
PR
Legyen a mozgás kortalan!
A testmozgás egészségre gyakorolt pozitív hatását mára már számos kutatás alátámasztja. A rendszeres sportolás hozzájárul ahhoz, hogy fizikailag és mentálisan is kiegyensúlyozott hétköznapokat éljünk. A régebb óta fiatal korosztály tagjainak életkori sajátosságaikból kifolyólag érdemes fokozott figyelmet fordítani arra, hogy hogyan és milyen aktivitásokkal töltik meg napjaikat. (x)
A legfontosabb étrend-kiegészítők tavaszi fáradtság idején
Ahogy a tél elmúlt, és megemelkedett a hőmérséklet, sokunkon máris úrrá lett a tavaszi fáradtság, aminek tipikus jelei lehet a kimerültség, a kedvetlenség, de előfordulhat hangulatingadozás, fejfájás és álmatlanság is. (x)
Védje meg ajkait a herpesztől a terhesség alatt is
Az ajakherpesz bármikor megjelenhet, különösen akkor, ha szervezete stressznek van kitéve, illetve hormonális ingadozásokon megy keresztül, amelyek kitörést válthatnak ki. Ezért van, hogy a terhesség alatt a nőknél meglehetősen gyakori az ajakherpesz. (x)
Ilyen gondok is okozhatnak vashiányt
A vashiány kialakulásának számos oka lehet, bizonyos fel nem ismert vagy kezeletlen betegségek, ételallergiák is a nyomelem hiányához vezethetnek, gátolva annak felszívódását, hasznosulását. Oka lehet például a gluténérzékenység is, amely, ha észrevétlen marad, a kellemetlen tünetek sokasága mellett akár vérszegénységet is eredményezhet. (x)
A várandósság alatt is kezelhetjük gyengéden a felfázásunkat
Kismamaként fontos az egészségünk, de babánk egészsége még fontosabbá válik számunkra. Még azok is egészségesebben kezdenek étkezni, fordulnak a természetes kozmetikumok, gyógykészítmények irányába, akik korábban nem voltak igazán elkötelezettek. (x)
Milyen következményei lehetnek az állandó stressznek?
Mindenhonnan ezt hallhatjuk: a stressz rossz. Éppen ezért fontos, hogy ne aggodalmaskodjunk a mindennapok kisebb-nagyobb problémáin, hogy kerüljük el a stresszt a munkahelyen, a magánéletben, akkor pedig különösen, ha valamilyen betegségünk van, vagy ha éppen várandósak vagyunk. (x)
A mellkasi folyadékgyülem kezelése
A mellkasi folyadékgyülem nem egy elterjedt betegség, de aki megtapasztalta személyesen vagy hozzátartozóján, ismerősén keresztül a pleurális effúzió következményeit, tudja, hogy a folyamatos fulladás és a kórházi kezelések mennyire rombolóan hatnak a beteg életminőségére. (x)
Csípőfájdalom fiatal felnőttkorban
Akármilyen meglepő, de sajnos a fiatalabbak körében sem számít ritkaságnak a csípőfájdalom, de ez semmiképpen sem keverendő össze a derék fájdalmával! - hívja fel a figyelmet Dr. Forster-Horváth Csaba csípő- és térdspecialista. (x)
Hogyan ellenőrizhetjük a COVID elleni antitestek szintjét?
A koronavírus-járvány feltehetően valamilyen szinten velünk marad, sőt, bármikor újabb hullám indulhat, így jó tisztában lenni az immunrendszerünk állapotával, valamint megmérni aktuális antitestszintünket. Ez segíthet annak meghatározásában, hogy szükséges-e új oltás, vagy rendelkezünk megfelelő immunvédelemmel. (x)
Probiotikumok: mit érdemes tudni róluk?
A probiotikumok élő mikroorganizmusok, melyek jótékony hatással vannak az emésztőrendszer működésére. Segítenek helyrehozni a bélflóra működését, védik a szervezetet egyes baktériumok ellen, ezáltal pedig megerősítik az immunrendszerünket. (x)