Fogamzásgátlás

Tisztelt Doktor Úr! Két éve szedem a Symicia fogamzásgátlót. A legutóbbi tablettamentes időszakom azonban 7 nap helyett 8 lett, ugyanis elfelejtettem bevenni a 8. napon az új levél első tablettáját. A 9. napon kezdtem el az új levél szedését. Ez okoz valamilyen problémát a menstruálásommal kapcsolatban? Esetleg egy nappal később fog majd megjönni a vérzés? Csökkent esetleg a védelem? Előre is köszönöm válaszát!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Kiss György válasza fogamzásgátlás témában

Kedves Kérdező!

Valószinü semmi probléma nem lesz.

A tablettákkal egy mesterséges hormonszintet hoznak létre a vérben.

Ez megakadályozza, hogy a petefészekben petesejt termelődjön. Nincs petesejt, igy nincs terhesség sem. Ez a fogamzásgátlás lényege.

De: ebből érthető, ha valami ok miatt a vérben csökken a hormonszint

- pár napos tabletta kihagyás

-nem azonos időben szedett tabletta

-hányás, hasmenés

-gyógyszerek miatt

akkor jobb odafigyelni az aktusra és nem árt 2-3-4 napig gumit használni!

Üdvözlettel: dr.Kiss.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. március 18., 21:07; Megválaszolva: 2015. március 19., 09:54
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Fogamzásgátlás
Kedves Dr. Kiss György! A kérdés egész régóta foglalkoztat és Önt ajánlották, abban bízva, hogy Ön egészen biztosan tudja a választ...
Fogamzásgátlás
Jó napot! Érdeklődni szeretnék! Symicia fogamzásgátlót kezdek el szedni. Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi idő után lehet közösülni? Vagy...
fogamzásgátlás
Üdv! Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy barátommal 1 éve vagyunk együtt. De nem történt meg az első szeretkezés....gondolkodtunk az...
fogamzásgátlás
Kedves Doktor Úr! A kérdésem a következő lenne. Olyan fogamzásgátló tablettát szeretnék szedni, ami a legkevésbé hajlamosít a...