Fejfájás, migrén
Mindent a témáról
|
További tartalmak
Minden rovat és szolgáltatás
|
A megelőző 12 hónap során migrénben szenvedő emberek 86 százaléka tapasztalt migrénes rohamot a nyaralása alatt. Öt megkérdezettből egy ember (21%) mondta, hogy általában vagy gyakran szenved migréntől a vakáció folyamán.
A párás időjárás, az alvási szokások megváltozása és az alkohol, a migrén gyakori kiváltó okai.
Egy új brit tanulmány arra is rávilágított, hogy a migrén hogyan, és milyen mértékben teszi tönkre az emberek nyaralását:
Vannak azonban olyan praktikák, amelyek segítségével a migrénre hajlamos emberek is élvezetesebbé, és felhőtlenebbé tehetik a vakációjukat. Készüljön fel minél jobban a nyaralásra, hogy ne legyen oka idegeskedni!
1. Mivel a stressz a migrén egyik kiváltó oka, ezért fontos dokumentumait tegye bele az utazótáskájába, mielőtt elutazik, hogy ne legyen oka pánikba esni!
2. Menjen ki a repülőtérre, legalább egy órával az indulás előtt! Inkább jobb nyugodtan meginni egy kávét, minthogy túl későn kiérni a repülőtérre, s esetleg lekésni a járatot, amely szintén feszültté teheti!
3. Az eltérő időzóna is kiválthatja a migrént, ezért ne felejtse el magával vinni a migrén gyógyszereit!
(WEBBeteg - B.M.)
Száraz, hámló bőr
Dr. Lesznyák JuditMik lehetnek az okok? Mit tehetünk a bőrszárazság megelőzéséért, kezeléséért?
Szájüregi gyulladások
Szponzorált tartalomAz orvosi zsályás gél hatásos afták és szájüregi gyulladások kezelésében. (x)
A fejfájások elterjedtsége
Szinte nincs is olyan ember, akinek ne fájt volna a feje: már Pápai Páriz Ferenc, az egyik első magyar orvosi könyv, a Pax Corporis tudós szerzője is úgy vélte: A fejfájás olyan gyakori dolog, hogy az a csoda, ha valakinek nincs (1). Ez a mondat ma is megállja helyét.
A fájdalomcsillapítók túl gyakori használatának veszélyei
Bár a hazánkban - receptre vagy anélkül - kapható fájdalomcsillapítók a megfelelő elővigyázatosság mellett biztonságosak, érdemes szót ejteni egy olyan jelenségről, mely - hatóanyagtól függetlenül - bármely fájdalomcsillapító gyakori szedése mellett kialakulhat.
A migrén egyik formája örökölhető
Nemzetközi orvosi statisztikai adatok szerint, a migrén, az európai nők 17, a férfiak 8 százalékát érinti, a legtöbb páciens a 35-45 közötti korcsoportba tartozik.
Mikor forduljunk orvoshoz migrénes fejfájásunkkal?
A migrén krónikus betegség, amelyet gyakran nem diagnosztizálnak és ezért nem is kezelnek megfelelően. Súlyos vagy szokatlan tünetek esetén keresse fel kezelőorvosát!
A magas vérnyomás kevesebb fejfájással jár
Lehetséges, hogy a magas vérnyomásnak előnye is van? Nos, a különböző fejfájások kialakulásának esélyét csökkenti, beleértve a migrént is - állítják kutatók.
A migrén terápiája - Gyógyszerek és egyéb gyógymódok
A migrén kezelése gyógyszeres és nemgyógyszeres kezelések kombinációjából tevődik össze. Az orvosok különbséget tesznek a migrénes rohamok és a tünetmentes időszakok terápiája közt (migrénmegelőzés).
Migrén: már gyermekkorban is
A migrén jellegzetes módon gyerekkorban, kamaszkorban vagy fiatal felnőttkorban kezdődik, és az öregedés során egyre ritkábban és egyre kisebb intenzitással jelentkezik. A fizikai szenvedés mellett gyakori az iskolai hiányzás és a rendszeres kórházlátogatás, ehhez jön még hozzá az aggódó szülők által kivett táppénz is.
Élet migrénnel
A migrénes betegek számára fontos az életminőség javítása és a munkaképesség fenntartása. Ennek érdekében kipróbálhatnak olyan technikákat, gyakorlatokat, amelyek az orvosi kezelésen kívül segíthetnek a tünetek enyhítésében, illetve a rohamok rövidülésében.
Figyelem! Az oldalon található információk tájékoztató jellegűek, nem helyettesítik a szakszerű orvosi véleményt. A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!