Lehet e tabletta hatása?

Most kezdem újra a fogamzásgátló tabletta szedését egy év kihagyás után. A menstruációm első jeleire bevettem a tablettát ez után minimális volt a vérzés nagyjából a negyede a megszokottnak. 6 napja szedem a tablettát először enyhe barnás, majd élénk piros vérzést is tapasztaltam, még mindig tart de sokkal kevesebb az átlagnál. Ezt a fogamzásgátló tabletta okozhatja? Szexuális kapcsolatom az elő vérzésem utáni első héten belül volt, óvszeres védekezés mellett.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Tekse István válasza OC témában

Kedves Kérdező!

Az első három hónapban - a tabletta elkezdésétől - vérzészavarok előfordulhatnak, ha nem nagyon súlyos, úgy nem kell vele törődni.

Üdvözlettel Dr. Tekse István

www.szulesz-nogyogyaszt.hu

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Tekse István
Dr. Tekse István Szülész-nőgyógyász
TervezettBaba szakértő
Kérdés: 2014. december 21., 10:49; Megválaszolva: 2014. december 22., 11:06
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Szűzhártya
Tisztelt Doktor Úr! Egy egész különös témában szeretném a segítségét kérni! Lelki és egyéb okok miatt, szűzhártya rekontstrukció-s...
Alacsony SHBG - teherbeesés
Tisztelt Doktor úr! 39 éves nő vagyok, nem voltam még várandós és párommal babát tervezünk. Ciklusaim nagyjából 25-26 naposak. BMI- indexem a...
Nőgyógyászati probléma
Tisztelt dr úr! Nekem jelenleg lenne egy problémám, csinaltattam Mr vizsgálatot, ahol ki mutattak hogy több kanyargós 5mm×7mm erek rajzolodnak a méh...
Szűrővizsgálat eredménye
Tisztelt Doktor Úr! Citologia eredményem kapcsán szeretném kérni a véleményét. Most tudtam meg, hogy állapotos vagyok és ezzel egy időben...
Terhesség és Citologia HSIL, HPV 45
Tisztelt Doktor Úr! Jelenleg 6 hetes terhes vagyok, és a citologia szűrés eredményem a következő lett: HSIL, HPV 45. Minden évben rendszeresen járok...