Szerotonin téma
Az örömhormon pótlása télen
Oxygen Medical - Dr. Hubina Erika, endokrinológus
A szerotoninnal (úgynevezett örömhormon) kapcsolatos ismereteink hiányosak, sokszor ellentmondóak. A szerotonin hiányát számos betegséggel hozzák összefüggésbe, így például a migrénnel, depresszióval, idegi, étkezési és szexuális zavarokkal vagy akár a premenstruációs szindrómával is. Dr. Hubina Erika, endokrinológus az összefüggésekre hívta fel a figyelmet.
Ventilátorral a bölcsőhalál ellen
WEBBeteg - Dr. Debreczeni Anikó, általános orvos
Az úgynevezett hirtelen csecsemőhalál (Sudden Infant Death Syndrome (SIDS)) vagy ahogy a köznyelvben leggyakrabban nevezik: bölcsőhalál, egyike a legrettegettebb csecsemőkori haláloknak.
A csokoládé: hasznos vagy káros?
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Tejcsokoládé, keserű csokoládé, fehér csokoládé, töltött vagy töltetlen: a csokoládé ma már számos változatban kapható. Gyerekek, felnőttek, fiatalok és idősek hazánkban is évente több kilót esznek meg belőle. Sokak számára a csokoládé fogyasztása jutalmazást, boldogságot jelent.
A depresszió kezelése
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, pszichoterapeuta
Sokan nem így tudják, de az enyhe depressziót is kezelni kell a súlyosabbra fordulás elkerülése céljából. Ugyanakkor általánosan érvényes, hogy minden esetben érdemes pszichiáterhez fordulni. Lássuk, melyek a terápiás lehetőségek.
A szerotonin szindróma
WEBBeteg - Dr. Árki Ildikó, háziorvos
A leginkább elfogadott elmélet szerint a depresszió hátterében az agyban bizonyos anyagok alacsony szintje állhat.
A tavaszi fáradtság okai és megelőzése
WEBBeteg - Dr. Nagy László, infektológus

Tavasszal éreznünk kellene, amint az ébredő természet feltölt energiával, mégis ezekben a kora tavaszi napokban sokan bágyadtak, aluszékonyak, az emberek fejfájásról, szédülésről, ingerlékenységről panaszkodnak.
Az antidepresszánsok növelik a szuicid kísérletek kockázatát
drportal.hu
A British Medical Journal hasábjain publikált analízis alapján, a pszichiátriai kezelések során széles körben alkalmazott antidepresszánsok öngyilkos gondolatokra illetve cselekvésre hajlamosítanak.
Az extasy hosszútávon károsítja az agyműködést
Medipress
A legújabb kutatások szerint hosszú távú változásokat okozhat az agyban az extasy nevű szintetikus kábítószer.
Egy új lehetőség az alkoholizmus legyőzésére
Medipress
Azok az alkoholisták, akik egy hányinger elleni gyógyszert szedtek, vissza tudták fogni alkoholfogyasztásukat. Az ondansetron nevű hatóanyag könnyen alkalmazható kezelés lehet az alkoholisták leszoktatásában.
Hormonháztartásunk: hogyan változik meg tavasszal?
MTI
Tavasszal az embernek jobb a kedve, többet nevet és jobban érzi magát. Ez elsősorban a kikelettel járó fokozódó napfény jótékony hatásának köszönhető, amely fokozza a szerotonin hormon termelését.