Fogágybetegség téma
Fogínysorvadás: okok, tünetek, kezelés és megelőzés
WEBBeteg - Dr. Volom András, esztétikai fogorvos és Dr. Volomné, Varga Marianna, klinikai nyelvész, myofunkcionális szaktanácsadó
A fogínysorvadás, mely a fogágybetegség melegágya, immár népbetegségnek számít, a lakosság 70-80 százalékát érinti. Következtében a fogat tartó csontos fogágy is sérül és végső esetben akár teljesen fel is szívódhat. Ekkor meglazulnak, majd kihullanak a fogak.
A fogvesztés 9 kockázati tényezője
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Veress Dóra, általános orvos
Egy kutatás szerint a fogvesztés elkerülése részben Önön is múlik. A Journal of Periodontology című szaklapban fogászati szakértők 9 kockázati tényezőt sorolnak fel a fogágybetegség miatti fogvesztésre.
A mozgó fogak jó része ma már megmenthető
Semmelweis Egyetem
Tévhit, hogy az életkor előrehaladtával törvényszerűen mozogni kezdenek, majd kiesnek a fogaink - mondja Dr. Molnár Bálint. A Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikájának egyetemi adjunktusa szerint többnyire évek, évtizedek alatt kialakuló krónikus fogágybetegség miatt lazulnak ki a fogak.
Nemzetközi fogászati vívmányokkal ismerkedtek a magyar orvosok
Több mint TestŐr
Sokakat érint manapság a fogágybetegség. Az elhúzódó, kezeletlen fogágybetegség pedig fogvesztéshez vezet. A sokszor indokolatlan esetben is használt antibiotikumok miatt olyan baktériumtörzsek fejlődtek ki, amik már ellenállók ezekre a kezelésekre. Az újfajta lágylézer technológiás fogágykezeléssel megoldottá vált ez a probléma. Az implantológia területén is vannak újítások, így ma már a beteg akár egy alkalom alatt megkaphatja az új implantátumait.
Az esetek túlnyomó többségében meg lehetne előzni a fogvesztést
Semmelweis Egyetem
A felnőtt magyar lakosság mintegy 80 százaléka érintett valamilyen szintű fogágybetegségben, ez hazánkban a fogak elvesztésének elsődleges okozója – hívta fel a figyelmet az Egészséges Íny Napja alkalmából Dr. Windisch Péter, a Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikájának igazgatója. Hozzátette, a fogágybetegség és a fogszuvasodás számít a két leggyakoribb fogászati alapbetegségnek. A fog- és ínybetegségek kialakulása megelőzhető, rendszeres, félévenkénti fogászati kontrollal és a helyes fogmosási technika elsajátításával.
A fogágybetegség szív- és érrendszeri problémák kialakulásához vezethet
Több mint TestŐr
Sokan akkor mennek csak fogorvoshoz, amikor már baj van. Pedig ma már a helyes fogápolással és a rendszeres kontrollal megelőzhető a fogászati betegségek zöme. Érdemes a fogszakorvostól személyes fogápolási tanácsot kérni, hiszen egyénenként eltérőek lehetnek az ajánlott fogtisztító eszközök és azok szakszerű alkalmazása.
Népbetegségnek számít a fogágybetegség Magyarországon
MTI
Népbetegségnek tekinthető Magyarországon a fogágybetegség - mondta Tián Tamás, a Szegedi Tudományegyetem oktatója szombaton az M1 aktuális csatornán.
Csúcsfogászok és hiányzó fogak
Debreceni Egyetem
Két tubus fogrémet használ évente és tíz hiányzó foga van egy átlag magyarnak, képzésben viszont Európa élvonalába tartozunk. A legújabb fogászati trendeket a Debreceni Egyetemen külön karon oktatják.
Összefügg az ínygyulladás és a cukorbetegség?
Oxygen Medical - Dr. Kozák Lili, fogszakorvos
Egy kutatás szerint a jövőben ugyanazzal a módszerrel lehet majd kezelni a fogágy-betegséget, mint a 2-es típusú cukorbetegséget. Dr. Kozák Lili, az Oxygen Fogászat fogszakorvosa a már most elérhető kezelési lehetőségekre hívta fel a figyelmet.
Vigyázzunk a fogainkra!
Több mint TestŐr
Nagyon fontos, hogy vigyázzunk fogaink egészségére, amit célszerű már gyermekkorban elkezdeni, nem is kell vele sokáig várni, ha két fog van még csak, azt a kettőt is érdemes elkezdeni mosni, abszolút tévhit az, hogy a tejfogakkal nem kell foglalkozni, úgyis kiesnek!