Életmódterápia téma
Mit tehet a beteg? - A 2-es típusú diabétesz kezelése
diabetes.hu - Dr. Bedő Csaba
A 2-es típusú diabétesz krónikus betegség, amelyben a szervezet szénhidrát-anyagcseréjének a folyamata zavart szenved. Ez két okból következhet be: egyfelől a szövetek érzékenysége az inzulin hatásával szemben csökkenhet, másfelől nem termelődik a vércukor normális értékek között tartásához elégséges mennyiségű inzulin.
Mi az az életmódorvoslás?
WEBBeteg - Dr. Szabó Zsuzsanna, háziorvos, pszichoterapeuta szakorvos
Az életmódgyógyászat vagy életmód-medicina területe a közelmúltban bekerült a krónikus betegségekről, az étrendről és a fenntartható betegellátásról folytatott beszélgetésekbe. De még akkor is, ha egyre több orvos alkalmazza ezt a holisztikus megközelítést az orvosi ellátásban, sokakban felmerülhet a kérdés, hogy mi is az az életmódgyógyászat pontosan? Az alábbi cikkben erről olvashat bővebben.
Élet myeloma multiplexszel
WEBBeteg - Dr. Ujj Zsófia Ágnes, belgyógyász, hematológus
A myeloma multiplex alapvetően az idősebb, de aktív korosztályt érinti, ám sokszor fiatal, munkaképes nők és férfiak is megbetegednek. A kórkép a mai tudásunk szerint nem gyógyítható, de az utóbbi években megjelent számos új gyógyszer hatására lényegesen javult a túlélés és a betegek várható életminősége is.
Hogyan segíthet az életmód-terápia a cukorbetegeknek?
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos
Az életmód-terápia a cukorbetegség kezelésének sarokköve. Akár a gyógyszeres kezelés mellett vagy - ha kezelőorvosa szerint elegendő, akkor - önmagában is fontos szerepet játszik a diabétesz kezelésében.
Mit tehetünk a vastagbélrák kialakulása vagy kiújulása ellen?
WEBBeteg összeállítás - Dr. Pászthory Erzsébet, gasztroenterológus, belgyógyász
A vastagbélrák gyakori előfordulása ellenére egy megelőzhető, és korai stádiumában jól kezelhető betegség. A jó hír az, hogy egy kis tudatossággal mi magunk is sokat tehetünk azért, hogy ez a rettegett daganattípus ne érintsen bennünket.
Cukorbeteg vagyok és sikerült fogynom, mi a következő lépés?
Cukorbetegközpont - Dr. Bibok György, diabetológus
A 2-es típusú cukorbetegséggel küzdők az esetek többségében túlsúllyal rendelkeznek, mely csak ront az állapotukon. Éppen ezért lényeges a terápiájuk keretein belül a súlyfelesleg leadása. Amennyiben ez sikerül, úgy érdemes felkeresni szakembert, aki módosíthat az addigi kezelésen. A témáról dr. Bibok György, a Cukorbetegközpont diabetológusa beszélt.
Így könnyítheti meg fogyását cukorbetegként
Cukorbetegközpont - Dr. Porochnavecz Marietta, diabetológus
A cukorbetegség rizikófaktora és következménye is lehet a túlsúly, melytől a vércukorértékek helyreállítása érdekében a betegnek meg kell próbálni megszabadulnia. Azonban sokan komoly akadályokba ütköznek a fogyást illetően, és szomorúan konstatálják, hogy a súlycsökkenés elmarad.
A rheumatoid arthritis kezelése - Ezekre figyeljen
Immunközpont - Dr. Kádár János, immunológus
A rheumatoid arthritis (RA) autoimmun betegség, amely sokszor nem gyógyítható, de a tünetei kezelhetők, az állapotromlás lelassítható. A gyógyszerek mellett a kezelésben fontos szerepe van az életmódnak is, egy kutatás szerint a normál testsúly elérése és a dohányzás elhagyása is segíthet.
Csodafegyver stressz ellen: a mozgás
Oxygen Medical
Mindenki tisztában van vele, hogy a mozgás jót tesz a testnek, de az kevéssé köztudott, hogy a léleknek és az elmének is valóságos csodaszer. Dr. Keresztényi Zoltán, humánkineziológus feltárja és megerősíti az összefüggéseket.
Tegyen a terhességi magas vérnyomás ellen!
Orvostkeresek Egészségmagazin
A terhesség alatt olyan nőknél is jelentkezhet a magas vérnyomás, akiknek korábban nem voltak ilyen problémáik. Dr. Demjén László, az Oxygen Medical nőgyógyász szakorvosa szerint jól beállított gyógyszeres kezeléssel és helyes életmóddal a kismama és a baba egészsége megőrizhető, a szövődmények kialakulása megelőzhető.