• Gyógyszer okozza?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        T.Doktonő! Syncumart szedek/3mg/, kis kiterjedésű tüdőembólia miatt. /műtét után kaptam/. A kezelés kezdetétől fogva rendszeresen megjelennek az arcomon, és a lábamon, mindig ugyanott piros foltok. Okozhatja ezt a syncumar? Sajnos most már viszketős kiütések is megjelentek a karomon, lábaimon. nyakamon. Az orvosomnak említettem, de nem reagált komolyan rá. Én meg már nehezen tolerálom. Válaszát előre is Köszönöm.

        Dr. Váróczy László PhD válasza a alvadásgátló témában

        Tisztelt Érdeklődő! Elképzelhető, hogy a Syncumar okozza a bőrkiütésait, ilyen szinte minden gyógyszer szedése előfordulhat. Ha ezek a tünetek valóban a Syncumar szedése óta állnak fenn, akkor elég valószínű az ok-okozati összefüggés. Célszerű volna egy másik véralvadásgátló gyógyszerre (pl. Marfarin, Warfarin ) váltani.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Váróczy László PhD
        belgyógyász-hematológus

        Dr. Váróczy László PhD
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2011. október 23., 16:53; Megválaszolva: 2011. október 24., 14:38

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó napot kívánok! A véradáson derült ki, hogy 175 a hemoglobin értékem. El is mentem gyorsan egy vérvételre, ahol ezek az eredmények születtek.Hemoglobin 181 G/L, Hematokrit 52 L/L, Vas 24 umol/l, vörösvérsejt 6,2 tera/l, transferrin 3,3 G/l,...
        Tisztelt Doktornő! Véleményét szeretném kérni a következő témába. Édesapám 61 éves, az elmúlt kettő hónap alatt 90kg-6 kg fogyott. egy hónapja éjszaka/késő este rosszul lett és hányt egy alkalommal,utána egy napig pedig hasmenése...
        Tisztelt Doktor Nő/Úr! Régóta küzdök nem múló refluxxal, írtam is már azzal kapcsolatban. Az elmúlt 2-3hónapban jelentősen roszabbodott, váltakozó széklet is jelentkezett,puffadas, ritmuszavar, szédülés, hasfájás, herpesz a számon,...
        Kedves Doktornő! 27 éves CML-es beteg vagyok. 2011-ben diagnosztizáltak. Gleevecet szedtem, 2017 őszén váltani kellett a Latibra, amit csak 10 hónapig tudtam szedni,mert a mellékhatásai sokkal erősebbek voltak mint a Gleevec tablettáé. Aztán...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném, ha értelmezné a vérvételem eredményét! vörösvérsejt: 5,5 Tera/L 4,0-5,2 ref tart Hemoglobin: 156 g/L. 120-150 ref tart Hematokrit: 0,48 L/L. 0,36-0,45 ref tart Vas : 23,2 umol/L Transzferrin: 3,6...
        Kedves doktornő! Olyan problémám van, hogy akárhányszor megnagyobbodik egy nyirokcsomó a nyakamon, rögtön azt hiszem, hogy limfómám van. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen gyakran kellene csináltatnom nyaki ultrahangot ahhoz, hogy...
        Tisztelt Doktornő! 42 éves kétgyermekes anyuka vagyok.Sajnos erős menstruàció miatt màr többszőr szedtem Maltofer-fol tablettàt.Az elmúlt 10 napban szintén gyengének éreztem magam ,így elmentem labor vizsgàlatra.Vas,8,62 ,s feritin 4,4.hgb...
        Tisztelt Doktornő! Általános kivizsgálásom magas We (60mm/h) és Crp (20,45mg/L) miatt kezdődött. Hasi UH által megállapításra került a zsírmáj. Panaszom nincs. A vérkép májfunkció értékei GOT (54 U/L) GPT (66 U/L) Gamma Gt (64...
        Kedves doktornő! Van egy kidudorodó nyirokcsomóm a nyakam hátsó részén kicsit több mint egy éve. Többször is voltam vele ultrahangon, legutoljára 4 hónapja, mindig azt mondták hogy reaktív. Egy magamfajta hipochondernek azonban mindig maradnak...
        Tisztelt Doktornő! Panaszaim kb három hete kezdődtek. Az egyik éjszaka teljesen leizzadtam, erre ébredtem fel. Majd fekvéskor állandó szívdobogásérzet jött elő, többször éreztem szabálytalan szívverést. Ezzel korábban is volt már...

      • Hirdetések
      • Infografika és videó
      • Hirdetés