Csontvelő-átültetés téma
A krónikus limfocitás leukémia (CLL) tünetei, kezelése
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus
A krónikus limfoid leukémia (CLL) a leggyakrabban jelentkező leukémia típus. A fehérvérűség e fajtájában a csontvelőben kialakuló daganatos fehérvérsejtek idővel elszaporodva megjelennek a vérben és a nyirokszövetekben is. Leggyakrabban a nyirokcsomók, a máj és a lép érintett.
Osteomyelosclerosis - a betegség tünetei és kezelése
WEBBeteg - Dr. Tomonkó Magdolna, háziorvos, transzfúziológus
A régebben osteomyelosclerosisnak nevezett és myelofibrosisként is emlegetett betegségről mára kiderült, hogy két, egymástól genetikailag elválasztható betegségről van szó.
Osteopetrosis - A márványcsontbetegség tünetei és kezelése
WEBBeteg - Dr. Németh Ágnes
A márványcsontbetegség különlegessége és ritkasága miatt több szerzőt is megihletett. Könyvek jelentek meg és filmek születtek ebben a betegségben szenvedő emberekről. Ezen leírások és bemutatások néha túlzásokba estek, természetesen a művek népszerűségének növelése miatt. Ebben a cikkben a betegség legfontosabb ismérveit és a kimeneteleket szeretném ismertetni.
Abnormális vérsejtképzés: Myelodiszpláziás szindróma
WEBBeteg - Dr. Debreczeni Anikó, általános orvos
Ez a megnevezés egy hematológiai betegségcsoportot takar, melyek közös jellemzője, hogy a csontvelőben található, úgynevezett haematopoetikus (vérképző) őssejtek rendellenesek, ezért a vérsejtképzés elégtelen (ineffektív) és kóros (dysplasiás).
Fertőzések csontvelő-átültetés után
WEBBeteg – Dr. Ujj Zsófia, belgyógyász, hematológus
Bár az utóbbi két évtizedben jelentősen javultak mind az őssejt-átültetés, mind a fertőzések kezelési eredményei, a csontvelő transzplantáció egyik legjelentősebb komplikációja a mai napig a fertőzés, mely a beavatkozás utáni halálozás és megbetegedések egyik fő okozója.
Debrecen a csontvelő-átültetés központja
Debreceni Egyetem
Steril kórtermekkel és korszerű műszerekkel bővült a Klinikai Központ Hematológiai Osztálya. A félmilliárd forintból megújult csontvelő-transzplantációs részleg jelentősen javíthatja a hematológiai betegek életkilátásait és csökkentheti az országos várólistát.
Rekordszámú csontvelő-átültetés
Debreceni Egyetem
Minden eddiginél több, összesen 101 csontvelő-transzplantációt végeztek tavaly a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Hematológiai Tanszékén.
A primer immunhiány jól kezelhető, ha időben felismerik
MTI
A veleszületett immunhiány nem gyógyítható ugyan, de jól kezelhető, ha a diagnózist idejében felállítják - hívta fel a figyelmet az Egyesített Szent István és Szent László Kórház (ESZSZK) gyermekhematológiai és őssejt-transzplantációs osztályának főorvosa egy budapesti sajtótájékoztatón.
Kell egy ház! - Országos vándorkiállítás indult a Démétér Házért
MTI
Koszticsák Szilárd, az MTVA/MTI fotóriporterének a csontvelő-átültetésen átesett, orvosi felügyeletet igénylő gyerekek részére fenntartott Démétér Ház életét és működését bemutató fotóiból rendezett kiállítássorozat indult útjára szerdán Szegeden. A kezdeményezéssel a budapesti Szent László Kórházban működő intézmény új szárnyának felújítására gyűjtenek.
Limfóma világnap a Debreceni Egyetemen
Debreceni Egyetem
Neves hematológus szakemberekkel és gyógyult limfómásokkal is találkozhatnak az érdeklődők szeptember 15-én a Debreceni Egyetem Aulájában.