Remegés téma
Mi állhat a kézremegés (tremor) hátterében?
WEBBeteg - Dr. Kerekes Éva, neurológus és gyermekneurológus

A kézremegés a kéz ismételt, ritmikus, azonos szaporaságú mozgása, amelyre a kiváltó októl függően különböző hullámnagyság jellemző. A kézremegés változó ideig tarthat, és jellegzetessége, hogy alvás közben szünetel. Mi minden válthatja ki a panaszt?
Az agysorvadás okai és a betegek kilátásai
WEBBeteg - Dr. Kerekes Éva, neurológus és gyermekneurológus
Az agysorvadás nem egy egységes betegség, sokkal inkább egy tünet, melyet rendszerint képalkotó vizsgálatok alapján állapítanak meg. Lényegében az agyállománynak a képalkotó vizsgálatok leletein szabad szemmel látható pusztulását jelzi.
Ezek lehetnek a remegés okai
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
A remegés oka ártalmatlan is lehet, de a legkülönbözőbb betegségek kísérő tüneteként is felléphet.
Ultrahangos kezelés a Parkinson-kóros és esszenciális remegés csökkentésére
WEBBeteg - Sz. M., fordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos
Új megoldással, ultrahangos kezeléssel csökkentik a remegést a Parkinson-kórban és az esszenciális remegésben szenvedőknél. Ez az eljárás kiküszöböli a műtéttel kapcsolatos kockázatokat, és rövidebb kórházi tartózkodást tesz szükségessé.
Fejremegést kiváltó betegségek
WEBBeteg - Dr. Kerekes Éva, neurológus és gyermekneurológus

A fejremegés leggyakrabban az általános, végtag- és törzsremegéssel együtt járó kórképek egyik tünete. Ezek lehetnek a központi idegrendszer betegségei (Parkinson-kór, szklerózis multiplex, egyéb, kisagyat érintő veleszületett vagy szerzett kórképek), májbetegségek, pajzsmirigytúltengés és pszichiátriai betegségek.
A Parkinson-kór tünetei (infografika)

Világszerte mintegy 6,3 millió Parkinson-kóros betegről tudnak, − valamivel gyakoribb a férfiak, mint a nők esetében − általában 60 év felett jelentkezik, de minden tizedik esetben már az 50. életév előtt diagnosztizálják.
Parkinzonizmus: Tünetek és kezelés
WEBBeteg - Cs. K. fordító
A parkinzonizmus (más néven Parkinson-szindróma) olyan betegségeket, illetve tünetegyütteseket jelöl, amik esetében a Parkinson-kórra jellemző motoros tünetek állnak fenn (remegés, lassult mozgás, izommerevség, elesési hajlam), de a kialakulásához vezető ok nem egyezik a Parkinson-kór kialakulásához vezető okkal.
Parkinson-kór

A Parkinson-kór kialakulásában genetikai és környezeti tényezőknek is szerepük van. A betegség az agy bizonyos területén a dopamin nevű hírvivő molekulák károsodása vagy pusztulása következtében alakul ki.
A betegek többsége idős vagy középkorú, fiataloknál nagyon ritkán fordul elő, férfiaknál gyakoribb, mint nőknél. A Parkinson-kór legjellegzetesebb tünete a remegés, az orvos csak neurológiai vizsgálattal állíthat fel pontos diagnózist.
Alkohol okozta a lázam. Mi lehet a háttérben? - Az orvos válaszol
WEBBeteg
"Megittam egy sört, és 1-2 óra múlva lázas lettem rázott a hideg, de ezen kívül nem volt más problémám." - Válogatás a WEBBeteg Orvos Válaszol rovatának kérdéseiből.
Parkinson-kór: újabb terápiák megjelenése várható
MTI
Április 11-én tartják a Parkinson-kór világnapját, ugyanis 1755-ben ezen a napon született James Parkinson angol orvos és természettudós, aki 1817-ben elsőként írta le a kór klinikai tünetegyüttesét. Jelenleg ez világszerte a második leggyakoribb degeneratív idegrendszeri betegség.