszikus addikció minden jellemzőjét.
A fiatalok online aktivitásának veszélyei - Öngyilkosság és internet? Van-e összefüggés?
WEBBeteg - Dr. Szabó Zsuzsanna, háziorvos, pszichoterapeuta szakorvos
Veszélyben van-e a kamasz, aki bár otthon van, de órákat ül a számítógép előtt? Hogyan hat mentális egészségünkre a lezárások alatt nélkülözhetetlen net?
Kialakulhat-e igaz szerelem egy-két kattintással?
WEBBeteg - Balogh Mária, újságíró
Ma már csöppet sem számít különleges állapotnak, ha a házasságkötések harmincéves kor felett történnek meg. A válások után egyedül vagy gyermekeikkel élő nők és férfiak párkeresése nem akadálymentes. Számos webes társkereső oldal létezik, melyek egyszerűen elérhetők, kényelmesek, tét nélküliek.
Gondolatok az online pszichoterápiáról
WEBBeteg - Dr. Pálvölgyi Rita, pszichiáter, pszichoterapeuta
A távterápia az elmúlt években egyre elterjedtebb terápiás gyakorlattá vált. Szakmai fórumokon, műhelyekben igyekeznek a kollégák pontosan feltérképezni ennek előnyeit, hátrányait, hatását a terápiás folyamatra, kapcsolatra. A koronavírus miatti korlátozások újabb indikációját jelentik az internetalapú terápiás kapcsolatoknak, ezek száma a járvány során - vélhetően - jelentősen emelkedik.
Az interneten is "terjed" a koronavírus járvány
WEBBeteg.hu
Tippeljen, hány internetes oldalt olvashat el, ha angolul keres rá a koronavírus szóra (coronavirus). Valószínűleg alacsony volt a tippje, akár nagyságrendekkel.
Az internetről összeszedett információ téves is lehet
Több mint TestŐr
Egészséggel, betegséggel kapcsolatban sokan az internetről tájékozódnak. Egy nem hozzáértő vélemény olykor rossz irányba is tájékoztathatja a beteget. Biztonságosabb lenne konkrét probléma, kérdés esetén, ha egy megbízható oldal orvos válaszol rovatába küldené el a beteg a kérdését, így a szakember válasza segítheti a gyógyulást, illetve a további teendők kiválasztását.
Csonka András többször megijedt az interneten talált betegségtünetektől!
Több mint TestŐr
Sokan a betegségek tünetei felől az interneten kutakodnak, így tett régebben a színész Csonka András is. Fontos, hogy hiteles oldalról informálódjunk és a betegség tényleges kezelését bízzuk az orvosra.
Rákerestem a neten és ijesztő dolgokat olvastam
Moody
Azt hiszem, 2016-ban lehetetlenség nem „cyber hipochondernek” lenni. Elég beírnunk a keresőbe, hogy cukkini, és máris ömlik ránk a sok cikk a világ legrémisztőbb betegségeiről...
Veszélyes fogyasztószereket is forgalmaznak az interneten
Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih)
A NÉBIH az EU tagállamok gyorsriasztási rendszerén (RASFF) kapta a hírt, miszerint egészségre ártalmas, nem engedélyezett összetevőt is tartalmazó fogyasztó tea és kapszula rendelhető az interneten elérhető online boltokban és a Facebook-on is.